Voor de jeugdploegen was dit het laatste weekeinde met competitiematchen. Het was daarmee een druk weekeinde met allerlei leuke – en lekkere – afsluitende activiteiten. En dat allemaal weer dankzij ouders en andere vrijwilligers die dat allemaal voor onze spelers verzorgden. Weer heel erg knap en erg veel dank hiervoor!

Persoonlijk heb ik daar weinig van meegekregen, ik had het zelf ook bijzonder druk. Maar dat was vanwege een leuke, familiale reden; voor de 5e keer opa - en oma –worden, nu weer van een gezonde kleindochter, is ook heel erg leuk. In ieder geval bedankt voor de felicitaties die ik mocht ontvangen.

Alle verslagen zijn ingestuurd door vrijwilligers, trainers, ouders, afgevaardigden. Dat moest ook wel want ikzelf ben nauwelijks op de velden geweest. Ook de foto’s zijn weer erg leuk, bedankt hiervoor Raf, Gunther en Luc! Toch knap dat dankzij deze medewerking iedereen op de hoogte kan blijven van de vele belevenissen van onze teams.

Normaliter zijn alle rangschikkingen opgemaakt, ook die van onze U16-17 Gewestelijk die op sv Herkol spelen. Toch komt deze ploeg nog 1 keer in actie. Rangschikkingen moeten worden opgemaakt als alle teams hetzelfde aantal matchen hebben gespeeld. Maar zoals je hieronder kunt zien is dat hier niet het geval! Daarom wordt as. donderdag 4 mei om 19:00u in Lommel gespeeld tegen Lommel Kol. en wel om 19:00u.En bij winst……, juist ja, dan springen ze over Eksel heen naar de 1e plaats met 22 punten. Datzelfde zou gelden voor Helson-Helchteren, maar vanwege het doelsaldo en het onderlinge resultaat kunnen zij geen bedreiging meer voor onze spelers vormen. Laten we vooral niet te vlug juichen, maar het zou zomaar kunnen zijn dat onze mannen – en dame – voor de 2e keer op rij als eerste eindigen! We wensen het team van trainer Jean en coach Jorg heel veel succes!

Dinsdag  25/04 19:30     Esperanza Pelt U19 IP (FL) - Bocholter V.V.                    2 – 2

Op dinsdagavond speelde onze U19IP al een inhaalmatch tegen Bocholt. Eindstand 2 -2. Op zich een prima match.

Daarmee sluiten de U19IP een wisselvallig seizoen af. Een trainerswisseling, vele spelers die zowel op vrijdagavond als op zaterdagmiddag actief waren, c.q. moesten zijn! Dat gecombineerd aan blessures en ‘n enkele speler die het liet afweten, was een brug te ver. We moesten enkele keren FF geven en dan is toch een bijzonder groot compliment te geven aan de spelers én de trainer Frank Leen. Samen met de afgevaardigde André Leyssen heeft het team bijzonder gepresteerd. Er werd prima getraind, de matchen werden met bezieling gespeeld ondanks dat de resultaten niet altijd navenant waren.

Woensdag:

26/04 19:00        Esperanza Pelt U11 IP/gew - Bilzerse Waltwilder VV.

 

Als afsluiter van het leuke seizoen werd een wedstrijdje tegen de ouders voorzien. Natuurlijk werden de ouders weggespeeld .

Door een "partijdige scheidsrechter  " werd het slechts 2-1.

Ouders willen revanche op de familie dag op zaterdag 27 mei.

Geen probleem voor ons he mannen.......

 

 

 

 

 29/04 13:00        Esperanza Pelt U10 IP/gew (EP) - Bilzerse Waltwilder VV.

De uitslag is niet eens zo belangrijk; dat was wel de match tegen de ouders – makkie – en de mooie afsluiting in de kantine.

29/04 14:30   K.S. Tongeren - Esperanza Pelt U17 IP (AM) 8 – 2    Verslag trainer Alex en Kevin

Mits winst was vandaag een tweede plaats haalbaar maar we hebben de wet van de sterkste moeten ondergaan en waren niet opgewassen tegen een zeer sterk Tongeren.

Het eerste doelgevaar komt er na 3 minuten vanwege Tongeren. Seppe moet door een voorzet af te blokken een hoekschop toestaan. De bal wordt dichtbij het doel verlengd. Het gaat er nu om wie het eerste bij de bal komt. Gelukkig voor Esperanza is dat Bernd.

5 minuten later is 't weer Tongeren die aan de deur komt kloppen. Een gekraakte volley wordt bijgestuurd door de spits die dan ook de goal op zijn naam krijgt. 1 - 0

Veel ademruimte krijgt Esperanza niet want in minuut 10 mag de thuisploeg weer langs de kassa passeren: Een aangesneden voorzet komt in de rug van Noah. Jef komt uit zijn goal maar de aanvaller kan de bal in de kleine ruimte die er is als eerste beroeren en Jef is geklopt. 2 - 0. Tongeren speelt heel dominant. Zowel in de verdediging en aanval lijkt elke actie te lukken bij de thuisploeg. Even voor rust krijgen ze ook nog een grote kans na een mooi uitgespeelde aanval maar de afgehaakte spits schept de bal over het doel van onze keeper.

