Nationale beloften: Esperanza Pelt - FC.Heur-Tongeren A:  3 – 2

Met een uiterst jonge ploeg – 7 eerste jaars U19 – en verder nauwelijks spelers boven de 20 jaar(!),  wisten ze een 0-2 achterstand om te bouwen tot een 3-2 winst! Knap van al die U19-ers, prima gesteund door de spelers van de A-kern, zoals Giel – 1 x scorend -, Niels en Maxim, maar ook Black (1e ploeg) die een prachtige goal scoorde! In totaal stonden er 10 spelers van 16, 17 en 18 jaar, waarbij de 16-jarige Dieter.

09/09 10:00        U10: Bregel Sp. - Esperanza Pelt IP10f IP/G

U11: Bregel Sp. - Esperanza Pelt IP11a IP/G:  7 – 2                      Verslag Davy

We moesten deze zaterdagmorgen om 10.00 spelen . Op een mooi grasveld maar onder veel regen. Tijdens de bespreking werd er op gehamerd om kort op je tegenstander te spelen omdat het een tegenstander is die gewoon heel goed en stevig speelt . De wedstrijd verliep gelijk op tot ze hun eerste doelpunt konden maken en meteen daarna hun tweede . Vanaf toen gingen de hoofden naar beneden en ondergingen we de wedstrijd . De pijnpunten en zeker de werkpunten kwamen goed boven liggen. Zij zetten goed druk en speelden de bal snel rond en diep . Er waren erbij die soms drie stappen te laat waren . Het laatste kwartier kwamen we er door en konden we eindelijk scoren. Tot hun trainer zijn beste ploeg terug ging zetten . Wij wisselen om iedereen evenveel te laten spelen maar daar telt alleen de overwinning. Als we leren van de foute die we maakte dan kunnen we weer verder met de ontwikkeling. De einduitslag was 7-2

U12: Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP12b PlB:  7 – 3                         Verslag Raf

Een mindere dag.
Bij opwarming bleek dat het veld moeilijk bespeelbaar was. Ballen schoven door, overal plassen water. Toch werd er gevoetbald. Onze ploegen werden licht gewijzigd tov vorige week en we misten de hele wedstrijd een balvast en rustige speler. In de eerste helft werden duels gewonnen en ballen werden veroverd, maar we waren hem daarna ook onmiddellijk kwijt, vooral door slordig, paniekerig spelen van heel de groep...
Komt er ook nog de pech bij dat kleine Michael uitviel , Mats VB gekwetst geraakt ... we kwamen in de problemen.
Uiteindelijk staat het 3-2 na de eerste helft door mooie goal van Thijs en Mirnock.
Spelers werd gevraagd zuiverder te voetballen in de 2 de helft. Dit gebeurde ook in het begin van de 2 de helft, we begonnen heel even te combineren , maar het was zo moeilijk om onze 9 te vinden. Dit was een goede tegenstander hoor. Ze zetten alles goed in blok vast .
We stonden met onze voeten in het water, aan de verkeerde kant van het veld  en opbouwen van achteruit werd onmogelijk met de neus in de wind onder een hevige bui.
Bilzen werd sterker, bij hun lukte het combineren wel en we mogen blij zijn dat de score niet hoger opliep door een degelijke Thomas.
Uitslag 7-3; we zullen met deze groep nog heel veel werk verzetten!

U16: Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP16g:  2 - 0

U17: Thes Sport Tessenderlo - Esperanza Pelt IP17b:  1 – 2    Verslag Marc

Selectie: Dries P. - Robbe H. - Jarne - Juul - Tristan - Berten - Ulas - Xavier - Jordi - Mo - Senne - Robbe J. - Dries F. - Dries H. Gekwetst: Jasper; Afwezig wegens blessure: Thomas.

Na 4 minuten kleine fout van Dries P. maar hij zet dat onmiddellijk recht zodat de tegenstander niet kan scoren. Het was een gelijk opgaande wedstrijd met weinig doelgevaar.

Tweede helft. Boeiende wedstrijd maar weinig verandering, stand blijft 0-0.

Derde helft. Robbe H. doet in eerste fase een mooie redding van een schot op doel. Bal komt helaas bij tegenstanders terecht en die maken er 1-0 van.

Onmiddellijk na dat doelpunt verstuurt Dries F. een goede dieptepas. Die bereikt Xavier die alleen voor doel staat, hij maakt koelbloedig af: 1-1.

