Het was weer een bewogen weekend. We zagen hele mooie matchen, op het scherpst van de snede, maar altijd sportief, tot mindere matchen met teveel – onterechte – emotie die uitliep op frustratie. In één match leidde dat tot twee rode kaarten en daar zijn we absoluut niet blij mee. Die spelers mogen zich aan een uitleg bij een van de sportief verantwoordelijken verwachten. Let wel, het ging hier om rechtstreeks rood. Gelukkig waren de spelers eerlijk genoeg om dat niet te ontkennen en hebben zij zich prima verontschuldigd bij de scheidsrechter. Dat siert hen! Die scheidsrechter maakt nu een verslag op, stuurt dat naar Brussel – IP is immers nationaal voetbal – en de spelers mogen zich dan een ‘schikking’ van het ‘aantal wedstrijden geschorst’ verwachten. Zijn zij – of de club – het niet eens met die schikking, dan kunnen ze dat melden en worden ze opgeroepen voor een commissie in Brussel. Die doet dan een uitspraak.

Maar, zeker een rechtstreekse rode kaart is bijna altijd een demonstratie van ‘onvermogen’ of ten minste een korte ‘stroomstoring’. Dat hoort niet thuis bij een sportman of sportvrouw. Ook onder moeilijke omstandigheden verwachten wij sportief, menswaardig gedrag. We hopen dat het een goede les is geweest en dat zo’n actie puur vanwege frustratie niet meer bij onze spelers voorkomt!

Maar gelukkig was het aantal matchen waar we met plezier naar gekeken hebben veruit in overtal. Onze U13IP speelde thuis tegen Bocholt. Prachtig om te zien hoe onze mannen en meisjes elke week weer stappen vooruit zetten en telkens weer een stuk beter gaan voetballen. Overigens heb ik op woensdagavond al genoten in Genk bij de talentdetectie van deze U13-ers. Lekker met ‘rode koppen’ vanwege hun inzet van het veld af komen na een uitstekende match gespeeld te hebben. Overigens zonder scheidsrechter – bewuste keuze – en zonder coaching. De spelers kunnen dan helemaal laten zien wat ze zelf in hun mars hebben. En dat was best veel!!

Ook onze U14IP maakte er een spannende match van, zie verslag van Kevin.

Bij onze gewestelijke ploegen begint het bij de U12 ook prima te lopen. Er spelen nu 2 ploegjes U12 (8-8) op de Herkol en telkens zijn dat prachtige matchen. Ook hier zouden we graag af en toe een verslagje met een foto van krijgen; onze mannen en trainer Geert verdienen dat. Kan hier iemand zijn of haar schouders onder zetten?
Die mooie matchen gelden ook voor onze U14-15 (kadetten) waarvan 1 ploeg op Grote Heide en een ploeg op Herkol speelt. Trainen doen ze overigens elke dinsdag en donderdag samen op Grote Heide, met hun trainers Arend en Patrick.

Onze U16-17 gewestelijk (scholieren) begint ook te draaien. Net alsof ze nog wat moesten bekomen van hun kampioenschap vorig seizoen. Maar trainer Jorg krijgt ze ‘aan de praat’; ook hier af en toe een fotootje en verslagje zou fijn zijn.

Maar natuurlijk geldt dat voor alle ploegen. Het is bijzonder fijn dat we al een aantal vaste reporters(sters) en fotograven hebben. Namens alle spelers en erg veel supporters: bedankt hiervoor!

 

U12: FC.Landen - Esperanza Pelt IP12b PlA  Ploeg Raf:    4 - 1 Verslag Raf

We begonnen goed aan de wedstrijd met enkele vlotte combinaties . Komen verdiend voor 0-1 en daarna... niets meer.

Spelers stonden te ver van de man. Het middenveld kreeg het niet meer belopen, passen kwamen niet aan en veel balverlies en slechte controles.