2e kwart: De eerste actie van het tweede kwart is een fout van nr. 61 bij Tongeren die in de rug van Joost springt. De scheidsrechter  houdt zijn kaarten voorlopig op zak. 12 minuten verder kan de zeer goede rechtsbuiten van Tongeren zijn man weer passeren. Hij neemt de bal mee tot aan de achterlijn en de boomlange spits maakt het af. 3 - 0. RUST

3e kwart:

Aan het begin van het derde kwart speelt de thuisploeg met een 3-mans verdediging. Dat betalen ze bijna cash want na een balverovering van Thibo komt de bal via een paar tussenstations bij Rune. Die krijgt een goede schietkans maar de bal vliegt over het kader. 6 minuten in de 2e helft en Drazic wordt goed aangespeeld. Hij neemt de bal mee en is niet egoïstisch maar hij had wel zelf moeten besluiten. Het blijft 3 - 0.

Pelt heeft zich goed herpakt en speelt enkele mooie kansen bij elkaar. Vlak voor het fluitsignaal komt er een lange diepe bal. De spits stormt op de goal af en schiet hem staalhard in de korte winkelhaak. 4 - 0.

4e kwart:

Tongeren komt nog eens met een goed uitgespeelde aanval opzetten. De eerste poging wordt nog door Michiel gered maar bij de 2e keer is het wel raak. 5 - 0.

Even later kan Drazic nog eens gelanceerd worden. Hij blijft goed voor zijn man en legt de bal overhoeks binnen, de eerredder.

2 minuten daarna mag de thuisploeg nog eens vieren. Langs rechts in de korte onderhoek. 6 - 1.

Iets voor tijd kan Toon de schade nog wat beperken door de bal buitenkant voet in de verre hoek te leggen. Veel gaat het niet maken want op de eerstvolgende corner legt de ploeg ploeg in het zwart zijn 7e binnen. En ook nr 8 valt nog in blessuretijd. Daarmee is de eindstand ook getekend: 8-2 wordt het en daarmee eindigt Tongeren toch nog op een 2e plaats die op basis van vandaag wel verdiend was. We eindigen zo op een mooie derde plaats en ons seizoen is geslaagd !!

De deskundige verslaggeving was vandaag volledig in handen van toekomstig journalist Kevin Thijs.

Doelpunten : Drazic  1x  en  Toon 1x

Afwezig : Antony was belet, Dieter gekwetst en Kevin was ziek

Zeker een dankwoordje aan onze afgevaardigde Erik en onze supporters die ons gans het seizoen hebben gesteund. En ook mijn jongens mag ik niet vergeten, een dikke merci voor de inzet en fijne samenwerking!!!!            Alex Mannaerts.

30/04 10:00        Esperanza Pelt U15 IP (GB) - Bocholter V.V.    0 – 2      Verslag trainer Gilbert

Helaas konden we onze laatste competitiematch niet met een overwinning afsluiten en zodoende kunnen we wel zeggen dat Bocholt een verdiend kampioen is. Het verschil was zeker niet groot maar een ongelukkig doelpunt nekte ons en daarna konden we geen vuist meer maken. Helemaal op het eind werd het zelfs nog 0-2. Gelukkig bracht ons etentje soelaas en konden we weer genieten van al dat lekkers.

Ik wil dan ook van de gelegenheid gebruik maken om alle spelers te bedanken voor de afgelopen 2 seizoenen. Het was voor mij als trainer een hele eer om jullie als ploeg te hebben. We hebben samen heel wat tijd doorgebracht en vele trainingen gedaan. Ik ben dan ook terecht fier om al hetgeen jullie al bereikt hebben. Sommige jongens haalden zelfs de eindfase van de selecties en dat is toch niet niks. Jullie zijn een hechte groep en ik hoop dat dit komend seizoen zo zal blijven. Blijf jullie inzetten en luister altijd goed naar het advies van jullie trainer.

Mijn afgevaardigde Leon wil ik extra bedanken voor al hetgeen hij voor onze ploeg deed. Het was allemaal prima op orde. Het wedstrijdblad zorgde hij voor maar tevens ook voor verse appelsienen tijdens de rust en voor warme jassen voor de wisselspelers. Zelfs toen het moeilijk ging was Leon paraat want hij wilde steeds bij zijn jongens zijn. Respect Leon en ik hoop dat je dit nog lang kan blijven doen.

