K.ESK.Leopoldsburg - Esperanza Pelt U11 IP/gew       3 – 6  Verslag trainer Raf

Tijdens de opwarming werd al duidelijk dat Leopoldsburg versterkt was !!
Geen probleem. Leopoldsburg was dit jaar gewoon te zwak. Morgen, zondag, was deze wedstrijd op U12IP nivo door hen afgelast wegens "gebrek aan spelers" .....; vandaar vandaag een stevige tegenstander.
Voeg daar bij nog een slecht, te klein uitgezet veld en je krijgt een match met veel duels ... maar met  weinig verzorgd voetbal.
We komen met moeite toch 3-0 voor, maar Leopoldsburg bleef de lange ballen trappen naar ons doel en dat zijn onze jongens duidelijk nog niet gewoon. Ze kregen de bal niet weg en na enkele foute controles  stond het 2-3.
Vlak na de rust viel ook de 3-3 en werd het even spannend . Maar uiteindelijk werden zij ook moe en kwam er hier en daar wat ruimte om te voetballen. We gebruikte die en zagen nog enkel mooie goals.
3-6 na een partijtje vechtvoetbal.... maar  de spelers weer een ervaring rijker ..
Proficiat jongens
Kobe, Hendrik, Michael, Luca, Mirnock, Sami, Michiel, Warre, Zander, Thijs. 

K.ESK.Leopoldsburg - Esperanza Pelt U10 IP/gew       3 – 12                  Foto Ronnie

 

Esperanza Pelt U17 IP (AM) - K.ESK.Leopoldsburg  6 – 1         Verslag trainer Alex

Vandaag onze laatste thuiswedstrijd van het seizoen en zo gaan we stilletjes naar het einde van de competitie. We zijn nog maar een paar minuten aan het spelen en na een verre trap van onze keeper Jef kan Toon onmiddellijk scoren:  1-0.

Nog geen twee minuten later is het raak.....een voorzet van spits Drazic en het is weer Toon die kan scoren: 2-0.  Wie denkt dat we vertrokken zijn, heeft het mis want onze motor is aan het sputteren, winnen geen duels meer, geen coaching en vrij lopen zonder bal, zijn we even verleerd..... Samengevat we voetballen niet meer !! 

Leopoldsburg kan dan ook vrij snel scoren en is het 2 - 1. Daarna krijgen ze nog een paar kansen maar ondertussen is de storm gaan liggen en gaan we terug beter voetballen. Een mooie combinatie van ons aanvalstrio en het is Kevin die zijn doelpuntje maakt:  3 – 1.

Joost kan via de linkerflank een mooie voorzet geven en nu is het Adam die de 4 - 1 kan maken.

Leopoldsburg heeft niet meer de macht voor ons te bedreigen en daarom kunnen we ons spelletje rustig verder spelen. Ook onze nummer 8 Rune kan zijn achtste doelpunt van het seizoen maken: 5 – 1. In de verdediging hebben we geen problemen. Onze centrale verdediger Seppe, speelt een sterke wedstrijd.  Het zesde doelpunt is een mooi afleggertje van Adam op Toon en die maakt meteen een hattrick: 6 – 1.

Het spel was vandaag ietsje minder maar de uitslag kan toch tellen !! Proficiat spelers en nu nog één wedstrijd alles geven !!

Doelpunten: Toon 3x  Kevin 1x  Rune 1x  Adam 1x

Esperanza Pelt U16 IP (ES) - K.ESK.Leopoldsburg  6 – 0            Verslag afg. Marc

Selectie: Robbe H. - Tristen - Jarne - Juul - Jelle - Berten - Ulas - Robbe J. - Dries F. - Jordi - Kaan - Jasper - Anouar

Benieuwd of de mannen nog fit zijn na de kampioenenviering van vorige week...

Eerste 20 minuten, weinig doelgevaar voor beide ploegen. In de 21ste minuut mooie trap van Anouar vanop 25 meter, over de keeper gaat de bal het doel in.

