Verslagen matchen vrijdag 29 september – zondag 1 oktober 2017

‘Het begint te lopen’. Bij de start van de competitie schreven we al dat wij om allerlei redenen wat meer tijd dan andere clubs nodig hebben, voordat we op volle sterkte zijn. Dit weekeinde bleek dat al een beetje – méér dan een beetje. Of dat ligt aan zwakkere tegenstand, wie ’t weet mag ’t zeggen, maar zowel onze U19, U17, U15, U14 wisten te winnen, terwijl onze U16 gelijk speelden. Ook onze U16-17 gewestelijk en U14-15 gewestelijk, beiden spelend op sv Herkol wisten hun match winnend af te sluiten. Onze U14-15 op Grote Heide moeten hun draai nog vinden.

Vanaf de U13 en lager worden er geen uitslagen en rangschikkingen bekend gemaakt. Dat is prima, al kijken we er  natuurlijk zelf wel even naar. Maar we zijn het volledig eens met het principe dat het in een jeugdopleiding om opleiden gaat, het woord zegt het zelf al. Hoe dan ook, iederéén wil toch wel eens winnen.

Ook bij onze ‘youngsters’ gaat het uitstekend, elke week weten er wel een of meerdere teams te winnen, maar belangrijker, bij alle teams zit er grote vooruitgang in het spel. We zien onze spelers genieten en vooral hun best doen op de trainingen en tijdens de matchen. Zo hoort het ook.

Uitstekend, doe zo verder!

Verslagen en foto’s.

Deze zijn altijd in te sturen bij Dit E-mail adres wordt beschermd tegen spambots. U moet JavaScript geactiveerd hebben om het te kunnen zien. 

U12: sv Herkol U12 gew – Stal Sport

U11: Achel VV - EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB

U13: V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP13e , twee ploegen      Verslag trainer Gilbert

Op deze regenachtige zaterdag trokken we met onze ploegen richting Maaskant om Maasmechelen partij te geven. Het kunstgrasveld lag er prima bij en we hadden er wel zin in. We moesten het wel stellen met slechts 1 wissel voor de 2 ploegen samen en we hadden helaas ook geen keepers voorhanden. We moeten roeien met de riemen die we hebben en er het beste van maken. Onze vervangende keepers deden dat erg goed maar konden niet alles voorkomen. Beide ploegen gingen dan rusten met een kleine achterstand(2-0). Maar weer viel er een speler uit en nu hadden we geen wissels meer dus dat werd extra mouwen opstropen en truitje nat maken(was eigenlijk al nat genoeg van de regen, hehe). Ondanks alles probeerden we wel, kregen we kansjes maar konden spijtig genoeg niet scoren. De tegenstander kon dat wel en zo verloren we met 3-0 en 6-0.Toch mogen we stellen dat dit een haalbare kaart is voor onze terugmatchen want zoveel beter waren ze niet. We blijven er voor gaan en ooit komt die eerste overwinning er dan wel van. Fijn weekend nog!!

U10: Bocholter V.V. - Esperanza Pelt IP10f IP/G

U11: Esperanza Pelt IP11a IP/G - KVK Wellen

U12: Esperanza Pelt IP12b PlB - K.Sportclub Tongeren  ploeg Jorg: 1-3  Verslag afgevaardigde Carina

Na de gemakkelijke zege vorige week, stond er deze week een stevigere tegenstander op de grasmat, Tongeren.

We begonnen meteen met een mooie aanval, voorzet van Tijs en Tygo werkt mooi af, 1-0 na 2 minuten voetballen. We dachten dat we goed bezig waren, maar de passen werden weer minder zuiver, ballen werden gewoon weggetrapt , waardoor Tongeren 1-2 op voorsprong kwam voor de rust. Na de rust begonnen we volle moed terug aan de wedstrijd, maar ons spel werd niet beter. We creëerden ook geen kansen meer. En Tongeren kon nog tegenscoren. 1- 3. Jammer, maar volgende week beter!!

Na de wedstrijd smaakte de taart net zo goed!

   

U12: Esperanza Pelt IP12b PlA - K.Sportclub Tongeren: 4 – 2  Verslag trainer Raf

Vandaag werd er tegen Tongeren gevoetbald. Al gauw bleek dat dit  een zeer sterk team was.  Ondanks dat er spelers tussen liepen van een jaar jonger, werd er door Tongeren mooi gecombineerd. De techniek van deze ploeg , hun loop acties en scherpe diepte passing deden ons pijn. 
Bij ons waren er ook 3 spelers afwezig wegens vakantie en of blessure. De hele verdediging werd omgevormd. Spelers moesten op andere posities spelen( wat niet iedereen graag doet - maar wel goed heeft uitgevoerd ) . Niet gemakkelijk, maar na even wennen en absoluut geen ruimte geven aan Tongeren begon deze ploeg te combineren. 

De eerste helft lukte ons dit vrij aardig . Maar het bleef opletten. Met de rust stond het 4-0, met dank aan goed keeperwerk van Thomas. Een vertekende uitslag . Want in het 3 de kwart kwam Tongeren terug tot 4-2 . Spanning alom. 

