banner-image
banner large text

U19IP                                              Foto's Wendy Thijs

 

 

Onze U19IP begon voortvarend met een 4-0 thuisoverwinning tegen Bilzerse WW, maar in de 2e match moesten ze met 2-1 het loodje leggen tegen de latere kampioen Patro Eisden. Daarna ging het wat op en af. Dat hing ook samen met het vooruithelpen van de beloften waardoor ze -te- vaak niet op volle sterkte konden aantreden en daarmee ook niet op hun waarden werden geklopt. Er werd thuis 3 keer gewonnen en twee keer gelijk gespeeld. Uit werd er 2 keer gewonnen.

Trainer Stefano Micoli zal op eigen verzoek de club verlaten. We vinden het jammer maar respecteren zijn verzoek. We danken Stefano van harte en wensen hem het allerbeste.

Inmiddels zijn er gesprekken gepland voor een nieuwe trainer.


U17IP

 

Onze U17IP botsten op een bijzonder sterk Eendracht Maasmechelen. De laatste thuiswedstrijd werd met 0-3 tegen hen verloren, al geeft deze uitslag een verkeerd beeld van de match. Maar EM was een terechte kampioen, onze U17 werd uitstekend tweede. Een misstap was toch wel de thuisnederlaag tegen Kampenhout (3-4), maar dat werd in de thuismatchen tegen Zepperen (8-0) en Bilzerse WW (6-0) duidelijk op schitterende wijze rechtgezet. Overigens werd de uitmatch tegen Kampenhout met 2-6 gewonnen! Jammer genoeg heeft de ploeg de pech gehad dat hun keeper Simon lang en nog altijd geblesseerd is. Gelukkig dat speler Michiel dat uitstekend heeft weten op te vangen, maar voor een veldspeler is leuk anders. Maar kijk eens naar het aantal doelpunten voor en tegen. Prima toch?

In ieder geval van harte proficiat met dit mooie 1e seizoen gedeelte. In het 2e gedeelte tegen wellicht de sterkste IP-ploegen nog beter?

U16IP

 

De U16IP is op een verdienstelijke 4e plaats geëindigd. De laatste thuismatch ging met 5-1 tegen Bilzerse WW verloren en dat kostte uiteindelijk een gedeelde 2e plaats. De eerste thuismatch werd met 5-0 gewonnen, maar dat was een FF van Ternat, de volgende match werd uit met 0-5 gewonnen en die match werd echt gespeeld en wel in Kampenhout. Daarna ging het op en af. In totaal werd er 8 keer gewonnen en 4 keer verloren. De verliesmatchen waren toch tegen de bovenste ploegen: 2 x Zepperen Brustem en 2 x tegen Bilzerse WW. Maar ook onze U16IP liep een mooi parcours, proficiat hiervoor en heel veel succes in het tweede gedeelte.

U15IP

 

Petje af voor onze U15IP. Na een moeilijk vorig seizoen, hebben ze dit jaar laten zien tot waar ze toe in staat zijn. De eerste match werd tegen de uiteindelijke kampioen met 2-6 verloren, net als de 2e match in Kampenhout met 3-2 verloren ging. Maar langzamerhand kwam men op dreef: 1-1 thuis tegen Maasmechelen, 0-7 uit tegen Zepperen en 8-5 thuis tegen Bornem. De strafste match was wellicht de 5-5 tegen Bilzerse WW, samen met Patro Eisden de uiteindelijke kampioen. Proficiat mannen en veel succes in de volgende ronde.

U14IP

Als het een ploeg moeilijk heeft gehad, is het wel onze U14IP. Tegelijk willen we alle complimenten geven aan deze groep spelers en speelsters, er spelen immers 2 jonge dames met hen mee. Complimenten omdat ze allemaal samen – en het was een grote groep waardoor er een roulatieschema was – er elke keer weer het allerbeste van wilden maken. Hét grote probleem binnen deze geroep is, naast het missen van pure duelkracht, het ontbreken van een keeper. Hadden we voor het seizoen het idee dat er 2 goede keepers zich zouden aansluiten, toen het er op aan kwam gingen die aansluitingen niet door. Daarom heeft het team steeds oplossingen moeten zoeken in veldspelers die wel wilden gaan keepen, maar een échte oplossing is dat natuurlijk niet. Wel knap van die mannen dat ze dat wilden doen, want keepen in zo’n grote goal is niet niks. Verder speelt de ploeg best goed voetbal. In een aantal matchen lag men zeker niet onder en werden er de rust ingegaan met een gelijke stand of slechts ’n kleine achterstand. Maar zodra er dan een goal viel, gingen teveel ‘kopkes’ tegelijk naar beneden en kon de tegenstander verder uitlopen.

