Gekker moet het niet worden…….?

Onze U17IP in problemen tijdens match in en tegen Bilzen-Waltwilder… Neen, niet voetbaltechnisch, eindstand 1 – 3, maar dankzij aanhoudende agressieve reacties van ouders/supporters??? van de thuisclub. De scheidsrechter kreeg een glas bier, maar wel naar zijn hoofd gegooid en de politie moest komen ingrijpen.

Gelukkig heel goed en prima ‘onder controle’ gehouden en zich láten houden door onze trainer en afgevaardigde, was er niemand van onze club bij betrokken.

Dat willen we nog wel eens benadrukken, uitstekend en alle complimenten dat er geen spelers van ons bij waren. Maar laat dat gezegd zijn: nooit zullen wij accepteren dat er spelers, ouders, supporters of wie dan ook, zich zo hun boekje te buiten gaan. Dat hoort niet op een voetbalveld, dat hoort gewoon nergens!

Dezelfde dag nog kregen we een mail van inspecteur Berx van de Politiezone Bilzen-Hoeselt-Riemst met het verzoek mee te werken aan het onderzoek. Ook in de mail: ‘Voor alle duidelijkheid de speler van uw ploeg wordt enkel gehoord om een duidelijk beeld te krijgen over de omstandigheden van de feiten’.

Natuurlijk verlenen we onze medewerking en zullen we contact opnemen met inspecteur Berx. De waarheid mag boven water komen.

EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB - Achel VV

V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP15a: 1 -  2    Verslag Francis

Wedstrijd IP U15 van 4 november 2017 tegen Eendracht Maasmechelen 

Spelers: Lemmens Stan, Jannis Joren, Beliën Robbe, Geven Daryll, Leppens Jonas, Marguillier Dylan, Essers Juul, Musayi Moses, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Rabijns Lars, Groenen Ruben, Voorhout Aaron, Van den Dungen Bjorn, Boridis Bart.

Afwezig (verwittigt): Mola Guynock, Vangeneugden Jason.

Vandaag stond de verplaatsing naar Maasmechelen op het programma. In de rangschikking een aantal plaatsen na ons geklasseerd. In principe moest dit een haalbare kaart zijn.

Maar toch altijd opletten, en de tegenstander niet onderschatten.

Aanvang van de wedstrijd, en nog geen drie minuten later was het 1 – 0. Foutje hier, foutje daar en de tegenstander profiteerde hiervan. Eens goed roepen, wakker worden jongens, en het beterde toch.

Na goed werk van Moses, volgde er een hoekschop, die door Bjorn in het doel werd getrapt. Zo was de stand na 20 minuten terug gelijk. 1 – 1

Rond de 22ste minuut deden we een mooie aanval via links, met Dylan, Jonas, Robbe. Zij konden de bal tot bij Lars brengen, maar hij kon net niet afwerken. Een van de volgende keren lukt het wel Lars. Het is mooi om te zien hoe het samenspel kan verlopen. Op de trainingen wordt hier ook op gewerkt.

Zoals de trainer er bij de jongens steeds op drukt: “ Je speelt, zoals je traint”.

Minuut dertig. Opnieuw een aanval, waarbij Moses de bal voorzette, en Jonas met het hoofd de 1 – 2 scoorde.

Dit dan ook ruststand.

In de tweede helft ging het op en neer aan beide kanten. Het was Maasmechelen dat plotseling voor Stan kwam te staan. Met een geweldige save duwde hij de bal buiten. Hier kwamen we goed weg.

Onze verdedigers hadden zeker ook hun werk. Joren, Ruben, Dylan, hebben regelmatig hun mannetje moeten staan, en hebben dat goed opgelost. Uiteindelijk bleef het 1 – 2 en konden wij de drie punten mee naar huis nemen.

Mede hierdoor, en het puntenverlies van Turnhout, schuiven we één plaatsje op in de rangschikking.

Supporters ! ! Volgende week naar tegen Bregel.

RC Hades - Esperanza Pelt IP16g: 9 - 1

Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP17b: 1 – 3   Verslag trainer Alex

Vandaag zijn een zestal spelers afwezig om allerlei redenen. Gelukkig hebben we een drietal spelers gekregen van de ploegen van Yannick en Jorg. Na de bespreking en opwarming was het  duidelijk dat iedereen vandaag wou winnen. We starten sterk en laten Bilzen niet in de wedstrijd komen. De bal wordt in de eerste twintig minuten heel goed rondgespeeld en na een perfecte hoekschop van Jordi is het onze spits Dries Foque die mooi met het hoofd kan scoren: 0- 1!

