banner-image
banner large text

Het seizoen 2017-2018 staat weer voor de deur. We geven per team een korte beschrijving voor het komende seizoen. Omdat we ook een aantal nieuwe trainers hebben, zetten we er een foto bij, kwestie al een eerste indruk te krijgen. We hebben immers meer dan 25 jeugdtrainers. En we zoeken er voor onze ‘kleinsten’ nog! Iets voor jou? Gegarandeerd een goede begeleiding, geweldige collega’s en leuke teams! Diploma’s? Leuk, prima, maar niet vereist! Wel: enthousiasme, gedrevenheid en gevoel voor werken met jongeren. Info bij Jack: 0477672745 of het jeugdbestuur van een van de clubs!

Elk team heeft een afgevaardigde; daar zullen we een volgende keer aandacht aan besteden. Zonder een afgevaardigde mag een team niet voetballen, (zonder een trainer wél!) Mochten er nog geïnteresseerden zijn die mee willen doen; je bent van harte welkom! Laat maar even iets weten.

Website: www.voetbalneerpelt-jeugd.be

We beginnen bij de U19IP. 

Er is bij de U19IP best een groot verloop. Enkele spelers zoeken hun ‘geluk’ elders, een aantal daarvan gaan terug naar de moederclub, natuurlijk prima, ’n enkeling gaat een trapje lager spelen. Waar we heel erg tevreden en ook trots op zijn, is dat er maar liefst 4 spelers die nog gerechtigd zijn voor de U19IP, overstappen naar de A-kern. Giel Leen, Maxim Goossens, Sven Droeshout en Niels Winters trainen voortaan mee met de A-kern. We wensen hen ontzettend veel succes! Ga er voor mannen!

Desalniettemin hebben we nog een kern van 19 IP-spelers, zij het dat er al enkele U17 spelers zijn doorgestroomd.

Verder hebben we bij de U19IP een nieuwe trainer: Stephan Hermans. Hij heeft al een aantal seizoenen trainerservaring zowel bij senioren als junioren. Hij gaat ook scouting doen voor de senioren van Esperanza Pelt. Alle jeugdspelers van de U19 IP hebben een schema van Stephan gehad en kunnen met de voorbereiding beginnen. Omdat er veel geschoven zal worden met de ‘beloften’ van Esperanza Pelt komen er wellicht nog enkele spelers bij (van de U17IP). Dat is niet definitief; we bekijken dat in de maand augustus.

De eerste training is al op maandag 24 juli (Dommelhof); de eerste match is een bekermatch, samen met een aantal ‘beloften’ en wel op zaterdag 29 juli om 18:00u op Esperanza Pelt tegen Racing Peer.

Er wordt verder 3 keer per week getraind: ma-di en do van 19:00-20:30u. Om de 3 weken op woensdag om mee te doen met de ‘looptraining’ van Stefan Winters. Verder is er periodiek ‘linie- en spitsentraining’ door Jean Schouteden. De keeperstraining – ma of di - wordt verzorgd door Bart Peeters die hierbij geassisteerd wordt door zijn seniorenkeepers.

Tegenstanders in de competitie: Hades; De Kempen; Leopoldsburg; Tienen, Hasselt en Bocholt. Start kompetitie: 3 september.

Voor verdere gegevens: blijf deze jeugdwebsite volgen!

U17IP; U16IP en U16-17 Gewestelijk: 

De volgende leeftijdsgroepen zijn de U17IP; de U16IP én de Gewestelijke U16-17 (voorheen Scholieren) Deze teams willen we samen bespreken, omdat ze elkaar nodig hebben, van elkaar kunnen leren en elkaar vooruithelpen!

In totaal hebben we 17 U17IP-ers (2 zijn er al doorgeschoven naar de U19IP); 13 spelers voor de Gewestelijke U16-17 (Scholieren) en 19 spelers voor de U16IP. In totaal zijn dat 49 spelers voor 3 teams. Dat moet voldoende zijn om elkaar vooruit te helpen. Bovendien, 17 en 19 spelers voor de U17IP en U16IP zijn er teveel om allemaal te kunnen spelen; dus zullen ze al dan niet bij toerbeurt, meedoen met de Gewestelijke U16-17. Dat is dan absoluut géén degradatie of straf, maar juist heel positief!  Elkaar als goede vriend en collega speler vooruit helpen! De trainers zullen hierover frequent contact met elkaar hebben. Bovendien trainen de U16IP en de U17 gewestelijk tegelijk op de Herkol. Zo zien ze elkaar meerdere keren per week en is overleg heel goed mogelijk!

U17IP

De U17IP wordt grotendeels gevormd door de spelers van de kampioensploeg U16IP van vorig seizoen.  Dat wordt voor deze spelers, nu met hun trainer Alex Mannaerts, een geweldige uitdaging. De kans dat er te ‘slap’ aan het seizoen begonnen wordt is niet ondenkbeeldig. Let wel, de tegenstanders kennen de sterktes in hun 

reeksen ook en zullen zeker niet de fout van onderschatting maken. Als nu onze spelers niet de fout van óverschatting maken, zullen we hele mooie matchen te zien gaan krijgen. Daar staat de ervaren trainer met zijn leuke ploeg, garant voor. Er zijn al enkele spelers doorgeschoven naar de U19IP. Desondanks heeft de ploeg nog 17 wellicht 18 IP-spelers. Afhankelijk van de noodzaak ten behoeve van de U19, bestaat er een kans dat er nog wat geschoven moet worden. Dat beslissen we in augustus, veel zullen dat er niet zijn.  Overigens zijn er al een tweetal U16IP-ers opgenomen in de U17IP kern.