Na twee goede reddingen van de keeper van de bezoekers, kan Jordi de 2-0 op het bord zetten in de 24ste minuut. Esperanza blijft druk zetten en in de 28ste minuut wint Robbe J. een duel en kan zo scoren. 3-0. Na een dik half uur spelen kan Jordi alleen op doel af en scoort mooi in het hoekje: 4-0. Dat is meteen de ruststand.

Dries F. maakt er snel 5-0 van na een mooie pas van Jordi. Tristan rolt dan de verdediging van Leopoldsburg op, Robbe J. kan overnemen en zet de eindscore op het bord: 6-0. Onze mannen zijn de titel dus zeker waard!

 

 

Na de wedstrijd kunnen de spelers genieten van een lekkere friet. Bedankt aan Juul voor de organisatie, aan alle helpers en aan de club voor het gebruik van de keuken en kantine.

Op zondag vond de huldiging van het kampioenschap plaats. Elke speler kreeg een leuk aandenken.

Samen met de eerste ploeg op de foto:

K.Sportclub Tongeren - Esperanza Pelt U14 IP (JV) 3 – 2    Verslag afgevaardigde Francis

Spelers: Jannis Joren, Vangeneugden Jason, Leppens Jonas, Musayi Moses, Asbai Faissal, Akechtabou Lahcen, Rabijns Lars, Groenen Ruben, Mola Guynock, Geven Daryll, Yaylagul Yasar, Vandervelden Huug, Beliën Robbe, Voorhout Aaron.

Gekwetst maar wel aanwezig: Essers Juul, Dujourie Jens, Krampiltz Rune. Geschorst maar wel aanwezig: Lemmens Stan

Deze morgen moesten we weer op tijd opstaan, want om 10.30 hadden we de voorlaatste wedstrijd van het seizoen tegen Tongeren. We begonnen matig en al in de 5de minuut komen we goed weg door een bal op de deklat.

Ongeveer in de 25ste minuut was het prijs voor Tongeren, die de 1-0 scoorde. Een foutje van de verdediging werd onmiddellijk afgestraft. Tongeren zat het beste in de match.

In het begin van de tweede helft, scoorden zij de 2-0.

Dan waren wij aan zet. Mooie voorzet van Yassar, maar Faissal kon jammer genoeg niet afwerken.

We kwamen eindelijk in ons ritme en over links werd een aanval opgezet. Faissal stuurde bal naar Yassar, kon verlengen tot bij Huug, en die tikte de bal binnen. Zo werd de stand 2-1.

In de 58ste minuut gaf Jonas een schot richting de keeper van Tongeren, die de bal niet kon houden. Huug was wederom goed gevolgd, en in korte tijd werd het zo 2-2. Kort daarna, namelijk in de 60ste minuut viel spijtig genoeg terug een tegengoal.

In het laatste kwart wilden we nog wel, maar door blessures van de tegenpartij en vervangingen was het ritme weer uit het spel. Eindstand 3-2.

Laten we deze wedstrijd even vergeten en ons focussen naar volgende week. Dan hebben we onze laatste match thuis tegen Tienen.

Hier gaan we er met zijn allen weer voor gaan, zodat we de competitie kunnen afsluiten met een mooie overwinning. Op naar volgende week jongens!

Grote Heide U14-U15 Kad/gew (AS) - Lindelhoeven VV  3 – 0      Verslag trainer Arend

Lindelhoeven kwam vandaag pas laat onze terreinen opgereden zodat ze de opwarming wat moesten inkorten. Daarentegen zag ik aan de kopjes van onze spelers dat ze er weer voor 100% voor wilden gaan en helemaal toen er verteld werd dat we de wedstrijd op het A plein mochten spelen.

Dit was al merkbaar toen Ciprian door Bjorn diep werd aangespeeld en al binnen 2 minuten kon scoren: 1-0. Dit was de start van een hele rij kansen die jammer genoeg niet werden benut maar wel uit heel mooi voetbal ontstonden.