Vierde helft. Corner van Jordi komt bij tegenstander terecht. Die denkt de bal weg te stampen maar dat is buiten Senne gerekend. Senne trapt buiten de backlijn in een keer mooi binnen: 1-2.

Laatste vijf minuten zet Thes nog alles op alles maar onze ploeg kan goed standhouden. 

Na het fluitsignaal is iedereen zeer tevreden met de behaalde score en de geleverde inzet. 

Veel beterschap voor Juul die het plein helaas moest verlaten met een blessure. 

U15: Thes Sport Tessenderlo - Esperanza Pelt IP15a:  4 - 1       Verslag Harrie Geven

Spelers: Jannis Joren, Vangeneugden Jason, Leppens Jonas, Musayi Moses, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Rabijns Lars, Lemmens Stan, Groenen Ruben, Essers Juul, Geven Daryll, Belien Robbe, Boridis Bart, Margullier Dylan, Van den Dungen Bjorn, Voorhout Aaron.

Meespelen U16-IP: Mola Guynock

Na de overwinning van vorige week tegen K.Esk Leopolpsburg, moesten we vandaag weer op verplaatsing maar nu naar K.V.V. Thes Sport in Tessenderlo.

Deze ploeg was de competitie ook goed gestart met een fraaie overwinning.

Vanaf  de eerste minuut was er al grote druk van Thes op onze verdediging en hadden we moeite om de tegenstander van onze goal af te houden. Hierdoor werd er aan de noodrem getrokken en binnen 5 minuten kregen we de strafschop tegen. Gelukkig was Daryll attent en hield de stand op 0-0.

Maar helaas was het nog niet gedaan en moesten er nog diverse aanvallen afgeslagen worden.

Lahcen deed op een bepaald moment een goede ingreep anders was dit zeker een scorekans voor Thes geworden. Echter werd dan net voor tijd dan toch de 1-0 gescoord.

Vanaf het tweede kwart was de start niet veel beter en waren we de controle kwijt met als resultaat een marge van 2 goals voor Thes. Helaas ging een vrije trap van Rune via Juul maar rakelings langs.

Omdat een aanval van Esperanza onreglementair werd gestopt mocht Moses vanaf de stip een strafschop nemen om de 2-1 aan te tekenen echter dacht de deklat vandaag hier anders over……

Kort na dit moment was het dan toch Moses welke na een fraaie aanval de 2-1  (tevens de ruststand) in het netje legde. Het was terug even weer een wedstrijd.

Een goede start na de rust was welkom; echter bleef in deze periode de score op 1 goal staan. Steeds verder in de wedstrijd moesten we alles geven maar de (bal)controle was verre van optimaal. Hierdoor werd Thes sterker en pakte dan ook de kansen welke Esperanza hen hierdoor presenteerde. Collectief kwamen we tekort en hierdoor werd het verschil na 80 minuten uitgedrukt in een 4-1 overwinning voor Thes.

Op naar de 1e thuismatch van dit seizoen aankomend weekend en hopelijk mede door de goede steun van onze trouwe supporters houden we de 3 punten thuis in Pelt!!!!

U19: Esperanza Pelt IP19f - Bocholter V.V.:  2 – 2

Hoewel een aantal spelers op vrijdagavond al hadden meegespeeld met de beloften, zagen we toch een mooie, op het scherpst van de snede gespeelde match. Bovendien zagen we enkele mooie goals;  beide partijen misten daarbij toch ook wat kansjes. Het was Toon die na een mooie pass van Maties met een overhoeks schot de score opende: 1-0. Bocholt kwam terug tot 1-1. Een prachtig schot in de bovenhoek van Thibo bracht ons weer op voorsprong, maar uiteindelijk wist Bocholt de stand in evenwicht te brengen. Af en toe was de partij wat bitsig, op ’t randje, ’n enkele keer er over. Gelukkig bleef de scheidsrechter rustig en liep de match niet uit de hand. Soms leed de kwaliteit van het spel er wel onder; teveel bezig met de tegenstrever, te weinig gefocust op ’t spel. En daar lag nu juist onze kracht! Alles bijeen een terechte uitslag, een mooie match, zeker ook dankzij een geweldige inzet!

U11: EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB - Kattenbos Sp.