Uitvoetballen lukte ons niet meer. We maakte van achter uit geen  hoeken meer en kwamen serieus in de problemen! Dit werd gecorrigeerd en het laatste kwart kwamen we er toch weet terug uit . Het bleef echter 4:2. Een verdiende overwinning met eindelijk serieuze tegenstand .

Ploeg : Thomas - Mirnok- Mathias Vos - Thijs( 1) - Zander- Sami (1) - Laurens - Hendrik - Jarne (2)

Uitslag 4:2 😀👍

U12: Hamont 99 - sv Herkol U12gew H

U19: K.ESK.Leopoldsburg - Esperanza Pelt IP19f:  3 - 6

U17: K.Lyra TSV. A - Esperanza Pelt IP17b: 0 – 5  Verslag afgevaardigde Marc

Na een verre verplaatsing en veel regen onderweg kwam de scheidsrechter ook nog te laat.

Het voetbalplein was zeer klein en smal maar de grasmat was wel goed in orde. Er ontbreken een aantal spelers door blessures. Maar gelukkig konden we rekenen op Rinor een speler van  IP 16  met dank aan trainer Yannick en Dries P. als veldspeler.

Na 5 minuten verstuurt Dries H. een mooie pas naar Rinor maar die staat buiten spel volgens de scheidsrechter .

Na 11 minuten krijgt Ulas de bal zomaar van de tegenstander en komt alleen voor de keeper en scoort de 0-1.

Na 14 minuten lobt Robbe J. de bal mooi over de keeper en het is al 0-2.

We blijven veel op de helft van de tegenstander spelen en na 30 minuten kan Ulas zijn tweede doelpunt scoren 0-3.

Rust

We krijgen een vrije trap en Jordi kan Robbe J bereiken en die kopt mooi binnen 0-4. Jordi stuurt Mo de diepte in en hij scoort de 0-5.

Laatste 20 minuten krijgen we nog kansen om de score te verhogen maar Dries P. besluit jammer op de keeper.

Dries P. speelt een verdienstelijke wedstrijd als veldspeler.

Eindstand: 0-5.

U14-15: sv Herkol U14-15 Kad G - Kattenbos Sp.: 4 - 2

Dikke proficiat voor de jongens van Herkol met hun mooie overwinning op Kattenbos.

U16: Esperanza Pelt IP16g - K.Sportclub Tongeren: 2 – 2    Verslag trainer Gilbert      Foto Luc

Tegenstander vandaag was Tongeren. Een ploeg die bovenaan mee draait en reeds 3 x won en 1 keertje gelijk speelde. Uit eerdere ontmoetingen wisten jullie dat dit een goed voetballend team is en dat het altijd spannende matchen waren. Zaak was dus om hun niet te laten voetballen, de speler die de bal had meteen onder druk zetten en zelf bij balrecuperatie snel tegen te prikken. Het eerste kwart lukte dat aardig en bij zo een tegenaanval rukte Yakup mee op, kreeg de bal voor zijn linker en knalde hij keihard en onhoudbaar in de bovenhoek. Een zeer mooi doelpunt. Na de wissels verloren we de strijd op het middenveld, te slap in de duels en teveel ruimte voor de tegenstander. De bezoekers profiteerden en scoorden 2x. Joppe moest ook nog een paar keer goed redding brengen. Ruststand 1-2.

Een herschikking na rust want er was zeker nog niks verloren. Duels werden feller en soms zelfs erg bitsig. In zo een duel kreeg eerst een bezoekende speler geel en de fase erop dezelfde speler geel en dus rood. Een mannetje meer voor ons maar we deden er te weinig mee. Tongeren herschikte en speelde met 2 spitsen. Wij gaven teveel ruimte weg tussen onze verdediging en middenveld waardoor Tongeren meer kansen kreeg dan wij. Gelukkig bleef Joppe goed attent. Met een man meer is het zaak dat je rustig blijft en gewoon de vrije man zoekt. Meer breed spelen ipv meteen diep. Die dieptepas mag er later pas komen aan de kant waar de vrije ruimte ligt. In de laatste minuut lukte het ons dan toch. Breed spelen naar Dennie die een zee van ruimte had en zijn knal verdween mooi in doel. Zo eindigde de wedstrijd op 2-2 en konden we tevreden zijn. Het was voor mij leuk om jullie nog eens te coachen en ik heb er van genoten. Gefeliciteerd met jullie prestatie mannen!!

U14: K.ESK.Leopoldsburg - Esperanza Pelt IP14b: 3 – 5     Verslag en foto’s afgevaardigde Kevin

Vandaag speelden we een nieuwe wedstrijd in Leopoldsburg.

Na de mindere wedstrijd van vorige week, waren we vandaag allemaal gemotiveerd om dit tot een goed einde te brengen. De zon was van de partij. Alsook de supporters.

De papa’s zochten een plaatsje met de zon in de rug.

