banner-image
banner large text

Inmiddels hebben we de eerste volle maand van het competitieprogramma afgesloten. Als we omkijken mogen we stellen dat verreweg de meeste ploegen meer dan goed tot zelfs uitstekend zijn gestart. Dat is een groot compliment voor de spelers en hun begeleiders.

Rondje langs de velden …                                                                                                    

Zo zagen we afgelopen weekeinde een groot aantal wedstrijden. Niet de U19IP en de U16IP die vrij waren (U19IP) óf hun match aanstaande woensdag spelen. Dit laatste is de U16IP die zelf als ongeslagen leider naar Zepperen-Brustem gaan, die slechts 1 punt hebben: pas op voor onderschatting!

Het begon op zaterdag met de thuismatchen van onze U10 en U11 tegen die van Hasselt. Nu is Hasselt een stadsploeg en op zich een stevige ploeg die we hoog ingeschat hadden. Maar o.a. vanwege een heel goede inzet en dat gecombineerd met heel goed voetbal, hielden we Hasselt van een overwinning af en moesten zij zelfs blij zijn met een gelijkspel. Dan is het lekker genieten van twee geweldige matchen en beiden ploegen, zowel de U10 als de U11IP hebben de toeschouwers uitstekend vermaakt. Daarom alle complimenten voor de grote vooruitgang op zo’n korte termijn. Jongelui, blijf naar de trainingen komen, jullie opkomst is uitstekend. Er zijn spelers die nog geen training gemist hebben. Dát is de juiste weg om nóg beter te gaan spelen. Er blijft zeker nog veel vooruitgang en verbetering mogelijk! Laat die kans niet liggen!

Om half drie was de match van onze U17IP tegen Zepperen- Brustem. In dit U17-team zit veel talent, alleen is het nog niet altijd en voor alle spelers één téam! De trainingsopkomst is prima; de gemiddelde bezetting is 80% en als je daar de vakanties en de blessures vanaf zou halen is de opkomst 98%! Dus wat dat betreft is dat een uitstekend fundament om er een knalseizoen van te maken. De groep is ook groot genoeg – letterlijk en figuurlijk. Als er geen of weinig blessures zijn, moeten er spelers thuis blijven óf en dat is een uitstekend alternatief, doen er - maximaal 3 – spelers mee met de U17-gewestelijk. Deze spelen op Grote Heide en zijn spelers van zowel Esperanza Pelt als Sp. Grote Heide en op deze wijze wordt er heel goed samengewerkt. Ook de Herkol doet mee in de samenwerking!

Zaterdagmiddag zagen we een U17team dat met momenten heel goed voetbalde, maar waar toch te vaak de laatste pas niet aankwam of dat er verkeerde keuzes gemaakt werden. Zo werden spelers in betere posities niet gezien, – positiespel mag ook ‘beter’-, duurde het afspelen soms te lang waardoor balverlies of werden ‘gemakkelijke’ kansen gemist. Desalniettemin werd er met 2-0 gewonnen. Het was zeker ook geen vervelende match om naar te kijken, maar met dit aanwezige talent leggen we de lat gewoon hóóg. Blijf lekker trainen, werk samen aan je teamgeest, stimuleer elkaar om zo goed mogelijk je best te doen en met hulp van je enthousiaste trainer zal je spel nog stukken beter gaan worden. Maar dat alles moet je wel samen doen! Onwijs veel succes!

Uiteraard waren er ook uitmatchen.

Zo ging onze U15IP winnen in en tegen Bilzen-Waltwilder. Zie verslag van trainer Gilbert. Deze ploeg is zich, na een teleurstellend vorig seizoen, keurig aan het herstellen. Er zijn enkele nieuwe spelers bij gekomen en allen samen vormen ze een veel beter voetballend geheel. Ze staan nu 3e met een 9 op 15 en dat bied perspectief. Al zijn de bovenste twee teams van Hasselt en Thes Sport voor ons voorlopig niet haalbaar. Vorig seizoen speelden deze teams in reeksen van niveau 3; nu in niveau 1. De reden daarvan kennen we niet. Maar laten we dit gewoon als een uitdaging zien. Mannen - en jongedame Caro – blijf lekker je best doen. Ook bij jullie is nog veel vooruitgang mogelijk; maar dat komt niet aanwaaien; je zult er voor moeten wérken! Aanstaande maandag 30-9 zijn veel spelers uitgenodigd op de Talentendetectie van de U15IP; die matchen worden gespeeld in Genk. Veel succes….

Ook onze twee ploegen van de U12 speelden vanmiddag hun matchen en wel om 17:00u in Wellen. Dat zijn minder gangbare tijden en lijken wel avondmatchen. Of dat meespeelde, weet ik niet, maar Wellen bleek voor beide teams een maatje te groot. Van deze ploegen wordt geen rangschikking gemaakt - pas vanaf de U14 – dus daar gaan we niet op in. Wel zien we dat de spelers goed komen trainen en daarbij hun uiterste best doen. We hebben ze dan ook al enkele hele leuke matchen zien spelen. Vandaag kwamen ze enkele spelers tekort; bijzonder fijn dat er dan U11-spelers zijn die de ploeg vooruit helpen. Dank hiervoor aan spelers én aan de ouders voor deze medewerking!