Het knappe van deze ploeg was dat ze vooral ook een grote groep vrienden waren, samen probeerden ze er elke keer weer hun schouders onder te zetten om er iets goeds van te maken. Dat kostte wel veel krachten maar het lukte bijna elke week wel weer. De laatste matchen was dat jammer genoeg minder het geval, er waren wat strubbelingen en mede daardoor werden de uitslagen groter. Een ander minpunt was dat er somtijds te weinig geconcentreerd getraind – én dus gespeeld – werd. Je speelt immers zoals je traint. Dat zou ook wel eens een van de redenen kunnen zijn dat op het laatst de meeste tegengoals vielen. Daar zal de ploeg in zijn geheel aan moeten werken: samen uiterst geconcentreerd trainen! Jongelui ga daar voor!

In het komende seizoengedeelte hebben we de ploeg op niveau 1 ingedeeld, wat betekent dat de sterkere ploegen ontlopen zullen worden. Maar nogmaals onze complimenten voor de teamgeest, elke keer opnieuw voor de wil om er toch weer voor te gaan. Dat is knap en op die manier gaat ook dit team in het 2e gedeelte beter doen. Heel veel succes!

De ploeg is overigens volop bezig via allerlei acties en met de medewerking van trainer Jorg en hun afgevaardigden/ouders, bezig hun reis naar Barcelona en het internationaal tornooi aldaar voor te bereiden. Ook daarmee wensen we ze heel veel succes!

U13IP

  

 

Van onze twee teams U13IP worden geen standen bijgehouden en daarmee ook geen kalenders opgemaakt. Dat vinden we op zich prima; het gaat uiteindelijk om ‘opleiden’, anderzijds heeft VV (de Voetbalbond) geen zicht op de sterkte van de ploegen en moeten zij uitgaan van de niveaucode die de clubs geven. Gelukkig is er een kentering er worden de uitslagen wel doorgegeven, maar wordt er geen standenlijst gepubliceerd.

Dat neemt niet weg dat wij zelf natuurlijk wel kijken naar hoe onze ploegen het doen. En dat is gewoon: ‘uitstekend’. Niet dat alle matchen gewonnen worden, dat niet, wél dat er door beide teams met momenten heel goed gevoetbald wordt, dat er prima combinaties te zien zijn en ook dat er strijd geleverd wordt. In ieder geval genoeg redenen om beide ploegen op het allerhoogste niveau in te delen en dat is alleen al een groot compliment: in het 2e gedeelte je gaan meten met de beste U13IP-ploegen die er zijn. En gezien de vorderingen die beide ploegen gemaakt hebben is dat haalbaar, maar dus vooral een groot compliment voor alle spelers en trainers met hun afgevaardigden. Een minpuntje is dat er soms toch te speels getraind wordt. Maar alles bijeen: geweldig mannen!

U12IP

 

Ook bij onze U12IP zijn we verplicht om met twee IP-teams in te schrijven. En ook bij onze U12-ers zijn we zeer tevreden. Hier hebben we wel de pech dat er verschillende spelers langdurig geblesseerd zijn en dat er daardoor bijna nooit met volledige en daarmee sterkste teams gespeeld kan worden. Daarom kampen we soms met een spelerstekort. Nieuwe IP-spelers zijn dan ook van harte welkom! Zeg het voort!

Gelukkig zijn er bij onze U11IP steeds wel enkele spelers die de U12 graag, maar vooral ook goed, vooruit helpen. Toch doen we hier een oproep aan alle U12-spelers om te proberen er elke week te zijn, help elkaar als het even kan steeds weer vooruit. Dan zien we dat ook onze U12-ers best goed kunnen voetballen, vaak hele mooie en vooral goede matchen spelen die de moeite van het kijken waard zijn. Ook onze U12 gaat in het 2e gedeelte in niveau 2 spelen, waarbij we hopen dat er toch voldoende nieuwe clubs waar we nog niet tegen gespeeld hebben, in de reeks zullen zitten.

U11IP

 

Hierboven schreven we het al, we zijn verplicht twéé U12IP teams in te schrijven. Dat is niet zo voor onze U10 en U11-teams. Daar mag je maar met slechts één team inschrijven. Kennelijk is er niemand op de Bond geweest die zich afgevraagd heeft waar je dan bij de U12 dat 2e IP-team vandaan moet halen. Inmiddels hebben de meeste clubs daar wel een oplossing voor gevonden en spelen ze net als wij in een roulatieschema met 2 teams IP. Als het ene team IP speelt, speelt het andere team gewestelijk (provinciaal mag niet!) maar dan wel tegen ploegen die een jaar ouder zijn en in niveau 3 spelen. Dat dat voor gewestelijke teams soms vervelend is, mag dan wel zijn, maar het is toegestaan en ‘we moeten wel’.

In het begin van het seizoen was het wel even zoeken, de oorspronkelijke trainers vielen weg en we moesten op het laatste moment nog trainers vinden. Zeker op het vlak van communicatie liep niet alles even vlot, maar langzamerhand viel alles in plooi en toch al weer geruime tijd spelen beide ploegen U11 prima matchen: in een hoog tempo, stevig en met vlot combinatiespel.

