Het was weer een erg druk weekeinde, vol met activiteiten. Activiteiten die bijdragen tot een betere sfeer in de clubs, de teams en tussen de mensen onderling. Daarom oh zo belangrijk!

Het eten op de Grote Heide was werkelijk een eetfestijn, het Sint Maartensvuur op de parking van de Esperanza was een voltreffer én er werden dit weekeinde ook gewoon hele mooie matchen gespeeld. Niet elke match werd gewonnen, maar elke match die ik gezien heb, werd er met veel passie en inzet gespeeld en zeker ook de U13IP in Hasselt. De U15IP en de U16IP lieten zondagmorgen prima voetbal op de grasmat zien.

Ook dat laatste, die grasmat, is dankzij veel vrijwilligerswerk bij alle  3 clubs nog steeds prima verzorgd. De wedstrijdvelden zijn uitstekend in orde, net zoals ook de meeste trainingsvelden. En dat ondanks een veelvoud van trainingen en matchen!

Vrijwilligerswerk is de motor van een club, vrijwilligers kunnen niet gemist worden en zijn er nooit teveel.

Maandagavond 20 november verzorgen Gunther en Jack op vraag van de provinciaal coördinatoren van Voetbal Vlaanderen een workshop. De thema’s zullen zijn ledenwerving, - hoe doe je dat -,  een vrijwilligersvriendelijke sportclub - hoe pak je dat aan - en scouting – wat betekent dat -.

Dit lijken wellicht drie afzonderlijke thema’s, maar uiteindelijk hebben ze meer met elkaar te maken dan lijkt.

Er zijn maandagavond geen trainingen en we nodigen dan ook iedere trainer en iedereen die werkzaam is in het -jeugd- voetbal – óók als afgevaardigde – van harte uit. Vanaf 18:30u staat de koffie warm en om 19:00u gaan we van start. Einde is voorzien rond 21:00uur.

We rekenen op uw komst!

Bij de matchen hebben we de trainers en afgevaardigden vermeld. Hopelijk hebben we niemand over het hoofd gezien. Anders graag even melden ( Dit E-mail adres wordt beschermd tegen spambots. U moet JavaScript geactiveerd hebben om het te kunnen zien. ) Niet eens alle trainers zijn vermeld: Stefan Winters verzorgt de looptraining, Jean Schouteden de linie en spitsentraining. Techniektrainers (extra) zijn Nele Cochet en Ronnie Verberne. Keeperstrainers: Bart Peeters met 2 seniorenkeepers van de 1e ploeg (U17-U19), Mike Marteau en Patrick de Jong (U14, U15 en U16); Jackie Monnissen op Grote Heide (U14-15), Ricky Bergmans op Herkol (U11-U12), Richard Willemsen en Bas Tuin de U10-U12 op Esperanza Pelt.

Natuurlijk heb je dan ook nog de onderbouw op de verschillende clubs. Ook daar zijn heel wat vrijwilligers bezig om jongeren elke week laten trainen en voetballen. Geweldig toch?

Verslagen matchen vrijdag 10 – zondag 12-11-17

U14: Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP14b:              6 – 2

Trainer: Frederik Sevens, Afgevaardigden: Kevin Vlassaks, Davy Rabijns, Peter Rogiers en William Vermeulen.

U10: Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP10f IP/G 

Trainer Eddy Peeten Afgevaardigde: Jos Verheyen

U13: K.SK.Hasselt - Esperanza Pelt IP13e  2 ploegen  Verslag trainer Gilbert,

Trainers: Patrick Huysmans, Gilbert Biesmans en Jack Karsmakers.

Afgevaardigden: Peter Van Vessem, Gunther Ceyssens, Rob Snelders, Steven Thijs.

Op deze regenachtige zaterdag trokken we naar onze hoofdstad om Hasselt partij te geven. Het was al vroeg in de morgen dat we samen kwamen (of rechtstreeks gingen). Helaas moesten we het stellen zonder enkele geblesseerden en hadden we ook nog een zieke. Toch waren we met 19 en mits enkele verschuivingen konden we beginnen aan onze match. Eén scheidsrechter had zijn kat gestuurd en een plaatselijke supporter nam zijn taak dan maar over. Van de heenmatch herinnerden we ons dat het goede teams waren met enkele stevige grote jongens. Onze ene ploeg had het daar behoorlijk moeilijk mee en het ontbrak ons daar aan duelkracht. Er mocht wel wat meer (gezonde) agressie in die ploeg zitten want we hadden teveel ontzag voor die tegenstander.

Ons andere team beet dan weer beter van zich af maar kreeg toch weer ongelukkige goals tegen. Het positieve is dat we daar zelf wel mooie kansen kregen maar dat goals maken een probleem is. Wederom slaagden we met beide ploegen er niet in zelfs maar 1 goaltje te maken zodat we met 2 nederlagen richting Noord Limburg reden.

