banner-image
banner large text

Na 9 competitiematchen op een rij gewonnen te hebben, trokken onze U16-IPers als leider naar Sp. Hasselt, de 2e in de reeks.

In een erg enerverende wedstrijd met een grillig scoreverloop, wisten onze mannen het benodigde puntje binnen te halen om zich zo, 2 matchen voor het einde, tot kampioen te kronen in hun IP-klasse.

Vlnr staand: Davy Rabijns, Kevin Vlassaks, Peter Rogiers, Enes Korkmaz, Driekes Meert, Nick Fraats, Tijs Renckens, Andreas Drieskens, Mathias Boons, Liam Bergmans, Enock Mola, Lars Knevels, Juul Palmans en trainer Patrick Huysmans.   Vlnr knielend: Jens De Jong, Joren Fransen, Simon Meus, Mathias Rabijns, Martijn Vervloet. Liggend: Arno Rogiers. Ontbreekt op deze foto: Lars Craps             Foto: Wendy 

De match in Hasselt was er een die vooral dankzij een voorbeeldige inzet het benodigde resultaat opleverde; immers de spanning en stress bij sommige van onze spelers stonden goed voetbal in de weg.

De supporters hadden voor een bus gezorgd en zo ging het voltallige team samen op weg naar Hasselt. In het kleedlokaal was het volgens ingewijden deze keer wel heel erg stil…..

Dat is natuurlijk wel eens gemakkelijk voor een coach; kan hij zijn tactisch praatje rustig doen. In ieder geval klopte dat plaatje wel, want hoewel Hasselt wat sterker begon, was het toch onze ploeg die met een vlijmscherpe counter de mooiste goal van de match maakte. Na een enkel stationnetje op eigen helft ging de bal naar Tibo die Enock bediende en die vervolgens Juul perfect aanspeelde. Juul bedacht zich niet en schoot met een harde knal de bal buiten bereik van de keeper in de linkerbovenhoek: 0 – 1. Dat was toch een ferme tik voor Hasselt.

Hasselt herstelde qua spel het evenwicht, maar kwam niet tot kansen, vooral omdat we een sterk spelende achterhoede hadden die vooralsnog geen krimp gaf.

Het waren ‘de onzen’ die wel goed reageerden. Hasselt stond qua verdediging wel heel erg hoog en de dieptepass op Enock was ook weer uitstekend en hij bracht zo de stand op 0 – 2.

Hasselt liet dat toch niet zo maar gebeuren en schroefde het tempo op. Wij konden niet altijd even goed volgen, verloren te vaak de bal aan een sterk storend Hasselt en zo werd de druk te groot. Hasselt maakte eerste 1-2, vervolgens – wat onnodig - 2-2 om uiteindelijk zelfs 3 – 2 te scoren. Maar nadat trainer Patrick wat omzettingen had gedaan, kwamen we weer beter in de match en 10’ voor tijd was het gelegenheidvoorspeler Arno die de noodzakelijke 3 – 3 binnen trapte. Dat was wat zuur voor Hasselt en de sfeer die tot nu toe best goed was, verbitterde even. Tibo had het daar wat moeilijk mee en liep – echt wel onnodig – tegen zijn 2e gele kaart op, dus rood en zo waren we nog met 10-en. Maar we hielden stand en het laatste fluitsignaal van een op zich goed leidende scheidsrechter luidde de start van een kampioensfeest in.

Een dik verdiend kampioenschap. Want als je 9 keer na mekaar wint en dan tegen de 2e uit een gelijkspel uit de brand sleept, is dat gewoon geweldig. Dat heeft tot nu toe geen enkele IP- noch Provinciale ploeg van ons gedaan.

De ontlading bij de spelers was groot, maar eigenlijk net zo groot bij de meegereisde toeschouwers. Ook voor hen was het een spannende wedstrijd en ook zij waren erg blij met dit mooie resultaat van hun zonen, of hun echtgenoten als trainer of afgevaardigden.

Want ook daar gaan onze felicitaties naar toe, naar de afgevaardigden die er telkens weer voor zorgen dat alles rondom de match goed geregeld is. En vooral naar trainer Patrick die van deze groep een hecht en vooral goed en met veel inzet voetballend team maakte. Was het team vorig seizoen vooral vanwege kwetsuren en groeiproblemen, een qua resultaten matig team, dit seizoen groeiden ze boven zichzelf uit en konden zo een knappe prestatie neerzetten.

Nogmaals allemaal van harte gefeliciteerd!

En dan op naar de uitdaging om de ongeslagen reeks tot het einde toe voort te zetten. Mannen, ga er voor!

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n twaalftal jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Dit heeft een aantal seizoenen uitstekend gewerkt.

Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking jammer genoeg verlaten.

Deze samenwerking was immers tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits door een extern (onafhankelijk) en internationaal erkend auditbureau werd in 2012 een 2-sterrenlabel behaald, goed voor Provinciaal voetbal. In 2015 werd de 3-sterrenlabel gehaald en dat betekende met 12 teams deelnemen aan Interprovinciaal voetbal. Dat hield een flinke stap vooruit in en daarom werden de trainingen ook opgevoerd tot 3 keer per week!

In de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren behaald en daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal verkregen.

Inmiddels gaan we het 5e jaar in dat we met ruim 180 spelers interprovinciaal voetbal spelen.

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend. Daarboven wordt alleen nog 'elite' gespeeld.

Dat betekent dat er elk weekeinde met 12 teams ruim 180 spelers van (Neer) Pelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen. Bovendien spelen 2 teams van Esperanza Pelt van zowel de U8 als U9 provinciaal voetbal, dit als voorbereiding op het vanaf de U10 te spelen interprovinciaal voetal.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Bezoekers 

Er zijn 14 gasten en geen leden online

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
gunther.scheelen@proximus.be
+32498141135
 
Jannick Verlinden
jannick.verlinden90@gmail.com
0487143087
 
Ronny Verberne
ronny@multiwear.be 
0475 643758
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140