De duels worden gewonnen en de tegenstander wordt er niet gelukkiger van. Het is weeral spits Dries Foque die, na voorbereidend werk van Robbe, kan scoren: 0 – 2.

We nemen wat gas terug en laten Bilzen even in de wedstrijd komen met als gevolg 1 - 2.

In de tweede helft starten we sterk en krijgen nog kansen via Mo en Dries F. maar het was telkens net niet !!

In de laatste minuten van de wedstrijd maakt onze nummer zes, Robbe, de bevrijdende 1 - 3 en boeken toe voor de tegenstander. Er zijn ondertussen nog een paar rode kaarten gevallen voor Bilzen en met nog een paar minuten te spelen fluit de scheidsrechter de wedstrijd af. Ik geef geen commentaar op de scheidsrechter maar toch een rare beslissing.

Vandaag moet ik de spelers feliciteren om hun inzet, karakter en de wil om te winnen was aanwezig. Proficiat jongens !!

Doelpunten :  Dries Foque.  2x   Robbe Jonkers 1x.

V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP12b PlA Ploeg Raf  1 – 4     Verslag en foto Raf

Verdiende overwinning van een collectief sterke prestatie van onze ploeg.

Voor het eerst, (buiten Leopoldsburg gerekend,)  winnen beide U12 ploegen in het zelfde weekend tegen een IP ploeg. 😀

Niets is zo leuk als   samen te  feesten ... zie foto.

Ploeg: Michael, Thomas , Mathias, Mattie Mortelmans , Mats Vb , Laurens , Sami, Cas en Zander.

Maasmechelen-Esperanza U12 team Jorg 1-4     Verslag en foto  Carina

Op het kunstgras in Maasmechelen kwamen we snel op voorsprong door een doelpunt van Tygo: 0-1. Het tweede doelpunt kwam via een mooie vrije trap van Jarne: 0-2 stand na het eerste kwartier. In het tweede kwartier werd er niet gescoord, maar er werden veel kansen gemist.

De tweede helft creëerden we superveel kansen maar er werden maar 2 kansen benut. Er zal volgende week veel op afwerken op goal getraind worden. Maasmechelen kon nog 1 keer tegenscoren. Eindstand 1-4.

Esperanza Pelt IP12 2 ploegen die allebei winnen

 

Racing Peer - EP-Grote Heide IP10/G U11P

Esperanza Pelt IP10f IP/G - RC Hades

sv Herkol U12gew E - FC Anadol

sv Herkol U14-15 Kad G - Hamont 99:  5 – 1     Verslag en foto’s van trainer Arend

De jongens van Herkol speelden vandaag tegen Hamont 99 waar de eerste wedstrijd in Hamont werd verloren met 12-3. Vanaf de aftrap was het al duidelijk dat onze jongens die wedstrijd recht wilden zetten en Hamont laten zien dat deze ploeg van Herkol wel degelijk kon voetballen. Onder leiding van Patrick en gesterkt door spelers van IPU14 en Grote Heide namen we het heft in handen en speelden we brutaal op de helft van de tegenstander. De tegenstander wist niet wat hen overkwam en moesten het laten gebeuren. In het eerste kwart werd er zeer goed gevoetbald en was de thuisploeg enkele keren al gevaarlijk opgedoken voor het doel van Hamont. De scherpte ontbrak voorin een beetje waardoor in het eerste kwart niet gescoord werd. Het was wachten tot de 25ste minuut voor we op konden veren, na een mooie solo van Thijs vanaf de middenlijn was hij het zelf die de score verdiend kon openen: 1-0 . Er werd goed druk gezet op Hamont en in de 33ste minuut kon Thijs de achterlijn halen en mooi terugleggen op Juul. Deze schoot op goal maar zijn schot werd gekraakt en kwam in de voeten van een oplettende Thomas die de 2-0 aantekende. Vijf minuten voor rust kon Bener aanleggen vanop ongeveer 20 meter en een mooi geplaatste bal binnen schieten: 3-0. Rusten met zo'n voorsprong is altijd lekker, maar na vertoon van echt mooi voetbal is dit nog lekkerder. Wetende dat de tegenstander zou moeten komen had het nog spannend kunnen worden, maar Herkol toonde zich vandaag een echte winnaar en bleef zeer goed spelen. Hamont had op geen enkel moment de wedstrijd in handen en in de 47ste minuut kon Juul goed doorzetten op rechts en bleef goed overzicht houden waardoor hij de bal op de grote backlijn terug legde op Thijs. Thijs plaatste de bal mooi in de verste hoek onhoudbaar voor de keeper van Hamont: 4-0. In de 50ste minuut werd een vrije trap van Thijs slecht uitverdedigd terug in Thijs zijn voeten, deze liet uitschijnen de bal voor te geven maar verraste iedereen door de bal in de korte hoek binnen te schieten: 5-0. Een minuut voor affluiten kon onze keeper een hard geschoten vrije trap niet vasthouden en werd hij nog verschalkt door een goed meegelopen speler van Hamont, deze kon de eindstand van 5-1 bepalen. Ik denk dat wij als supporters een mooie wedstrijd hebben gezien waarbij het een genot was om onze mannen van Herkol bezig te zien. Proficiat Patrick en spelers voor de winst en het getoonde spel.

