De competitie is op gang geschoten. Qua resultaten met wisselend succes, maar nu ook de scholen weer begonnen zijn, mogen we verwachten dat alle vakanties achter de rug zijn en dat spelers/sters elke keer de weg naar de trainingen zullen vinden. Dat zal weer veel duidelijkheid geven en dat is nodig! Ook kunnen we dan de kwaliteit van de trainingen opvoeren. We starten nu ook met de looptraining (as woensdag 6 september op de Esperanza;  opleider is Stefan Winters), vervolgens in een 3weeks schema op sv Herkol en Sp. Grote Heide. Ook de linie- en spitsentraining die gegeven wordt door Jean Schouteden gaat binnenkort van start. Als we nu ook nog de keepertrainingen op punt hebben gesteld, dan zijn op het vlak van trainingen we weer helemaal bij!

De start van de competitie bracht ons een aantal leuke matchen, los van het resultaat!

Dat belooft voor als alles weer in de plooi ligt en we er weer helemaal en met complete teams voor kunnen gaan.

Ook dit seizoen willen we weer verslagjes en foto’s plaatsen. Maar daarvoor hebben we ‘vrijwilligers/sters’ nodig. Schrijf gerust uw verslagje en stuur een foto in. We zullen ze graag plaatsen: Dit E-mail adres wordt beschermd tegen spambots. U moet JavaScript geactiveerd hebben om het te kunnen zien.

We rekenen op u.

U12: KVK Wellen - Esperanza Pelt IP12b PlA                Verslag trainer Raf

Leuke wedstrijd
De eerste helft leden we veel te veel balverlies door onze onzuivere passing. Wellen was sterker en speelde zuiverder en had ook meer kansen. Inzet was er genoeg.
Einde eerste helft viel ook onze diep spits Thijs nog uit en waren we nog maar met 8.
Het bleef echter 0-0 en tijdens de rust werd er  op gehamerd dat we veel zuiverder moesten inspelen. Als bij ons de bal zou rond gaan , moest Wellen lopen en niet wij.
Ik moet zeggen dat de spelers dit heel goed begrepen hadden.  De combinaties lukte nu wel, er kwamen mooie voorzetten en kansen .
Gescoord werd er op een corner. Verdiend stonden we 0-1 voor.
Je zag wel dat de jongens uitgeput geraakte . We vergaten echter de voorsprong te vergroten en uiteindelijk scoort Wellen nog de 1-1 .
Vermoedelijk was deze B ploeg wel niet zo sterk als de A ploeg van Wellen . Dat zullen we de bij de terug wedstrijd zien.
Op naar de volgende training !

U11: Esperanza Pelt IP11a IP/G - V. Maasmechelen

Verdiende winstmatch met hele mooie goals!

Onze U11 maakte er een mooie en soms ook spannende match van. Maasmechelen liet zich niet doen, bood sterk weerstand en pas op het laatst konden de onzen uitlopen naar een 6 – 3 overwinning.

We zagen soms goed combinatiespel en enkele hele mooie goals!

U16: KVK Wellen - Esperanza Pelt IP16g

Foto’s (van ouder Luc Maes) zeggen soms genoeg: een 4 -3 verlies bij Wellen.

 

U17: Esperanza Pelt IP17b - K.ESK.Leopoldsburg: 3-2

Na een wel verdiende kampioenenrust en een maand voorbereiding met nieuwe trainer Alex, kan het voetbalseizoen weer beginnen.

Selectie : Dries P, Robbe H, Jasper, Jarne, Juul, Tristan, Berten, Ulas, Xavier, Adam, Jordi, Mo, Robbe J, Dries F, Dries H. Geblesseerd : Senne en Thomas.

Vanaf  de aftrap proberen we goed voetbal te brengen en na 7 minuten krijgen we een vrije trap. Jordi weet Juul te vinden en die kopt mooi binnen 1-0. Na 12 minuten kan Leopoldsburg al tegenscoren 1-1.

