Onze allerkleinsten gingen ons voor:                                                             Fotograaf Luc Maes

 

U16-17: sv Herkol Schol U17 gew F - G.T. Lommel Kol.: 10 - 0   Verslag trainer Jorg

De wedstrijd tegen Lommel Kol was verzet van zondag naar woensdag! 

Blijkbaar kwam dit toch niet zo goed uit voor sommige gasten, zo moesten ze werken, studeren, te vroeg door blessure en er waren nog twee schorsingen. Dus best wel veel afwezigen deze woensdag.

Maar door het bij springen van Jordi en Xavier plus nog 2 jongens van de Gew U14-15 Joppe en Dylan werd dit eigenlijk best maar wel op het laatste moment opgelost. Merci mannen !!

Zo konden we toch met een gerust gevoel aan de wedstrijd beginnen. 

Maar over de wedstrijd kunnen we eigenlijk heel kort zijn. Na 20min was het al 4 of 5 -0 voor ons. Lommel Kol had eigenlijk helemaal niks in te brengen. Hier door was de eind uitslag ook ruim 10-0. 

Nu was het nog afwachten tot zondag. Wat zou Bree-Beek maken. Als ze zouden verliezen zouden wij niet meer in gehaald kunnen worden en de 3de plaats halen. Toch wel een hele goede prestatie na vorig seizoen kampioen gespeeld te hebben !!

( Ps Bree - Beek heeft verloren !!!)  Proficiat mannen 

U11: Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP11a IP/G

U10: K.Sportclub Tongeren - Esperanza Pelt IP10f IP/G

U14-15: sv Herkol U14-15 Kad G - Lindelhoeven VV : 7 - 0

U19: K.SK.Hasselt - Esperanza Pelt IP19f: 1 - 5

U14: FC.Landen - Esperanza Pelt IP14b: 6 – 2

U12: F.C. Helson Helchteren - sv Herkol U12gew E

U12: Esperanza Pelt IP12b PlB - FC.Landen:  3 – 2  Team Jorg:   Verslag afgevaardigde Carina

We begonnen deze wedstrijd tegen Landen feller dan vorige week. Mooie combinaties volgden elkaar op. Er werden ook weer verschillende open kansen gemist. Ruststand 2-1. Beetje opwarmen in de kleedkamer en we konden aan de tweede helft beginnen.  

Weer mooie combinaties in het derde kwartier, maar er wordt maar één combinatie afgewerkt: 3-1.

In het laatste kwartier is het nog even spannend. We waren minder geconcentreerd en Landen kon nog tegenscoren: 3-2. Laatste minuten van de wedstrijd was het alle hens aan dek om de voorsprong te behouden. Maar onze jongens bleven werken voor elkaar als een echt team. Super gedaan jongens. Doelpunten werden gescoord door: Michiel, Warre en Tygo.

Volgende week al onze laatste wedstrijd tegen Bregel !

U12: Esperanza Pelt IP12b PlA - FC.Landen:  2 – 0  Team Raf  Verslag trainer Raf

We waren het debacle en slechte spel van ons vorig duel in Landen niet vergeten.

Wat hebben we toen naïef en stom gevoetbald. We gaven toen zoveel ruimte weg in de rug en waren kansloos. Landen speelt na kaats namelijk altijd met de lange bal...

Vandaag moest het anders. We hebben een ploeg die wel goed kan verdedigen en als we een blok vormen komen we er wel.

Ok, het voetbal is nog niet altijd wat we willen. De combinaties lukken niet altijd. Deze groep heeft ook sterke individuele karakters die meer tijd nodig hebben om het samenspel te zien.

De wedstrijd dan.

Uitvoetballen lukte zowel in eerste als 2 de helft, we wonnen de duels in het middenveld en vingen Landen als ploeg op. Veel kansen waren er niet maar we komen dankzij Mathias Vos en goed overzicht van Mirnock en Hendrik toch mooi op 2-0.

Na de pauze begonnen we als ploeg ook beter te combineren en hielden we het overzicht en de  rust.

We moeten nog meer de flanken benutten. Nog steeds proberen we teveel door het midden te spelen.

Landen kwam nog een paar keer door balverlies en fout positiespel van onze 4 op zetten,  maar we hebben natuurlijk ook een keeper die zijn mannetje  staat in de goal.

Het bleef uiteindelijk2-0. Een verdiende overwinning!

Proficiat mannen

Ploeg: Thomas en Mathias  Vos, Michael, Cas, Zander, Laurens, Mirnock, Thijs, Mats, Hendrik.

U14-15: Hamont 99 - Sp Grote Heide Kad U14-15 G:  2 – 4     Verslag trainer Arend

Om aansluiting te houden en boven Hamont 99 te eindigen, was het nodig om vandaag 3 punten mee naar huis te nemen. Bij het begin van de wedstrijd zagen we dat Hamont niet echt sterk was vandaag mede omdat hun snelle spits was geschorst. Maar zoals vaak met onze ploeg namen wij te weinig initiatief en pasten wij ons aan de tegenstander aan. Op de belangrijke plaatsen op het middenveld verloren we de duels en kon Hamont in de 10de minuut profiteren van een foutje bij onze linksachter en de 1-0 scoren.

Koppen omhoog en borst voorruit was de boodschap en proberen de tegenstander onder druk te zetten. Dit leverde enkele mooie aanvallen op en in de 20ste minuut had Joppe een mooie assist op Fabian; deze schoot de bal van zo'n 20 meter onhoudbaar binnen: 1-1. De vreugde was enorm maar ook heel kort want vanaf de aftrap een diepe bal op de snelle rechtsvoor van Hamont, deze legde voor en waar onze keeper wat onoplettend was had de kleine spits van Hamont goed opgelet en liep de 2-1 binnen.