Ook hier vragen we ouders/spelers om als een speler echt niet mee kan doen, dat zo tijdig mogelijk door te geven. Afmeldingen op het laatste moment is voor iedereen erg vervelend.

Begin januari 2019 komen er twee trainers bij: Dimitri Geuns en Theo Roymans. Daar zijn we heel erg blij mee. Dan zijn er voldoende trainers en kunnen ook de U11 gewestelijk een keer per week samen trainen. Want naast de U11IP-ploegen hebben we ook een U11 gewestelijke ploeg die op Grote Heide speelt. De spelers trainen met de U10IP en U11IP, maar spelen op zaterdag als een gewestelijke U11 ploeg. Ze worden gecoached door Bob van den Oord, soms samen met Michel Dions. Het is een dapper ploegje dat er volop voor gaat en ook heel vaak winnend een match afsluit. Je ziet ze dan ook elke week veel plezier hebben. Prima toch!

U10IP

 

Als we kijken naar onze U10IP dan zien we dat ondanks een tekort aan spelers en wat strubbelingen in de opkomst en het afmelden voor matchen, er een grote vooruitgang te zien is bij beide ploegen. Iemand die ze elke training en match volgt ziet dat ook, maar kenners die de ploegjes minder vaak zien spelen, valt het al helemaal op. Eke keer weer zien we vooruitgang en dat met een opkomst zowel op trainingen als in matchen die soms minder is. Desalniettemin kunnen we de uitslagen in de heen- en terugronde vergelijken en zien we de manier waarop spelers zich ontwikkelen. Want natuurlijk zijn er veel spelers die er wél altijd zijn en die positief gestimuleerd door hun ouders elke keer weer hun uiterste best doen. Die spelers beleven met elkaar veel plezier en die spelers vormen voor ons de motivatie om telkens weer door te gaan. Dit is ongetwijfeld op de evaluatieavonden besproken en we hopen dat álle ouders zich verenigen en op positieve wijze hun kinderen stimuleren. Want onze spelers, uw kinderen, verdienen dat. Ze doen hun uiterste best en zetten elke keer weer stappen vooruit.

Jammer genoeg is het aantal spelers voor twee IP-ploegjes maar net voldoende en dan moet iedereen er zijn. Daarom zijn we op zoek naar spelers die de ploegjes kunnen aanvullen. Middels scouting en het organiseren van talentdagen, maar spelers die zich melden zullen ook enkele keren vrijblijvend mee mogen doen met bijvoorbeeld de Techniektrainingen op maandagavond.

Talentdagen

Zoals hier al gezegd blijven we als Jsw op zoek naar versterking van onze IP-ploegen en dat bij alle leeftijden. Spelers die willen proberen of zij het IP-niveau aankunnen, IP, het op één na hoogste jeugdopleidingsniveau in Vlaanderen, mogen zich melden. Op maandagavond is er voor alle 9 tot 12 jarigen een Techniektraining, daar liggen mogelijkheden om mee te doen.

We zullen ook Talentdagen organiseren, daarover volgen nog berichten.

Gewestelijke jeugd:

In de Jsw hebben we ook enkele gewestelijke ploegen. De afspraak is dat die op Sp. Grote heide of Herkol spelen. Ook gewestelijk kunnen spelers aangesloten zijn of bij Esperanza Pelt, of Sp. Grote Heide of sv Herkol. Die clubs noemen we de ‘moederclub’.

U17 gew Grote Heide

Onze U16-17 (Scholieren) spelen op Grote Heide. De leeftijden van deze groep is gemiddeld wat aan de ‘jonge kant’, veel eerste jaars en daarbij nog enkele 2e jaars ‘kadetten’. Met trainer Jeroen Molemans wordt er hard gewerkt, twee maal per week wordt er op dinsdag en donderdag (18:00-19:30u) op Grote Heide getraind en de matchen worden ook op Grote heide of in de nabije regio gespeeld. De ploeg heeft zich prima ontwikkeld en laat goed voetbal zien.

Het 2e gedeelte van het seizoen blijven ze in niveau 1 geklasseerd en we wensen hen daar heel veel succes!

U15 gew sv Herkol

De U15 die op Herkol trainen en spelen en die naast een aantal spelers van Esperanza Pelt en Herkol, ook spelers van sv Breugel in hun rangen hebben, komen olv trainer Martin Pannemans, slechts 1 punt te kort om zich naast Kattenbos kampioen te mogen noemen. Met een batig doelsaldo van + 43 doelpunten zouden ze wellicht boven Kattenbos zijn geëindigd. Klasse mannen en ook volgend seizoen heel veel succes.

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Bezoekers 

Er zijn 23 gasten en geen leden online

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140