Nog twee matchen en dan zit de eerste competitiehelft er al weer op. In het weekeinde van 3 en 4 december spelen we onze laatste competitiematch van het jaar 2017. Dan liggen alle ploegen stil tot het weekeinde van 13 en 14 janauari 2018! Intussen zal Voetbal Vlaanderen de competitiereeksen opnieuw indelen. Er wordt dan geprobeerd de reeksen beter op elkaar af te stemmen en de ploegen zo gelijkwaardig mogelijk bij elkaar te zetten. Dat doet men door te kijken naar de resultaten van het eerste competitiegedeelte. Een goede zaak! Zij het dat er altijd een evenwicht gevonden moet worden tussen evenwaardige ploegen en reisafstand. Vwb de teams waarbij de uitslagen niet worden genoteerd, (tot en met de U13) ligt het wat moeilijker; hier moet de indeling van de ploegen gebaseerd worden op de eigen beoordeling van de clubs. Elke club moet bij het inschrijven van een team een inschatting van het niveau meegeven. Niveau 1 (niet zo sterk), niveau 2 (gemiddels sterk) en niveau 3 (sterk!). De ervaring leert dat de clubs hierbij vooral voorzichting inschatten, kennelijk om vooral niet in een sterkere reeks terecht te komen. Omdat de uitslagen niet geregistreerd worden, is hier geen enkele controle mogelijk. Dat vinden we jammer. Bij ons gaat het er om dat we een jeugdopleiding zijn en dat het belangrijk is dat er elke match niet alleen fijn en met 'fun' gevoetbald wordt, maar ook dat er geleerd wordt! Onze missie verwoordt dat duidelijk: elke jongere, elke week op zijn of haar niveau laten trainen en voetballen. Dat dat niet altijd lukt is ook duidelijk, maar we blijven daar naar streven!

U17: Bocholter V.V. - sv Herkol Schol U17 gew F: 0 – 4

In deze vooruitgeschoven match was onze U16-17 gewestelijk een maatje te groot voor Bocholt. Een terechte en eens niet overdreven 0-4 was de eindstand.

U14: Esperanza Pelt IP14b - K.ESK.Leopoldsburg: 2: 2   

Op zich een gelijkopgaande match, waarbij elke ploeg had kunnen winnen. Voor ons gold dan dat we moeilijk onze kansen konden verzilveren; 2:2 was uiteindelijk billijk.

U14-15: Sp Grote Heide Kad U14-15 G - G.T. Lommel Kol.: 5 – 3  Verslag trainer Arend

GT Lommel Kolonie kwam afgezakt naar Sporting Grote Heide en staat als tweede op de ranglijst. Tel hierbij het gegeven dat de heenmatch met een zware 8-0 werd verloren, zou het voor ons een zware match worden. Het spel ging echter gelijk op en goed op en neer, maar bij onze gasten werd er net iets beter gecombineerd en lieten we hun de wedstrijd meer en meer laten bepalen.

Dat zorgde ook dat Lommel Kolonie in de 17de minuut een snelle counter konden uitvoeren en de snelle linksbuiten van hen de bal voor kon leggen. Onze keeper had een goede reflex maar duwde de voorzet tegen de voeten van onze eigen verdediger en deze kon de 0-1 niet voorkomen. Ons spel ging zienderogen achteruit en een paar snelle uitbraken waren ons voor rust ook 2x fataal, 0-3.

Joppe kreeg voor rust nog een open kans maar twijfelde te zeer zodat we met een 0-3 ook gingen rusten. Tijdens de rust heb ik onze jongens verteld dat we te veel respect hadden voor de tegenstander en dat we meer met zelfvertrouwen moesten starten de tweede helft. Als we dit zouden doen dat we hier minimaal een punt zouden wegsnoepen. Ik zag dan ook spelers met het hoofd omhoog en borst voorruit het plein opstappen terwijl Lommel Kolonie al een feestje aan het voorbereiden was. Het was dan ook Joppe die de bal simpel in de voeten kreeg van de keeper en nu zonder twijfelen doordribbelde tot de doellijn en het werd al snel in de 42ste minuut 1-3.