Overigens komt er vanaf deze week een nieuwe trainer bij. Nou ja, nieuw? Eddy Schouteden is al jarenlang een zeer gewaardeerde trainer bij onze jeugd. Hij trainde de U15 en U16 zowel op provinciaal als op IP-niveau en behaalde uitstekende resultaten met zijn teams. (Werd o.a. kampioen met onze U16IP) Door omstandigheden moest hij even het trainerschap aan zich voorbij laten gaan. Maar inmiddels is hij weer paraat en komt hij 2 trainingen en de coaching van een U12IP ploeg voor zijn rekening nemen. Wij zijn daar bijzonder blij mee en wensen Eddy en zijn team heel veel succes!

Op zondagmorgen zagen we 3 matchen: 2 x de U13IP die tegen Hasselt speelden en de U14IP die KFC De Kempen moesten bekampen en die dat wat te letterlijk namen.

Onze U13IP spelen hun matchen voorlopig op het C-veld (grasveld). Dat is ook prima, niet elke club heeft immers een kunstgrasveld. Hier hebben we staan genieten; op beide velden werd er met heel veel enthousiasme gespeeld en dat enthousiasme werd ook nog eens gekoppeld aan prima voetbal. Goed aannemen, goed vrijlopen, goede passes en prima verdedigen. Ook de schoten op doel waren prima en ondanks dat Hasselt net als wij ook over prima keepers beschikten, gingen er voldoende binnen en zo werden beide matchen gewonnen. Prima toch?? Aanstaande woensdag is er een Talentdetectie (Genk) voor deze mannen. We wensen iedereen heel veel succes! Ook hier alle complimenten voor de spelers, trainers en afgevaardigden.

Toch was er ook een match waar we minder blij mee waren. Onze U14IP die zelf 3 punten hadden, speelden hun match tegen De Kempen, een ploeg die nog 0 punten had. In het begin ging het allemaal nog redelijk, soms zelfs goed en onze ploeg kwam met 1 – 0 voor. Maar langzamerhand werd de sfeer in het veld steeds slechter en in plaats van goed te voetballen, wat de ploeg uiteindelijk best kán, was er meer aandacht voor de tegenstander en bleef er van voetballen weinig over. Dan hebben enkele spelers zich helemaal ‘laten vangen’ en zijn dingen gaan doen die nauwelijks of zelfs niets met voetballen te maken hebben. De scheidsrechter heeft het dan gedaan, lekker gemakkelijk toch??? Rood en geel waren het gevolg!

De uiteindelijke 1-2 nederlaag heeft de ploeg dan ook helemaal aan zichzelf te danken. We zullen ons beraden hoe we hier mee omgaan. Verreweg de meeste spelers strijden immers met veel inzet, doen hun uiterste best, maar doen dat wel sportief! Die mogen niet de dupe worden van spelers die sportiviteit aan hun laars lappen. Dit gedrag krijgt nog een staartje!

Jammer dat we ook zo’n wedstrijd zagen; het was anders helemaal een 100% sportief weekeinde geweest. Maar we laten ons hier niet door ontmoedigen; we gaan gewoon verder op de ingeslagen weg, een weg die zeker 'opleidingswaardig' is. Of anders gezegd: die leidt tot beter voetbal door betere voetballers/sters!  Daar doen we het allemaal voor ........                                       Jack Karsmakers

 

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n twaalftal jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Dit heeft een aantal seizoenen uitstekend gewerkt.

Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking jammer genoeg verlaten.

Deze samenwerking was immers tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits door een extern (onafhankelijk) en internationaal erkend auditbureau werd in 2012 een 2-sterrenlabel behaald, goed voor Provinciaal voetbal. In 2015 werd de 3-sterrenlabel gehaald en dat betekende met 12 teams deelnemen aan Interprovinciaal voetbal. Dat hield een flinke stap vooruit in en daarom werden de trainingen ook opgevoerd tot 3 keer per week!

In de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren behaald en daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal verkregen.

Inmiddels gaan we het 5e jaar in dat we met ruim 180 spelers interprovinciaal voetbal spelen.

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend. Daarboven wordt alleen nog 'elite' gespeeld.

Dat betekent dat er elk weekeinde met 12 teams ruim 180 spelers van (Neer) Pelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen. Bovendien spelen 2 teams van Esperanza Pelt van zowel de U8 als U9 provinciaal voetbal, dit als voorbereiding op het vanaf de U10 te spelen interprovinciaal voetal.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Bezoekers 

Er zijn 26 gasten en geen leden online

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
gunther.scheelen@proximus.be
+32498141135
 
Jannick Verlinden
jannick.verlinden90@gmail.com
0487143087
 
Ronny Verberne
ronny@multiwear.be 
0475 643758
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140