Landen groeide in de wedstrijd terwijl wij steeds onzekerder werden. In de tweede helft kregen we ook nog de wind op de neuzen en we kwamen er  niet meer uit.

Slechtste wedstrijd van het seizoen . Jammer dat het net zoals vorig jaar weer in Landen was .

Einduitslag 4/1 verdiende overwinning voor landen.

U12: FC.Landen - Esperanza Pelt IP12b PlB    2 - 6       Verslag en foto Carina

We hadden een verre verplaatsing voor de boeg, dus om 8u werd er naar Landen vertrokken, sommigen nog met kleine oogjes.

Beide ploegen begonnen stevig aan hun wedstrijd, met kansen aan beide zijden. Zo stond het bij de rust 1-1.

Tweede helft begonnen wij veel beter te voetballen en de passing ging ook al beter dan de vorige weken. Alleen nog beter leren afwerken op doel, maar daar dienen de trainingen voor! Het werd 2-6. Doe zo verder jongens!

 

U15: K.Lyra TSV. A - Esperanza Pelt IP15a:  3 - 7           Verslag en foto's van afgevaardigde Lahoucine

Spelers: Mola15-IP 7 oktober 2017 uit tegen Lyra. Guynock, Jannis Joren, Vangeneugden Jason, Musayi Moses, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Lemmens Stan, Groenen Ruben, Essers Juul, Geven Daryll, Belien Robbe, Marguillier Dylan, Van den Dungen Bjorn, Voorhout Aaron. Leppens Jonas, Rabijns Lars

Geblesseerd : Boridis Bart

We moesten vroeg vertrekken naar het plaatsje Vremde, maar zoals bij elke wedstrijd zijn onze trouwe supporters altijd aanwezig om ons toe te juichen het maakt niet uit hoe laat ze moeten vertrekken; namens de spelers bedankt voor jullie onvoorwaardelijke steun.

De spelers hadden er zin met hun dansje

Lyra was een tegenstander waar we nog niet tegen hadden gespeeld.

De eerste minuten begonnen de spelers zeer rommelig te spelen omdat ze moeite hadden met het veld waarop ze moesten spelen, waardoor de tegenstander tot 2x toe zeer dicht bij een doelpunt kwam.

Het duurde eventjes voordat ze controle hadden over de bal en dit resulteerde daarna vrij snel in een 0-1 mooi ingeschoten door Juul. En 2 minuten later een vrije trap genomen door Rune die Gyunock mooi er in kopt: 0-2. In de 20e minuut veroverd Moses de bal en hij rond deze fraai af: 0-3.

We bleven druk uitoefenen op de tegenstander en we hadden veel doelkansen die we helaas niet kunnen afronden. In de 35e minuut scoort Robbe de 0-4, 2 minuten later een gerichte uittrap van Stan op Guynock die fraai de 0-5 scoort. Dit was ook de ruststand.

De tweede helft begonnen we helaas zoals de eerste helft, enkel dat Lyra nu ons afstrafte met de fouten die we maakte, in 2 minuten tijd wisten ze 2 doelpunten te maken. De stand was in eens 2-5. Lyra kreeg steeds meer het vertrouwen om hun eerste punt te verdienen. En eerlijk gezegd zoals we op dat moment speelde leek het die kant op te gaan in de eerste 10 minuten van de tweede helft. Maar daarna begonnen we weer ons spel te spelen wat resulteerde in een doelpunt van Jason na een mooie assist van Moses 2-6. In de 60e minuut moest Lahcen ingrijpen waarvoor hij een gele kaart kreeg en een penalty tegen die Lyra wist te benutten 3-6. We bleven druk uitoefenen op Lyra maar we konden onze vele kansen niet verzilveren. In de 66e minuut kreeg Jason geel na een overtreding maar de geel was niet voor de overtreding maar wat er op volgde, de scheidsrechter duldde geen tegenspraak. Jonas maakte een schitterend doelpunt in de 78e minuut 3-7 dit was ook de eindstand.