De wedstrijd kantelde geheel naar onze kant en de tegenstander kon alleen ondergaan. Dit leidde tot een echt offensief van onze ploeg en zo kon Lars in de 50ste minuut goed doorzetten in het midden en Thijmen goed aanspelen en ook bij hem was de twijfel weg en scoorde 2-3. De metamorfose van onze ploeg was geweldig en zij straalden zelf vertrouwen uit waar iedereen blij van werd. In de 58ste minuut kwam onze laatste man Dylan door het midden opzetten en bediende Joppe die met een mooie treffer de gelijkmaker aantekende. Lommel Kolonie kwam enkele malen sterk opzetten maar een goed meespelende keeper van onze kant toonde zich enkele malen als echte sluitpost en hield ons op gelijke hoogte. Tijdens de wissel pauze bespraken we dat de tegenstander was gebroken en we eigenlijk door moesten zetten om de overwinning alsnog binnen te slepen. Het was Joppe die in de 65ste minuut de achterlijn haalde en mooi op de aanstormende Lars kon terugleggen op de grote backlijn en hij de bal onhoudbaar in de verste hoek kon plaatsen 4-3. De overwinning was op dit moment heel dicht bij en de tegenstander had het zeer moeilijk met onze inzet en gretigheid. 10 minuten voor tijd mocht Marco een vrije trap nemen en via de haren van Lars werd de mooie overwinning van 5-3 vastgelegd. Een groot compliment voor de spelers en zeker voor Taoufik omdat hij ondanks de opgelopen blessuren tijdens de opwarming de hele wedstrijd is blijven knokken omdat we geen wissel hadden. Het was een lust om te zien hoe een ploeg een wedstrijd op karakter en goed voetbal kan doen kantelen Jongens een dikke proficiat van jullie trotse trainer.

 

U12: Stal Sport - sv Herkol U12gew E

U10: Esperanza Pelt IP10f IP/G - Bocholter V.V.

U12:P K.Sportclub Tongeren - Esperanza Pelt IP12b Ploeg Jorg: 3 - 7

Op het kunstgras in Tongeren begonnen we niet goed aan de wedstrijd. Heel onverzorgde passen, niet fel genoeg in de duels. Eerste helft is er één om snel te vergeten, 3-1 bij de rust.

Tijdens de rust werden onze spelers eens goed wakker geschud door trainer Jorg.

En met resultaat... we begonnen gretiger aan de tweede helft. Passen kwamen aan, mooie combinaties en er werd gewerkt voor elkaar.

De kansen werden mooi afgewerkt.

Doelpunten werden gescoord door: 2x Klaas, 2x Michiel en 3x Matti. Eindstand 3-7. Super gedaan jongens !! 

U11: KVK Wellen - Esperanza Pelt IP11a IP/G

U15: K.Olympia S.C. Wijgmaal - Esperanza U15-IP: 2 – 1    (verslag Harrie Geven)

Spelers: Jannis Joren, Musayi Moses, Krampiltz Rune,  Lemmens Stan, Groenen Ruben, Essers Juul, Geven Daryll, Leppens Jonas, Belien Robbe, Rabijns Lars, Marguillier Dylan, Voorhout Aaron, Mola Guynock, Boridis Bart en Akechtabou Lahcen   Beurtrol:  Vangeneugden Jason, Van den Dungen Bjorn

Vandaag tegenstrever Wijgmaal op het programma. Een tegenstander die zich goed kan profileren in de competitie. De match werd gestart met een koude frisse wind en (alweer) op kunstgras. Na het fluitsignaal werd het al meteen duidelijk dat Wijgmaal een doelstelling had gezet. Vanaf het begin zetten zij de schouders eronder en gaven niets weg. Gedurende de eerste 20 minuten werd er ook steeds gezocht naar een opening. Esperanza was dichtbij de openingstreffer via een hoekschop die helaas niet goed genoeg bij Guynock kwam.

In het 2e kwart was het dan toch de thuisploeg die de eerste goal mocht aantekenen. Na balverlies en snel spel op de rechterflank van Wijgmaal werd de bal goed voorgegeven en binnengeschoten: 1-0.

In deze periode stonden we niet echt goed te voetballen en hierdoor was de organisatie dan ook ver te zoeken met als gevolg een overtreding op een aanvaller waardoor een strafschop tegen (makkelijk) werd gegeven.

Na stevige woorden van trainer Eddy begonnen we aan de 2e helft.  Onze supporters aan de zijlijn deden ook van zich spreken en steunden ons met positieve woorden. De start was al beter vergeleken met de 1e helft en we kregen meer grip en controle over de match. Het resultaat was dan ook een doelpunt van Jonas na een goede actie van Moses. De 2-1 was dan ook zeer welkom…..