Verder loopt Dries F mooi vrij en komt tweemaal vrij voor doel en besluit nipt naast.

Rust

Na veel balbezit en enkele goede combinaties schiet Dries F op doel. De bal wordt helaas afgeblokt maar komt bij Xavier die er 2-1 van maakt.

Rust

Onmiddellijk geeft Adam een mooie pas en zet Ulas alleen voor doel. Die kan scoren: 3-1.

Rust

Na 68 minuten lopt Adam de keeper met een kopbal maar de bal valt op de deklat.

Na 75 minuten krijgen we een hoekschop tegen en de tegenstander  staat gans alleen en scoort 3-2.

Leopoldsburg probeert nog gelijk te maken maar dat  lukt niet en de eerste overwinning is een feit.

De spelers hebben het goed gedaan in het nieuwe spelsysteem met drie vanachter.         Marc.

Sp Grote Heide Kad U14-15 Gew - Kattenbos Sp.: 2 – 2                            Verslag trainer Arend

We begonnen vandaag met een paar foutjes in de communicatie, en waren we ineens met 17 spelers voor onze competitie wedstrijd. Het meest spijtige was dat Matisse niet mee kon spelen omdat we hem niet op het wedstrijd formulier konden invullen. Zeer spijtig maar we gaan er deze week werk van maken. Na deze vervelende perikelen floot de goede scheidsrechter de wedstrijd op gang. Vanaf dit begin was het duidelijk dat Kattenbos voor de winst naar de Grote Heide was afgezakt en stelde onze keeper Stan (IP U15) een paar keer op de proef, maar deze gaf geen krimp en bleek een zeer betrouwbare sluitpost. Het overwicht kantelde op een bepaald moment wel richting Kattenbos, maar door daadkrachtig ingrijpen van Siebe kwam onze ploeg duidelijk beter in de wedstrijd en werden wij zowaar de betere ploeg. Kansen kwamen wel over en weer maar scoren was voor beide ploegen voor rust niet gegund, dus gingen we rusten met een ruststand van 0-0.

Meteen na rust was het Kattenbos dat meteen op een 0-1 voorsprong kwam terwijl de bal volgens mij nog geen 200 meter had gerold. Onze jongens bleven echter op het elan van de eerste helft door spelen en buiten enkele counters van de tegenstander werd het spel meestal op hun helft gespeeld. Een Kattenbos verdediger speelde terug op hun keeper en deze raapte op zijn beurt de bal op binnen de grote backlijn wat terecht een indirecte vrije trap opleverde voor de Grote Heide. Zonder te twijfelen schaarde Marco zich achter de bal en schoot de bal na een tik van Juul de bal onhoudbaar in de rechter bovenhoek: 1-1. Lang duurde de euforie niet want na een snelle uitbraak van de tegenstander waren we kansloos op een mooie steekpas ,welke zeer goed achter onze betrouwbare doelman werd geschoven. Vanaf nu kwam Kattenbos echt niet meer aan hun spel en domineerden we de wedstrijd. Niet altijd met goed voetbal maar met pure inzet en geloof dat we deze wedstrijd nog konden winnen, maar minimaal een gelijkspel hadden verdiend. Dit laatste werd in de laatste 5 minuten nog gehaald door het goed doorzetten van Lars welke in de rebound van een eigen schot op de keeper toch de 2-2 kon aantekenen. Siebe, Rony en ik waren zeer tevreden over het spel en we weten zeker dat dit alleen maar beter gaat worden.

Bedankt aan spelers en supporters voor deze heerlijke ochtend voetbal.