U17: sv Herkol Schol U17 gew F - Sp. Lille: 2 - 2

U10: Sp Grote Heide U10Gew M - FC Anadol

U14: Esperanza Pelt IP14b - V. Maasmechelen:  6 - 2

U13: Esperanza Pelt IP13e PlA - FC.Landen   2 – 3 en 3 – 5                      Verslag Gilbert

We zagen toch alweer progressie vandaag en onze wedstrijden waren dan ook een stuk spannender dan een week geleden. Het is positief dat we elke week een stap vooruit zetten al zullen we nog wel eens een keer een mindere dag hebben. Feit blijft ons geloof in eigen kunnen en vooral veel durf. Durf om een duel aan te gaan, het duel winnen daar draait het vaak om. Sterker en slimmer te spelen als je tegenstander, automatismen opbouwen en vooruit denken. Een hele en zware klus waar we voor trainen. Maar zoals gezegd we zagen vandaag al leuke dingen en daar worden wij als trainers blij van. Resultaten zullen er op termijn wel komen maar hard blijven werken is de boodschap. Ondanks ons verlies 2-3 en 3-5 mogen we toch al een beetje trots zijn. 

 

Voor meer foto’s van Jos: https://photos.app.goo.gl/3YOdtDc5ckdYTP132 

U10: GS Beek - EP-Grote Heide IP10/G U11P

U14-15: Lindelhoeven VV - Sp Grote Heide Kad U14-15 G

Voor een filmpje van Kylian:

https://www.facebook.com/100009211797675/videos/1870305733286468/

Lindelhoeven was zondag onze sparringpartner. Hier is het altijd speciaal om te spelen en vooral altijd lastig. Vandaag hoopten we 3 punten mee te nemen en het kon niet beter beginnen want in de 7de minuut kon Taoufik door de verdediging dribbelen maar werd zijn schot gekeerd door de keeper. Deze tikte de bal echter weer bij Taoufik in de voeten en deze zette op zijn beurt Salah vrij voor doel 0-1. Het duel werd nu grotendeels op het middenveld uitgevochten maar door een snelle uitbraak van Lindelhoeven en een onoplettendheid in de verdediging kwamen beide ploegen weer op gelijke hoogte: 1-1. We voerden de druk nog wat op en kregen hierdoor enkele goede kansen en kwam Lindelhoeven er niet echt meer uit. Voor rust werd er echter niet meer gescoord en gingen beide ploegen rusten: 1-1. Binnen 5 minuten na de pauze schoot Lindelhoeven op goal en werd onze keeper verrast en reageerde wat laat waardoor we tegen de verhouding in op een 2-1 achterstand kwamen. Nog geen 5 minuten later werd onze keeper nog eens verrast en stond zowaar Lindelhoeven met 3-1 voor wat echt tegen de verhouding in was. De klap was voor sommige jongens natuurlijk groot maar ze toonden zich van een hele goede mentaliteit en dit werd 2 minuten na de goal van hun bezegeld met een mooie goal van een goed doorzetten van Jente: 2-3. Nu werd de druk op Lindelhoeven nog groter en schoot Marco een vrije trap vanaf zo'n 20mtr knap binnen 3-3. Nu hadden we het 4de kwart nog om het klusje af te maken en dat werd binnen de minuut laatste kwart duidelijk toen Lars met een mooie assist Jente bereikte en deze twijfelde geen seconde en knalde de 3-4 in doel. In de 63 ste minuut gaf Sala de bal mee aan wederom Jente en hij kon de winnende maar ook zijn derde doelpunt van de ochtend maken een heuse hattrick. De overwinning 3-5 was een feit en bij deze een dikke proficiat aan de spelers voor hun inzet om na een achterstand zo terug te knokken.    