Voor het vierde en laatste kwart was de boodschap duidelijk maar nog altijd niet gemakkelijk. De spanning in de match was op het plein maar zeker ook langs het plein te voelen. Tegenstander Wijgmaal begon hierdoor meer te vertragen om zo de 2-1 voorsprong te verdedigen. Uiteindelijk werd er door beide ploegen niet meer gescoord en bleef (helaas) de eindstand op 2-1 in het voordeel voor Wijgmaal.

Komende zondag spelen we de laatste thuismatch tegen K. Lyra T.S.V. Uiteraard kunnen we niet voor 100% garanderen dat we de 3 punten in Pelt houden maar we beloven onze supporters wel dat we in deze match onze uiterste best doen om een goed resultaat neer te zetten. Tot dan.

U16: K.Sportclub Tongeren - Esperanza Pelt IP16g: 6 - 1

U17: Esperanza Pelt IP17b - K.Lyra TSV. A:  12 (!) – 1   Verslag trainer Alex

We scoorden de laatste tijd moeilijk, maar vandaag hebben we dat ruimschoots goed gemaakt. We starten goed aan de wedstrijd en kunnen de bal in onze ploeg houden met gevolg dat we snel kansen krijgen en kunnen scoren. We spelen in de eerste veertig minuten een versnelling hoger dan de tegenstander. Hierdoor krijgen we als stand 9 - 0 waarvan drie strafschoppen ....  heb ik nog niet dikwijls meegemaakt!

Tijdens de  tweede helft kunnen we nog een aantal keren scoren en mogen we zeer tevreden van het veld gaan. Opvallend dat onze spits Dries Foque vier maal heeft  gescoord en Robbe Jonkers drie maal dankzij uiteraard heel de ploeg !!  Proficiat jongens en op naar de volgende topwedstrijd in Wijchmaal.

Ulas en Xavier waren na hun schorsingen en kwetsuren terug opgenomen in de kern.

Senne is ook terug aan het trainen en kan misschien volgende week aansluiten.

Doelpunten : Dries F. 4 x,  Robben 3x, Ulas 2 x, Tristin 1 x, Juul 1 x + owngoal tegenstander.

U19: Esperanza Pelt IP19f - K.ESK.Leopoldsburg: 2 - 1

U12: EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB - Kattenbos Sp.

U10: Sp Grote Heide U10Gew M - GS Beek

U14-15: Kattenbos Sp. - sv Herkol U14-15 Kad G: 2 - 3

U10: sv Herkol U10 Gew J - GS Beek

U12: sv Herkol U12gew H - Hamont 99

U13: Esperanza Pelt IP13e PlB - V. Maasmechelen 2 ploegen: 3 -1 en 5 – 2  Verslag trainer Gilbert

Dat er mogelijkheden waren dat wisten we van onze heenwedstrijd tegen Maasmechelen. We verloren er wel maar zagen dat we deze ploeg aan konden mits iedereen op scherp stond. Het scherp stellen moest bij de bespreking vooraf wel bijgeschaafd worden want nog niet iedereen was bij de les.

Het weer hadden we al mee. De zon scheen en het plein lag er goed bij. De ploeg van trainer Patrick keek al vlug tegen een 0-2 achterstand aan maar ze konden dit de eerste helft toch nog ombuigen naar een 3-2 voorsprong. Dit dankzij goede inzet, duels winnen maar ook goed voetbal.

De andere ploeg deed het eveneens goed. Goede opbouw en combinaties en enkele leuke goals. Zij gingen rusten met een 3-1 voorsprong.

De buit was nog lang niet binnen en de 2de helft moest er nog geknokt worden.

Het ene team kon uitlopen tot 5-2 terwijl het andere team de 3-1 voorsprong wist te behouden. Al kostte hun dat wel bloed, zweet en tranen en ook wel een beetje het geluk aan onze zijde. Maar we hebben geknokt en alles gegeven om voor de eerste keer en dan nog met beide ploegen een overwinning te behalen.

De ontlading na het affluiten was dan ook zeer groot en alle 3 de trainers zijn bijzonder trots op deze prestatie. De bicky is binnen en jullie krijgen die na onze volgende thuismatch.

 

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140