 

Esperanza Pelt IP19f - RC Hades: 1 - 5

Sp Grote Heide U10Gew M - N. Gruitrode

Sp. Lille - Sp Grote Heide Kad U14-15 G ; 0 – 4     Verslag trainer Arend

Na de mooie wedstrijd op zaterdag van Herkol tegen Hamont hoopten we stiekem op een mooi resultaat van onze mannen van de Grote Heide. Met versterking van Joren en Ruben IPU15 en Brecht en Thomas van Herkol werd de wedstrijd op gang gefloten door een (zo bleek naarmate de wedstrijd vorderde) minder goed fluitende scheidsrechter. Geen woorden van kritiek op de mensen die een wedstrijd in goede banen moet leiden maar deze had duidelijk iets meer sympathie voor onze buren van Sparta Lille. Wij lieten dit echter niet aan ons hart komen en ondergingen dit. Aftasten was wat beide ploegen deden omdat geen van de ploegen vandaag wilde verliezen. Het was de ploeg van Grote Heide die na een mooi samenspel in de 9de minuut de bal via een assist van Marco bij Joppe wist te krijgen. Hij zag dat de keeper te ver voor zijn doel stond en schoot hem binnen vanop zo'n 30 meter: 0-1. Aangeslagen waren trainer en spelers van Sparta Lille maar wij controleerden de match. Buiten een paar speldenprikken kwam onze tegenstander niet. In de 22ste minuut was het onze keeper Stef die een assist gaf en Joppe lanceerde met een mooie uittrap , Joppe kon op een zeer mooie manier de uitkomende keeper van Lille verslaan: 0-2. Twee minuten later kon Joppe aanleggen vanaf de grote backlijn maar bracht de keeper van Sparta Lille redding. Het goed meelopen van Thomas werd beloond want in de rebound kon hij de 0-3 tegen de netten duwen wat tevens de ruststand was. Ook de Grote Heide kon vandaag gaan rusten met een mooie 0-3 voorsprong maar wat net zo belangrijk was er werd ook goed gevoetbald. Met de gedachte dat Sparta Lille moest aanvallen maar wij het betere spel hadden, werd de tweede helft op gang gefloten. Onze jongens toonden zich volwassen en ik twijfelde vandaag geen moment aan een mooi resultaat. Kansjes waren het derde kwart over en weer en onze tegenstander werd een paar keer geholpen door de arbiter, alleen konden zij dit voordeel niet ombuigen naar een doelpunt en bleef het 0-3. Het was wachten voor de meegereisde supporters tot een solo van Bener in de 75ste minuut, hij haalde de achterlijn en kon de bal met zijn linker panklaar leggen voor Taoufik die de eindstand van 0-4 kon maken. Een mooie solo van Joren vanuit de laatste man positie ging jammer genoeg na een hele mooie dribbel nog voorlangs. Een degelijke en zeer terechte overwinning van 0-4 van onze ploeg was dan ook de einduitslag. De supporters en trainer/afgevaardigden hebben genoten van het getoonde spel. Dit stemt ons dan ook gerust naar de topper volgende week uit naar Eksel.

Voor iedere geïnteresseerde en zeker voor spelers aangesloten bij de Grote Heide even de mededeling dat op korte termijn de inschrijvingen voor het mosselfeest op Sp Grote Heide binnen moeten zijn.

Hopelijk zien we jullie komende zaterdag of zondag voor een héérlijk portie mosselen want je kunt nergens zo'n goede mosselen eten als bij Sporting Grote Heide.