Lindelhoeven was zondag onze sparringpartner. Hier is het altijd speciaal om te spelen en vooral altijd lastig. Vandaag hoopten we 3 punten mee te nemen en het kon niet beter beginnen want in de 7de minuut kon Taoufik door de verdediging dribbelen maar werd zijn schot gekeerd door de keeper. Deze tikte de bal echter weer bij Taoufik in de voeten en deze zette op zijn beurt Salah vrij voor doel 0-1. Het duel werd nu grotendeels op het middenveld uitgevochten maar door een snelle uitbraak van Lindelhoeven en een onoplettendheid in de verdediging kwamen beide ploegen weer op gelijke hoogte: 1-1. We voerden de druk nog wat op en kregen hierdoor enkele goede kansen en kwam Lindelhoeven er niet echt meer uit. Voor rust werd er echter niet meer gescoord en gingen beide ploegen rusten: 1-1. Binnen 5 minuten na de pauze schoot Lindelhoeven op goal en werd onze keeper verrast en reageerde wat laat waardoor we tegen de verhouding in op een 2-1 achterstand kwamen. Nog geen 5 minuten later werd onze keeper nog eens verrast en stond zowaar Lindelhoeven met 3-1 voor wat echt tegen de verhouding in was. De klap was voor sommige jongens natuurlijk groot maar ze toonden zich van een hele goede mentaliteit en dit werd 2 minuten na de goal van hun bezegeld met een mooie goal van een goed doorzetten van Jente: 2-3. Nu werd de druk op Lindelhoeven nog groter en schoot Marco een vrije trap vanaf zo'n 20mtr knap binnen 3-3. Nu hadden we het 4de kwart nog om het klusje af te maken en dat werd binnen de minuut laatste kwart duidelijk toen Lars met een mooie assist Jente bereikte en deze twijfelde geen seconde en knalde de 3-4 in doel. In de 63 ste minuut gaf Sala de bal mee aan wederom Jente en hij kon de winnende maar ook zijn derde doelpunt van de ochtend maken een heuse hattrick. De overwinning 3-5 was een feit en bij deze een dikke proficiat aan de spelers voor hun inzet om na een achterstand zo terug te knokken.    

Lindelhoeven was zondag onze sparringpartner. Hier is het altijd speciaal om te spelen en vooral altijd lastig. Vandaag hoopten we 3 punten mee te nemen en het kon niet beter beginnen want in de 7de minuut kon Taoufik door de verdediging dribbelen maar werd zijn schot gekeerd door de keeper. Deze tikte de bal echter weer bij Taoufik in de voeten en deze zette op zijn beurt Salah vrij voor doel 0-1. Het duel werd nu grotendeels op het middenveld uitgevochten maar door een snelle uitbraak van Lindelhoeven en een onoplettendheid in de verdediging kwamen beide ploegen weer op gelijke hoogte: 1-1. We voerden de druk nog wat op en kregen hierdoor enkele goede kansen en kwam Lindelhoeven er niet echt meer uit. Voor rust werd er echter niet meer gescoord en gingen beide ploegen rusten: 1-1. Binnen 5 minuten na de pauze schoot Lindelhoeven op goal en werd onze keeper verrast en reageerde wat laat waardoor we tegen de verhouding in op een 2-1 achterstand kwamen. Nog geen 5 minuten later werd onze keeper nog eens verrast en stond zowaar Lindelhoeven met 3-1 voor wat echt tegen de verhouding in was. De klap was voor sommige jongens natuurlijk groot maar ze toonden zich van een hele goede mentaliteit en dit werd 2 minuten na de goal van hun bezegeld met een mooie goal van een goed doorzetten van Jente: 2-3. Nu werd de druk op Lindelhoeven nog groter en schoot Marco een vrije trap vanaf zo'n 20mtr knap binnen 3-3. Nu hadden we het 4de kwart nog om het klusje af te maken en dat werd binnen de minuut laatste kwart duidelijk toen Lars met een mooie assist Jente bereikte en deze twijfelde geen seconde en knalde de 3-4 in doel. In de 63 ste minuut gaf Sala de bal mee aan wederom Jente en hij kon de winnende maar ook zijn derde doelpunt van de ochtend maken een heuse hattrick. De overwinning 3-5 was een feit en bij deze een dikke proficiat aan de spelers voor hun inzet om na een achterstand zo terug te knokken.    Verslag Arend

U14-15: sv Herkol U14-15 Kad G - G.T. Lommel Kol.:  0 – 2

Hier was een tegenvallende opkomst van spelers. Gelukkig dat er enkele U15spelers waren die vooruit wilden helpen. Prima mannen! Ook complimenten voor de spelers die er wél waren! Zo kon er toch een niet onverdienstelijke match gespeeld worden. Volgende week zaterdag uit naar Hamont om 13:00u. Veel succes!

U10: sv Herkol U10 Gew J - Racing Peer

U12: sv Herkol U12gew H - FC Eksel

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140