We bleven nu constant druk naar voor uitoefenen en lieten Lindelhoeven niet in de wedstrijd komen. Het was wel wachten tot de 34ste minuut voor het volgende doelpunt wat wel een beauty genoemd mag worden. Ciprian werd in de loop aangespeeld, deze draaide mooi om zijn as en speelde op zijn beurt Bjorn aan en die schoot de bal van zo'n 25 m binnen. HEERLIJK. Als trainer is het echt genieten als zijn ploeg na enkele verliesmatchen zich terug knokt en de tegenstander niet aan voetbal toe laat komen.

In de rust was het dan ook een toffe sfeer wat zeker mee helpt aan de prestatie van een ploeg. De tweede helft ging ook vlot van start met mooie acties en goed samenspel van onze ploeg. De zeldzame tegenstoten werden dan weer ontzet door een zeer compact spelende verdediging met dit keer als uitblinker Kristof die vandaag de meeste kilometers heeft gelopen.

In de 46ste minuut was het Lars die Bjorn nog eens voor de doelman kon zetten en Bjorn is geen twijfelaar dus was de 3-0 een feit. Het bleef voor het handje vol supporters van Grote Heide een mooie wedstrijd om te zien. Wel spijtig dat er vandaag weinig supporters aanwezig waren om te zien wat de jongens dit seizoen hebben bijgeleerd.

Er werd niet meer gescoord zodat het een zeer mooie maar ook makkelijke overwinning werd van 3-0 en we Lindelhoeven gespaard hebben van een grote nederlaag.

Spelers hebben hun eigen training voorbereid!

 

23/04 10:00        K.ESK.Leopoldsburg - Esperanza Pelt U15 IP (GB)   1 – 4         Verslag trainer Gilbert, foto’s Luc

Het was vroeg dag vanmorgen want we hadden afspraak om te vertrekken om 8.20. Niet iedereen was op tijd wakker om fris te starten aan onze wedstrijd in Leopoldsburg. Helaas was dat ook zichtbaar op het veld en omdat onze wissels maar beperkt was tot eentje moesten we het er toch mee doen. Gelukkig waren er wel anderen die wel goed bij de les waren en zo geraakten we dan ook op een 0-1 voorsprong via Rinor. Ons spel of beter gezegd ons samenspel verliep heel erg stroef. Vooral de 2 de bal was steeds voor de thuisploeg en we waren soms te slap in de duels. Leopoldsburg heerste en een doelpunt verdienden ze ook wel. Dit kwam er rond het half uur en met deze stand gingen we dan rusten.

Het eerste deel van de tweede helft hield Joppe ons recht. Hij had enkele uitstekende reddingen in huis en behoedde ons voor een achterstand. Bijna gemaakte doelpunten ranselde hij uit zijn doel. En wie de kansen niet afmaakt krijgt vaak het deksel op de neus. Younes zorgde via goed doorzetten voor de 1-2 en Alessio en Yakup wat later voor 1-3 en 1-4 waardoor er overdreven cijfers op de bordjes kwamen als einduitslag.

Wel leuk dat we toch wonnen maar ons voetbal had ik graag beter gezien. Misschien iets voor volgende week. We gaan er dan een mooie match van maken en het Bocholt zo moeilijk mogelijk maken zodat ze zullen moeten bewijzen dat ze een verdiend kampioen (of niet) zullen zijn. In ieder geval ze gaan het niet cadeau krijgen!!

Voor wie zich nog niet heeft aangemeld voor ons etentje na afloop van komend weekend kan dat vandaag nog doen. Gelieve dan een berichtje te doen naar Leon. We hebben al heel wat volk dat ingeschreven heeft. Ouders, grootouders, broers en zussen iedereen is welkom!!

U13 IP 23-4-17 tegen Leopoldsburg, laatste thuismatch

 

U12IP op 23 april tegen Leopoldsburg, laatste thuismatch

 

 

Maar ook in de kantine was het na afloop heel goed toeven ……

Met dank aan alle papa’s en mama’s - en geblesseerde spelers - voor de hulp 

 

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140