Zie ook website Grote Heide: http://www.sportinggroteheide.be

sv Herkol Schol U17 gew F - Kattenbos Sp.: 0 – 2    Verslag trainer Jorg

Vandaag zondag 5 nov is de wedstrijd tegen de 1st in de stand, Kattenbos. Deze ploeg  heeft tot nu nog geen punt laten liggen en wint elke wedstrijd met duidelijke cijfers!

Alleen wij waren de enige ploeg die bij hun maar met 2 doelpunten verschil hadden verloren!

Nu de wedstrijd van vandaag. Het was toch afwachten; we zitten toch in een dipje en na een week van spelers uit wisselen bij verschillende ploegen vanwege spelers te kort, moesten we nu zelf ook op zoek na een extra speler en keeper  Met dank aan Dries en Tristen werd dit goed op gevangen! Merci mannen!

Nu naar de wedstrijd.

Wat een goede wedstrijd van onze mannen; er was veel inzet en Kattenbos kwam eigenlijk niet als leider over. We zetten ze goed vast en Kattenbos kwam er niet uit, ze moesten de hele tijd de lange bal spelen en echt gevaarlijk waren ze niet.

En dan was de echt grote kans toch voor ons, maar komt de pech weer boven die we op dit moment hebben. Het was een schot van Luka die de keeper en nog net uit zijn doel kon halen en in de herneming gaat de bal tegen de paal. Spijtig maar Kattenbos was gewaarschuwd!

Nu we gingen toch rusten met 0-0, absoluut een goede prestatie tegen deze ploeg.

Tweede helft: we bleven gewoon de betere ploeg. Maar na nog een net gemiste kans en nog 1x tegen de paal gebeurde het toch. Een verloren duel op het middenveld, een diepe bal en we werden op snelheid gepakt: 0-1 voor Kattenbos!

Toch bleven we gaan. De trainer van Kattenbos wist het niet meer maar dan blijft de pech ons toch volgen. Een trap van Akram die de keeper nog maar net kon raken met zijn vingertoppen; de bal gaat tegen binnenkant paal en rolt zo voor de goal door buiten.

Kattenbos krijgt dan een corner die door Dries werd weg geduwd en dan in de herneming onderkant lat getrapt wordt. De bal komt er uit maar door het effect op de bal gaat hij toch binnen: 0-2. Jammer niet echt verdiend maar wedstrijd gespeeld.

Na de wedstrijd nog een mooi moment van de trainer van Kattenbos die ons vertelde dat de beste ploeg echt beter had verdiend en hij ging zelfs alle spelers af om ze dit te zeggen. Zelfs de supportters van de tegenpartij  applaudisseerden voor ons en zeiden dat we beter waren.

Dus een heel goede wedstrijd van de mannen maar de pech blijft ons al een paar weken volgen. Nu een weekje rust en dan er weer tegen aan ! 

sv Herkol U10 Gew J - Sp.Wijchmaal

sv Herkol U12gew H - Lutlommel VV

Esperanza Pelt IP14b - Thes Sport Tessenderlo:

Esperanza Pelt IP13e PlB - RC Hades 2 ploegen  Verslag trainer Gilbert

Met beide ploegen konden we tot aan de rust nog enige weerstand bieden. Maar vooral na de rust kregen we iets teveel goals binnen. We wisten dat Hades zeer goed voetbal brengt dus probeerden we hun op karakter en met inzet het voetballen te beletten. Als je zulke tegenstander het moeilijk maakt gaan ze zelf ook fouten maken. Het jammere is dat elk foutje dat wij maken dan wel meteen afgestraft wordt. Toch was het slechts 0-1 en 0-2 bij de rust. Helaas blijkt zelf scoren voor beide ploegen toch oh zo moeilijk. De weliswaar weinige kansen konden we echter niet verzilveren en door niet te scoren kunnen we nooit winnen. We onthouden van vandaag de goede dingen en dat is onze inzet. Achteraf waren er nog lekkere frietjes speciaal voorzien dankzij jullie grote deelname aan de eetdag.

De trainers hebben ook nog een uitdaging voor jullie. We spelen nog 4 matchen tot de winterstop. Als jullie erin slagen om 1 van die matchen te winnen trakteren we jullie op een bicky. Eender welke ploeg en geld voor het hele team. Gaan jullie deze uitdaging aan?

Tot morgen!!

 

 

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140