Iedereen was tevreden met de 3 punten zie foto. Lyra was een tegenstander waar we nog niet tegen hadden gespeeld.

 

U10: Esperanza Pelt IP10f IP/G - K.Sportclub Tongeren

U11: Esperanza Pelt IP11a IP/G - Bilzerse Waltwilder VV.

U17: Esperanza Pelt IP17b - K.Olympia SC.Wijgmaal: 3 – 6                    Verslag afgevaardigde Marc

Vandaag een belangrijke wedstrijd voor de topper van volgende week.

We kunnen enkele geblesseerde spelers recupereren. We beginnen zeer goed aan de wedstrijd , Jordi trapt een mooie vrije trap en de bal komt daarna bij Senne, die trapt nipt naast. Na 4 minuten kopt Juul naar Xavier en die stuurt Dries F. alleen voor doel. Hij werkt mooi af: 1-0.

Daarna komt Wijgmaal beter in de wedstrijd en buigt op 2 minuten de achterstand om in een voorsprong: 1-2. We komen moeilijk in ons spel en Wijgmaal blijft druk zetten en speelt zeer goed en maakt er 1-4 van.

Gelukkig kan Senne voor rust tegenscoren: 2-4.

Rust.

Vol goede moed beginnen we terug aan de wedstrijd en dan schuift een speler van Wijgmaal uit in het strafschopgebied en de scheidsrechter fluit een onterechte strafschop: 2-5.

Onmiddellijk kunnen we tegenscoren via een mooie lobbal van Robbe J.  3-5.

Na 54 minuten wordt het 3-6, wat meteen de eindstand is.

U19: Esperanza Pelt IP19f - K.SK.Hasselt:      3 - 4

U10: Achel VV - Sp Grote Heide U10Gew M

U12: Lommel United - sv Herkol U12gew H

U11: EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB - Kaulille F.C.

U16: V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP16g:     2 - 3

U10: EP-Grote Heide IP10/G U11P - Lommel United

U12: sv Herkol U12gew E - F.C. Helson Helchteren

U10: Achel VV - sv Herkol U10 Gew J

U16-17: G.T. Lommel Kol. - sv Herkol Schol U17 gew F:   0 - 4

U14-15: Lindelhoeven VV - sv Herkol U14-15 Kad G:    1 - 9

U14-15: Sp Grote Heide Kad U14-15 G - Hamont 99:     3 - 2

Vandaag zijn de jongens van Herkol met duidelijke cijfers gaan winnen in Lindelhoeven met 1 - 9. De mannen van Grote heide hebben in een hele spannende wedstrijd thuis tegen KFC Hamont ook de drie punten gehaald met een 3 - 2 overwinning. Volgende week de confrontatie Grote heide - Herkol

U14: Esperanza Pelt IP14b – FC Landen: 6 – 5                Verslag Kevin

Vandaag, zondag mochten we het thuis opnemen tegen FC Landen. Een wedstrijd die de 2 ploegen absoluut wilden winnen om zo weer aansluiting te krijgen met het bovenste deel van de rangschikking.

En dat werd duidelijk vanaf de 1e minuut. Landen mocht beginnen aan de wedstrijd en creëerde onmiddellijk een kansje. Maar wij reageerden goed, en kregen met goed voetbal ook verschillende kansen. Maar we kregen de bal er maar niet in. Tegen het spel in waren het de bezoekers die na een snelle counter de 0-1 tegen de netten trapten.

Wij lieten de kopjes niet hangen en nog geen minuut later was het alweer gelijk.

Juist voor het einde van het 1e kwart was het weer raak voor ons. Een te verre corner wordt vanaf de andere kant weer voor de goal gegooid, en die bal werd van dichtbij binnen geknald: 2-1.