Wel is het erg goed dat beide ploegen als een echte vriendengroep met elkaar omgaat. Het blijft gewoon fijn om in deze ploegen te spelen, gewoon omdat het allemaal vrienden(innen) zijn. Elke week zitg er toch wel wat vooruitgang in. We blijven dus ook doorwerken en ooit zal het er eens van komen daar zijn we van overtuigd. Maar dan moet iedereen er altijd 100 procent voor gaan en dat begint met goed te trainen want je speelt zoals je traint. Tot maandag!!

Normaal zijn er van onze matchen ook beelden gemaakt. Zodra deze in ons bezit zijn zullen we deze hier plaatsen.

U11: Esperanza Pelt IP11a IP/G - FC.Landen

Trainer Davy Groenen, Gunther Scheelen. Afgevaardigden  Martin Lacey, Bennie Scheelen.

U12: Esperanza Pelt IP12b PlB - K.ESK.Leopoldsburg  2 teams

Trainer Raf Huysmans. Afgevaardigde Mark Van de Graad, Miloud El Moussaoui

Trainer Jorg Janssen. Afgevaardigde Carina Coenen

Geen wedstrijden voor beide IP U12 ploegen dit weekend. Leopoldsburg had voor beide wedstrijden forfait gegeven. Volgende week hebben we wedstrijd in Tongeren.

U10: Racing Peer - Sp Grote Heide U10Gew M

Trainer Christof Daens. Afgevaardigde …………….

U12: Kattenbos Sp. - sv Herkol U12gew H

Trainer Geert Smeets, Patrick Vereecken. Afgevaardigde Erik Vrolix

U17: K.V. Turnhout - Esperanza Pelt IP17b: 2 - 2

Trainer Alex Mannaerts. Afgevaardigde Leopold Loenders, Marc Huibers

U19: K.VK.Tienen - Esperanza Pelt IP19f: 6 - 3

Trainer Stephan Hermans. Afgevaardigde Erik Vrolix

U14-15: FC Eksel - Sp Grote Heide Kad U14-15 G  5 - 1

Trainer Arend Schellekens. Afgevaardigde Rony Elen, Mario Schoemans

Verslag trainer Arend

De koploper Eksel was vandaag de tegenstander, een goede ploeg welke nog niet had verloren.

We werden dan ook vanaf het eerste signaal achteruit gedrukt en onze jongens waren meteen gewaarschuwd. Vandaag hadden we Thijs van de Graaf meegenomen als versterking, een speler van IPU12. Aan het gestalte was het niet te zien dat Thijs nog maar U12 was, maar ook met zijn voetbalkwaliteiten stond hij zijn mannetje in onze ploeg. De eerste 20 minuten gingen gelijk op en kregen we aan beide kanten kansjes om de score te openen, maar dat gebeurde niet.

In de wisselpauze heb ik onze jongens nog eens duidelijk gemaakt dat we ook deze wedstrijd zouden kunnen winnen zolang we er zelf in geloven. Maar meteen in de 21ste minuut kregen wij de bal niet uit ons doelgebied en kon Eksel wat gelukkig de score openen: 1-0. Zelf bleven wij ook druk zetten op de tegenstander en kreeg Thijs al een mooie kans de gelijkmaker te verzilveren maar hij was denk ik te geschrokken van zijn vrijheid en miste. In de 35ste minuut was de goed ingevallen Taoufik trefzeker door een assist van Salah rechtstreeks met een volley onhoudbaar binnen te schieten: 1-1. Eksel werd natuurlijk zenuwachtig en Taoufik kreeg voor rust nog een reuze kans maar raakte de bal niet vol genoeg. In de hoop met een gelijkspel te gaan rusten werd de bal door onze linksachter te kort terug gespeeld op de keeper en kon een aanvaller van Eksel onderscheppen en scoren: 2-1.

Ook in de rust waren we er van overtuigd dat dit Eksel te pakken was en speelden we de bal goed rond zodat ik wel zeker kan zeggen dat op dat moment wij de betere ploeg waren. Ook werden er kansjes gecreëerd maar jammer genoeg niet gescoord. In het laatste kwart waren er sommige belangrijke spelers helemaal leeg gespeeld en werden er van onze kant wat foutjes gemaakt. Die werden natuurlijk afgestraft door de snelle spelers van Eksel. Wij werden nog 3x verrast en moesten met een 5-1 verlies genoegen nemen. Ik denk dat we het de tegenstander erg moeilijk hebben gemaakt en dat met een gehavende ploeg. We hebben namelijk te maken met enkele blessures waardoor we noodgedwongen spelers op een voor hun ongewone plaats moeten laten spelen. Maar als ik dan de wedstrijd bekijk hebben wij het als ploeg ontzettend goed gedaan , en kan ik als trainer de jongens alleen maar feliciteren met hun inzet en karakter.

Even een kleine melding over de wedstrijd aanstaand weekend. Wij spelen op Zaterdag 18 november thuis tegen GT Lommel kolonie om 9u30 en zijn dan om 8u30 aanwezig. Dit ipv zondag 15 november.

U14-15: sv Herkol U14-15 Kad G - Sp. Lille

Trainer Patrick Ramaekers Afgevaardigde Nico Janssen

U16: Esperanza Pelt IP16g - Bocholter V.V.