De U17 start op dinsdag 1 augustus met een training om 19:30u op de Finse piste in ’t Dommelhof. Daarna zijn de trainingen op ma- di- en do van 19:30 – 21:00u op Esperanza Pelt. Ook zij zullen 1 keer per 3 weken meedoen met de looptraining op woensdag (Stefan Winters) en verder periodiek linie en spitsentraining krijgen van Jean Schouteden.

Ook deze keepers zullen ma of di door Bart Peeters getraind worden die hierbij geassisteerd wordt door zijn seniorenkeepers.

Tegenstanders 17b: Eendracht Mechelen A/D Maas ; K. Olympia S.C. Wijgmaal ; K. Lyra T.S.V. ; K. Esk Leopoldsburg; Kfc Turnhout ; Bilzerse Waltwilder V.V. ; K.V.V. Thes Sport Tessenderlo

Eerste vriendenmatch is op zaterdag 12 augustus een thuismatch tegen de U17IP van De Kempen. De kompetitie start zaterdag 2 of zondag 3 september.

Voor verdere gegevens: blijf onze jeugdwebsite volgen!

U16-17 Gewestelijk, trainen en spelen op Herkol

Ook deze ploeg speelde vorig seizoen bij de gewestelijke scholieren kampioen. Ze werden gecoacht door Jorg Janssen en getraind door Jean Schouteden. Ook voor hen wordt het een schitterende uitdaging; dit seizoen nóg beter doen? Kan dat wel?

Jorg Janssen gaat naast de coaching nu ook de training voor zijn rekening nemen en wel op wo en vrij van 19:30 – 21:00u op Herkol. Op wo zal 1 keer in de 3 weken door Stefan Winters een specifieke looptraining gegeven worden. De keepers zullen op woensdag hun  keepertraining krijgen. 

(Eigenlijk hebben we voor dit team nog geen keeper, als je iemand of zelfzelf hiervoor ‘warm’ kunt maken? Van harte welkom!)

Deze ploeg zal wekelijks een of meerdere spelers van de IP mee krijgen. Zo heeft de U16IP maar liefst 19 spelers. Maar misschien moet hier ook nog ‘geschoven’ worden. Ook dat beslissen we in augustus.

De eerste trainingen zullen op de looppiste op Mater Dei gehouden worden. De trainingsvelden op de Herkol zijn vanwege ‘Neerpelt bezwijkt’ volzet. Pas vanaf  maandag 7 augustus zijn deze  beschikbaar. Trainer Jorg heeft alle spelers al een schema opgestuurd, daar kunnen ze precies zien wat ze voor zichzelf vooraf moeten doen en waar ze moeten zijn.

De eerste match is op zaterdag 12 augustus in en tegen Lille in het kader van het fusietoernooi.

De competitie start op zondag 3 september.

Tegenstanders (Reeks F, niv 2): Bocholter vv B; HO Molenbeersel; Kattenbos Sport; Sp. Lille; GS Beek-Bree B; GT Lommel Kol.

U16IP

Ook de U16IP is met ’n enkele versterking, grotendeels dezelfde ploeg als vorig seizoen. Nieuw is dat trainer Jannick Verlinden, na het behalen van zijn Uefa B trainersdiploma toe was aan een stapje ‘hoger’. In ieder geval neemt hij deze ploeg onder zijn hoede. Wel zal hij wat later beginnen omdat hij nu werk-

zaam is als jeugdtrainer in Amerika. Hij liet weten dat de zoon van Trump ook op dat grote voetbalkamp aanwezig was en de ‘security’ navenant was.Het is natuurlijk een geweldige ervaring die hij eind augustus mee zal brengen en wellicht kijken onze U16-ers toch nog maar even hun Engels na. Tot eind augustus zullen Gilbert, die de ploeg als geen ander kent, en ondergetekende de trainingen overnemen. Zodoende gaat elke training gewoon door. Ook hier eerst op de looppiste van Mater Dei; er is daar ook een groot grasveld, dus breng maar een bal mee. De trainingsvelden op de Herkol zijn immers vanwege ‘Neerpelt bezwijkt’ volzet. Op maandag 7 augustus gaan de trainingen door op Herkol en dat wekelijks op ma-wo en vrij van 19:30-21:00u. Trainer Jannick heeft alle spelers al een schema opgestuurd, daar kunnen ze precies zien wat ze voor zichzelf vooraf moeten doen en waar ze moeten zijn. (Op dit schema staat op 3 augustus ’t Dommelhof, dat moet dus Mater Dei zijn!) Ook de U16IP krijgt 1 keer per 3 weken een specifieke looptraining (Stefan Winters) en ook periodiek linie- en spitsentraining van Jean Schouteden. De keepers krijgen op woensdag hun keepertraining.

De eerste vriendenmatch is op zaterdag 12 augustus thuis tegen De Kempen. De competitie start op 2 of 3 september.

Tegenstanders: Reeks: 16g: Bregel Sport ; Eendracht Mechelen A/D Maas ; K. Sportclub Tongeren ; K.V.K. Wellen ; Rc Hades ; Bilzerse Waltwilder V.V. K. Bocholter V.V. 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Bezoekers 

Er zijn 50 gasten en geen leden online

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140