In het begin van het 2e kwart, een mooie aanval van Landen. De bal wordt van op rechts goed voorgegeven en werd onhoudbaar binnengekopt. Een zeer mooie goal.

Wij reageerden met een afstandsschot dat mooi binnenwaaide… 3-2.

De wedstrijd werd bitsiger. De bezoekers waren duidelijk voor de 3 punten gekomen want ze gingen er regelmatig zeer hard in. Ze kregen wat discussies met de scheidsrechter.

Gelukkig had de nog jonge scheidsrechter de snelle en harde wedstrijd goed onder controle. Ook naast het plein ontstonden er wat discussies tussen de supporters. Gelukkig bleef dit bij wat woorden en waren de gemoederen snel bedaard.

Wij waren even onder de indruk, en lieten de bezoekers teveel voetballen. Zo werd het 3-3. En 3 minuten later zelfs 3-4 na een terechte penalty.

Net voor rust konden we de bordjes toch weer gelijk hangen. 4-4

In de 2e helft hetzelfde spelbeeld. Wij voetballen goed en hebben wat kansjes, Landen is regelmatig gevaarlijk in de snelle omschakeling. Daar hadden we het bij momenten echt moeilijk mee.

Na 17 minuten spelen in de 2e helft, was het dan toch raak voor ons, 5-4 na een ongelukkig owndoelpunt van de bezoekers.

Zo begonnen we met een kleine voorsprong aan het laatste kwart. Beide ploegen geloofden er in en zo werden dit 20 spannende mintuten. Wij bleven goed de combinaties zoeken. Maar de bezoekers konden gelijkmaken na het onderscheppen van de bal.

Nog 10 minuten te spelen. Beide ploegen gingen nu vol voor de overwinning. Uiteindelijk konden wij 5 min voor tijd de score op 6-5 brengen. Een voorsprong die we niet meer uit handen gaven.

Proficiat mannen, dit was jullie beste wedstrijd tot nu toe. Door deze overwinning komen we op 4 punten van de nummer 2 in de rangschikking. Zo zie je maar dat je net zoals vorige week pas resultaten kan boeken als jullie er allemaal voor 110 % voor gaan. Als iedereen het veld opgaat met de wil om te winnen. Deze week weer hard werken op de trainingen, en volgende week de verplaatsing naar Bregel. Hopelijk zien we dan weer dezelfde mentaliteit tegen de nummer 2 in de stand.

U13: Esperanza Pelt IP13e PlB - Bocholter V.V.                            Verslag trainer Gilbert

We hebben wederom een stapje vooruit gezet met onze ploegen. We maken minder fouten, gaan beter in duel, wachten minder af, zoeken de vrije ruimte.... en zo zien we stelselmatig het verschil kleiner en kleiner worden tov onze tegenstanders.

We voetballen ook kansen bij elkaar alleen moeten die nog beter benut worden.

In de eerste helft goede kansen voor ons ene team maar toch speelden we daar voor sinterklaas en schonken we Bocholt enkele doelpunten met als gevolg 2-3 achter bij de rust. Ons andere team schakelde paar keer goed en snel om en kon via 2 uitbraken zelfs op 2-0 voorsprong komen, maar moest toch toestaan dat de bezoekers vlak voor rusten nog de aansluitingstreffer maakten. Alles was nog mogelijk in de 2de helft voor beide teams. Het eerste kwart met iets teveel concentratieverlies en herval in oude gewoontes leverde voor de bezoekers 2 goals op zodat deze van een achterstand naar een voorsprong gingen. Het laatste kwart kwamen we weer beter voor de dag maar misten we mooie kansen en kregen we de laatste minuut nog een goal binnen: 2-4 eindstand, terwijl op het andere veld sinterklaas nog steeds aanwezig was en het daar 3-5 werd. Er zat vandaag duidelijk meer in en een overwinning komt steeds dichter en dichter;  maar hard blijven werken en goed trainen blijft belangrijk. Tot morgen!!

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140