Trainer Jannick Verlinden, afgevaardigde: Ismet Maxhuni, Steve Winkel

Verslag Gilbert

In deze derby waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Een eerste grote kans was voor de bezoekers. Gaandeweg namen onze jongens het heft in handen en kregen de betere kansen. Vooral de rechtse flank zorgde voor gevaar. Op zo een actie van de rechterkant werd er dan ook na een voorzet gescoord. Eventjes verwarring in verband met buitenspel maar het doelpunt was wel degelijk geldig. Rust 1-0.

Eerste kwart iets meer weerstand van de bezoekers maar de beste kansen waren voor onze ploeg. Helaas konden we niet afmaken en vaak is het dan zo dat je het deksel op de neus krijgt. Zo geschiedde want plots een goal voor Bocholt:1-1. Gelukkig kon er tijdig een vuist gemaakt worden en was het weer via de rechterflank dat het gevaar kwam. Het schot werd nog afgeweerd maar de rebound ging wel goed binnen: 2-1. Via een goed genomen corner en dito kopbal werd het even later nog 3-1. Match gespeeld en de punten binnen. Proficiat!!

U15: Esperanza Pelt IP15a - Bregel Sp. 7 – 2  

Trainer Eddy Schouteden, afgevaardigden Francis Leppens, Hendrikus Geven, Lahoucine Akechtabou

Verslag en foto’s van Lahoucine Akechtabou

Na de overwinning van vorige week tegen Maasmechelen moesten we vandaag tegen Bregel Sport.

Bregel Sport is al 2 jaar achtereen een team waar we het altijd moeilijk tegen hebben en maar niet van kunnen winnen. Na de warming up hadden we ons vizier scherp gesteld, en mentaal waren onze jongens er helemaal klaar voor.

Zoals ik al vermelde waren onze viziers scherp gesteld want na 1 minuut wist Lars helemaal uit het niets 1-0 te scoren. We bleven druk zetten en Bregel kende maar 1 systeem, namelijk hoge verre ballen op de nummer 23, een zeer snelle, talentvolle en stevige voetballer die je geen kans moet geven.  En die kreeg hij ook niet van onze verdedigers, hij wisselde constant van positie op zoek naar ruimte, maar onze verdedigers gaven hem geen meter.

Onze voorhoede speelde fantastisch voetbal met mooie combinaties wat dan ook resulteerde in een snelle 2-0 die Moses fraai scoorde. Bregel bleef wachten op foutjes en in de 16e minuut kon Stan door het gladde veld de bal niet goed controleren waardoor de spits deze kans dan ook wist te benutten: 2-1.

Ondanks een tegengoal bleven we geconcentreerd verder voetballen en 5 minuten later schoot Jonas vanuit een hoekschop mooi voor op Guynock die hem er in kopte: 3-1 en dat was dan ook de ruststand.

In de derde kwart bleven we verder druk zetten, Moses werd constant met 2 man aangevallen maar Moses bleef doorgaan met snelheid, vallen en opstaan en zijn doorzettingsvermogen werd dan ook beloond met een schitterend doelpunt: 4-1. En 2 minuten later Wist Jason ook het net te vinden: 5-1.

Maar de wedstrijd werd steeds heviger mede door de Bregel supporters waardoor de spelers iets te fel begonnen te spelen en de gele kaarten konden niet uitblijven.

In de 61e minuut brak de nummer 23 van Bregel door en Lahcen greep goed in waardoor de speler de bal niet goed raakte en miste, maar de scheidsrechter had iets anders gezien dan wij en wees naar de penalty stip. Bovendien Lahcen geel en Bregel scoorde hieruit de 5-2.

Maar zoals we al de hele wedstrijd speelden, bleven we geconcentreerd en 3 minuten later scoorde Lars zijn tweede doelpunt 6-2. En in de 80e minuut schoot Jonas op de valreep nog de 7-2.

Wat we vandaag gezien hebben is een fantastisch resultaat van goede training en teamwork maar vooral doorzettingsvermogen van alle spelers.

Het nieuwe systeem wat Jack en Gunther in het begin van het seizoen hadden voorgesteld begint zijn vruchten goed af te werpen, we scoren veel doelpunten 42 voor en 29 tegendoelpunten en de tegendoelpunten waar voornamelijk in het begin waar ze moesten wennen aan het nieuwe systeem 3-4-3.

Onze spelers hebben het nieuwe systeem goed onder de knie mede door de goede trainingen van Eddy en Jean die hier constant op focussen.

Chapeau voor de trainers en het team met dit mooi resultaat.

De vloek van Bregel is eindelijk doorbroken 😁

U11: EP-Grote Heide IP10/G U11P - Hechtel FC

Trainer Eddy Peeten  Afgevaardigde Jos Verheyen

U12: Sp.Wijchmaal - sv Herkol U12gew E

Trainer Geert Smeets,  Patrick Vereecken. Afgevaardigde Erik Vrolix

U16-17 Herkol                                                           

Trainer Jorg Janssen. Afgevaardigde Patrick Deckers

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140