Nog een bedankje voor onze verzorgers Ismet en Steve die altijd paraat waren om een handje toe te steken, jullie te voorzien van vers water en als het nodig was jullie de eerste hulp toe te kennen op het plein. Dankjewel !!

Natuurlijk wil ik alle ouders bedanken voor de steun tijdens de matchen, om te zorgen dat we ter plaatse geraken met vervoer en om af en toe de was eens te doen.

Een bijzondere dank voor Heidi en Elien omdat zij de spelers verwende met broodjes en cake.

Luc wil ik dan weer bedanken voor alle mooie foto's van onze matchen. Zo zie je maar dat er heel wat vrijwilligers klaar staan voor ons. We staan daar niet altijd bij stil en vinden het soms te normaal.

Daarom via deze weg een hele dikke merci voor de mooie tijd!!!

Twee trainers bijeen ............. Gilbert en de trainer van Bocholt

 

 

 

 

30/04 10:00        Esperanza Pelt U14 IP (JV) - K.VK.Tienen    11 – 2 Verslag afgevaardigde Harrie

Spelers: Vandervelden Huug, Krampiltz Rune, Mola Guynock, Essers Juul, Beliën Robbe, Musayi Moses, Dujourie Jens, Rabijns Lars, Jannis Joren, Akechtabou Lahcen, Voorhout Aaron, Geven Daryll Leppens Jonas, Asbai Faissal, Yaylagul Yasar

Geschorst :  Groenen Ruben.   Afwezig: Lemmens Stan

Vandaag 30 april, een mooie zonnige dag, spelen we de laatste competitiematch tegen KVK Tienen. Deze tegenstander is goed bekend bij onze ploeg en trainer. Indien we Tienen de ruimte geven zijn zij in staat om het ons heel moeilijk te maken. Maar…….in de laatste wedstrijd van het seizoen en op eigen veld en voor onze trouwe supporters hebben we vandaag maar 1 doelstelling : WINNEN. Rune had voor de wedstrijd de toss gewonnen zodat wij de voorkeur van speelhelft mochten kiezen. Het begon dus al prima. Vanaf het eerste moment na het fluitsignaal stonden onze spelers meteen goed en de nodige druk werd gezet op de defensie van KVK Tienen. De eerste goal kon dan ook niet uitblijven en na een mooie pass van Yasar was het Moses die de 1-0 hard in de touwen binnenschoot. Voila. We bleven de druk houden en mooie aanvallen werden opgezet. De aanvallen van Tienen werden afgeslagen en Moses kwam weer in positie en scoorde de 2-0. Een mooie voorzet van links op Juul ging echter maar rakelings over. In het tweede kwart maakte wij duidelijk dat de 3 punten vandaag in Neerpelt zouden blijven want na goed positiespel op het middenveld kwam de bal via Lars, Huug en Moses op het hoofd van Yasar terecht die vanuit een moeilijke positie de bal fraai naast de doelman van Tienen de 3-0 binnen kopte. Daarna was het Jens die een assist gaf op Moses 4-0. In deze fase lieten we niets heel van Tienen want via een vrije trap van Jens was het Rune die de bal net onder de deklat binnenjaste (ik weet niet of het woord bestaat maar het was wel zo), 5-0. Daarna liet Jens zijn kwaliteiten nog eens zien want zijn vrije trap vloog via de vingertoppen van de doelman in de linkerbovenhoek 6-0. Klasse Jens!!! En voor rust was het weer Moses die via een kopgoal de ruststand van 7-0 op het scorebord liet zetten.

De sfeer onder de halve in de kleedkamer was dan ook goed en wat moet je als trainer zeggen tegen deze mannen met deze stand!!!! Niet veel dus.

Echter was het KVK Tienen die 7 tegendoelpunten tegen wel meer als genoeg vond en daarom de schouders er nog eens onder gingen zetten. Desondanks was het toch Jens die de eerste goal van de tweede helft scoorde 8-0. In deze fase hebben we het ons even moeilijk gemaakt omdat de scherpte er niet helemaal was. We lieten Tienen voetballen met als resultaat dat de score op 8-2 kwam. KVK Tienen wilde er nog een echte wedstrijd van maken. Maar hier dachten de Esperanza spelers toch net iets anders over. We werden terug wakker en scoorden via Faissal 9-2. Doordat onze verdediging weer goed stond brachten zij de ballen van achteruit op en werd zelfs de 10-2 door Moses en de eindstand op 11-2 door Faissal neergezet. Mooie match jongens. Proficiat.

Beste supporters bedankt dat jullie ook deze laatste wedstrijd weer achter onze ploeg stonden.  Via deze weg enorm bedankt voor alle steun in het seizoen 2016 -2017.

Helaas was het vandaag ook de laatste wedstrijd in het Esperanza-shirt voor Jens, Yasar en Faissal. Desondanks wensen wij als team en als club jullie veel sportief succes bij respectievelijk Lommel-United en Bocholt VV.

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140