Wedstrijd IP U15 van 3 september ’17 tegen K.ESK Leopoldsburg  

Spelers: Beliën Robbe, Geven Daryll, Leppens Jonas, Essers Juul, Musayi Moses, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Rabijns Lars, Groenen Ruben, Mola Guynock, Voorhout Aaron, Van den Dungen Bjorn, Boridis Bart. Aanwezig: Jannis Joren. Uitleenbeurt aan andere ploeg: Lemmens Stan

Verwittigd afwezig: Marguillier Dylan, Vangeneugden Jason.

De eerste wedstijd van de competitie. Voor zowel de jongens als voor ons, trainer, afgevaardigden en de supporters toch wel even spannend. En het werd nog spannend.

Na 20 minuten spelen van de stand 1-0. Rond minuut dertig, konden we de stand weer in evenwicht brengen. Na goed uitverdedigen komende vanuit de linkerflank, via het midden, kon Moses afwerken.

Ruststand 1 – 1.

De volgende twintig minuten gebeurde er niet al te veel. Er was redelijk wat balverlies van beide zijden. De stand na 60 minuten was nog 1-1.

Maar dan kwamen de laatste 20 minuten.

Eerst kregen we nog een tegengoal: 2-1. We dachten dat het over en uit was, want dit gebeurde rond minuut 78. Maar onze spelers dachten daar anders over.

Gebeten om te winnen zetten ze ineens allemaal vol druk, en Rune kon er met een knal, 2-2 van maken.

In minuut 80 volgde nog een vrije schop voor ons. Weerom leverde Rune een knal af op de keeper van Leopoldsburg. Die kon de bal niet in één tijd controleren, en het was Juul die op een diefje voor ons scoorde. Eindstand 2 – 3.

Spelers blij, supporters blij en de trainer en afgevaardigden natuurlijk ook.

Op naar volgend week tegen Thes Sport.

U13: Esperanza Pelt IP13e PlA - K.Sportclub Tongeren

Beide U13 teams speelden tegen K. Sportclub Tongeren. Beide teams botsten op de wet van de sterkste. Tongeren was duidelijk veel verder dan onze ploegen, lieten gewoon beter voetbal zien. Zeker qua duelkracht en handelingssnelheid, moeten we nog stappen zetten, zeker tegen deze prima ploegen. Toch moeten we ook complimenten maken voor onze spelers. Hun inzet was uitstekend en ondanks de meerdere tegengoals bleven beide teams geweldig hun best doen. Het ene team verloor met 1-6; het andere met 1 -11. Toch ook beiden een keer gescoord. Wat jammer is dat we nog geen oplossing hebben voor onze keepers. Voor beide teams hebben we geen enkele keeper en moeten we het vooralsnog doen met spelers die de handschoenen wel ’n keertje willen (?) aandoen. We blijven zoeken, als je een ideetje hebt?

 

Voor meer foto' van Jos: https://goo.gl/photos/L8ihAwHUZwMBf1L49 

Verslag trainer Gilbert

Vandaag konden we zien hoe ver we al stonden en was het vrij snel duidelijk dat we nog een lange weg te gaan hebben. Onze tegenstander Tongeren was in alle onderdelen een stuk sterker. Maar we zagen ook mooie dingen en dat biedt zeker toekomstperspectief. We weten waarop we moeten trainen en daarom is het erg belangrijk dat jullie goed komen trainen. We zullen moeten leren om veel sneller te handelen en om harder in de duels te gaan. De duels winnen daar gaat het vaak om. Meer durf en lef tonen, communiceren onderling en automatismen aanleren. Een hele boterham dus wat zeker niet op 1,2,3 gaat lukken maar wel elke keer een stapje vooruit komen. Uitslagen spelen geen rol, vordering maken des te meer. Daar gaan we samen aan werken om dat doel te bereiken!!Te beginnen morgen waar we weer iedereen verwachten op training. Er gaan ook afspraken komen betreffende de was. Onze afgevaardigden zullen een beurtlijst opmaken wie wanneer de was doet. We hebben ook de vraag gedaan om nieuwe truitjes aan de club.

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140