De mama’s kozen ervoor om hun gezicht te kleuren in het herfstzonnetje.

 

Om 10u begonnen we eraan, goed opgewarmd en gemotiveerd.

We begonnen sterk met veel druk naar voor, en na 4 minuten was het al raak. 0-1

De tegenstander was nog niet bekomen van dit doelpunt en de bal lag alweer in het doel. 0-2. We hadden de match goed in handen en lieten mooie combinaties zien. Maar het was opletten voor de snelle counters van Leopoldsburg.

In de 18e min werd het na weer een goede counter 1-2.

In het 2e kwart bleven we goed voetballen. We creëerden veel kansen, maar we kregen de bal er maar niet in. Tot 3 keer toe kon een speler van de thuisploeg de bal nog keren op de doellijn.

Maar net voor rust konden we toch scoren. 1-3

Na de pauze kwamen we niet echt meer in ons spel. We hadden het moeilijk met combineren. Maar door goed druk te zetten, veroverden we de bal en scoorden de 1-4.

We probeerden weer te voetballen, maar de mannen van Leopoldsburg knokten zich goed in de wedstrijd. En zo werd het, na een mooie bal achter onze verdediging, 2-4.

Het laatste kwart was moeilijk. De wedstrijd werd bitsiger. Gelukkig hielden we het hoofd koel en bleven we proberen te combineren.

In de 65e min kregen we een hoekschop, en uit de kluts die daarop volgt scoren we 2-5.

De tegenstander gaf niet op en creëerden nog wat kansen. Op 6 minuten van het einde legden ze de eindstand vast. 3-5

Zo zie je maar jongens, als we er allemaal voor 100 % voor gaan, en als 1 ploeg spelen kunnen we wel goede prestaties neerzetten. Dit wat we in de volgende wedstrijden elke keer weer willen zien. Strijdlust en de wil om te winnen.

Hopelijk kunnen we dit zondag opnieuw tonen. Dan spelen we tegen Landen.

U15: Esperanza Pelt IP15a - K.Olympia SC.Wijgmaal:  4 - 1

U14-15: G.T. Lommel Kol. - Sp Grote Heide Kad U14-15 G: 8- 0      Verslag trainer Arend

Onze 5de wedstrijd van het seizoen speelde zich af bij GT Lommel Kolonie. Zoals ik al een tijdje heb gemerkt, draait het in onze ploeg niet best. Duels worden op alle fronten verloren en in balbezit zijn we te slordig met inspelen, daarnaast kunnen we voorin geen enkele bal in de ploeg houden. Met dit gegeven moesten we het opnemen tegen een ploeg die gretig , balvast en niet voor niets al 12 op 12 had. De wedstrijd werd goed aangevat door onze jongens en we gaven vanaf de aftrap goed partij tegen Lommel. Echter al na 10 minuten werd het minder goede optreden van onze rechtsachter direct afgestraft door een snelle linksvoor 1-0.

Amper 5 minuten later werd een miscommunicatie tussen dezelfde rechtsachter en onze keeper ook genadeloos afgestraft door onze tegenstander. Twee fouten wat ons al een achterstand opleverde van 2-0 binnen 20 minuten. We dachten dat we deze fouten wel konden overleven want ook wij waren al enkele keren dicht bij het doel van de tegenstander gevaarlijk opgedoken. Tot onze linksachter de bal in de voeten wierp van de tegenstander vanuit een ingooi, waarna hij ook zelf nog niet eens zijn fout probeerde te corrigeren en Lommel de 3-0 ook nu weer op een presenteerblad kreeg. Nog geen 2 minuten later liet dezelfde linksachter zijn man kinderlijk eenvoudig alleen op de keeper af gaan en de 4-0 binnenschoot. Dit waren al 4 goals die echt niet hoefden te vallen en waarin onze achterhoede een minder goede periode kende. Onze ploeg kon vandaag weer geen vuist maken , maar nog erger vond ik als trainer dat we te eenvoudig werden weggespeeld en er te weinig winnaarsmentaliteit heerste in onze ploeg. We speelden nog wat kansjes samen maar in de omschakeling kwamen we echt te kort. In de 49ste minuut gooide onze keeper de bal in de voeten van een Lommel speler en deze kon zeer makkelijk de 5-0 maken. Nog 3 keer werd er zeer zwak ingegrepen door onze voorhoede waardoor onze middenlijn de snelle spelers van Lommel niet kon houden en de achterhoede ook op zijn beurt weer makkelijk werd weggespeeld en de eindstand van 8-0 werd bereikt. Ik vond de 8-0 uitslag deze wedstrijd niet alleen de verdienste van een goede tegenstander , maar zeker een zwak optreden van de spelers van Grote Heide. We kunnen niet altijd een beregoede prestatie neerzetten maar wel een bereninzet tonen, en dat heren heb ik jammer genoeg niet gezien. Een ietwat teleurgestelde trainer.

U10: GS Beek - sv Herkol U10 Gew J

U16-17: sv Herkol Schol U17 gew F - Bocholter V.V.: 4 - 0

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140