Na de wisselpauze liep het wat beter en hadden wat meer grip op de wedstrijd. Dit werd ook gezien door de supporters(scouts) van Herkol die met 3 spelers en afgevaardigde even kwamen kijken. Na enkele kansen was het weer een assist van Joppe nu op Lars, hij dribbelde met de bal over de grote backlijn naar het midden en schoot de bal hoog boven de kleine doelman: 2-2. Dit was 3 minuten voor de rust, wat altijd lekker is en een extra motivatie geeft.

In deze pauze werden een paar posities veranderd en was er natuurlijk de positieve peptalk waardoor we positief het veld betraden. De domper van de late gelijkmaker bij Hamont was nog niet verteerd toen wij op een corner van rechts de bal bij Salah afleverde en hij heel makkelijk de 2-3 kon binnentikken.

De trainer en spelers van Hamont waren natuurlijk niet content maar konden onze ploeg niet uit verband spelen. Niet dat we schitterend voetbal speelden maar op de meeste posities werden nu de duels gewonnen en speelden we op karakter. Kansen kregen we omdat Hamont natuurlijk moest komen maar we speelden niet op ons best waardoor het af en toe met een tegenprik van de tegenstander nog spannend werd.

Het was Thijmen die na goed doorzetten de bal op de vrijgelopen Taoufik kon spelen hij twijfelde niet en kon in de 67ste minuut de 2-4 scoren. In de laatste minuten kon onze voorhoede een open kans niet meer benutten maar dit lag een beetje in de lijn van ons spel vandaag, lag het aan een week niet optimaal trainen omdat de trainer ziek was?

Deze week gaan wij ons optimaal voorbereiden voor het duel met onze vrienden van Herkol en gaan er een leuke en sportieve wedstrijd van maken. Let wel op wij komen om 18uur samen bij Herkol en spelen om 19uur, en na de wedstrijd zijn er frietjes en frikandel!!

U10: Lommel United - EP-Grote Heide IP10/G U11P

U17: K.Olympia SC.Wijgmaal - Esperanza Pelt IP17b: 5 - 0

U10: Sp Grote Heide U10Gew M - Achel VV

U11: Bocholter V.V. - EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB

U13: Bocholter V.V. - Esperanza Pelt IP13e PlA en B   Verslag trainer Gilbert

Een koude zondagochtend en al om 8.10 verzamelen voor onze wedstrijden in en tegen buur Bocholt. Op basis van de heenmatchen waren er mogelijkheden maar in Bocholt hebben ze zoveel U-13 spelers dat ze daar met een doorschuifsysteem werken. Zodoende kregen we toch andere ploegen tegen. Onze ploeg spelende onder A had het daar erg moeilijk mee en moesten duidelijk hun meerdere erkennen want de thuisploeg was gewoon te sterk. We probeerden wel maar onze zwakheden werden snel heel duidelijk. Fouten werden genadeloos afgestraft en al erg vlug stond er 5-0 op de bordjes. Dan kregen we nog af te rekenen met blessures en moesten we noodgedwongen spelers plaatsen op posities die ze niet gewoon zijn. Hoe goed we ook ons best deden een goaltje zelf maken lukte vandaag niet. Erg zware cijfers was dan ook het verdict. Het was wel moedig hoe sommigen van ons toch hun matchke speelden en bleven proberen.
Het andere team spelend onder B kon dan wel meer weerwerk bieden en waren het eerste kwart de betere ploeg. Ze kwamen zelfs op voorsprong maar moesten toch met 1-1 gaan rusten. Het derde kwart werd helaas het mindere deel en Bocholt liep uit. Mede met name door vooral 1 goede speler die verdeelde en heerste (2 goals+1 assist). We milderden nog wel maar verloren deze wedstrijd met 4-2. Toch een mooie prestatie. Als de volgende keer iedereen zijn taken blijft uitvoeren zal het resultaat nog beter zijn.

We gaan nu toe werken naar alweer de laatste wedstrijd voor de winterstop en proberen toch nog een keertje te winnen. Na de winterstop krijgen we dan nieuwe indelingen. Als ploeg hebben we gekozen om een niveautje lager in te schrijven (niveau1). Op 4 december is jullie evaluatie.

U10: sv Herkol U10 Gew J - Achel VV

U15: Esperanza Pelt IP15a - K.Lyra TSV. A : 3 - 2    Verslag afgevaardigde Francis

Wedstrijd IP U15 van 26 november‘17 tegen K. Lyra TSV 

Spelers: Beliën Robbe, Geven Daryll, Leppens Jonas, Essers Juul, Musayi Moses, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Rabijns Lars, Groenen Ruben, Voorhout Aaron, Van den Dungen Bjorn, Vangeneugden Jason, Jannis Joren, Boridis Bart, Marguillier Dylan, Lemmens Stan.

Uitleenbeurt aan andere ploeg: Mola Guynock.

Onze voorlaatste officiële wedstrijd van dit jaar. Tegenstander K.Lyra TSV. De laatste in de rangschikking. Maar dat wil niets zeggen.

De opwarming was goed verlopen. Wij onmiddellijk de beuk erin. Na 10 minuten was de stand al 2 - 0. Eerst een voorzet van Aaron op Bjorn, en daarna nog een voorzet van Moses op Bjorn, die twee keer kon afwerken. Daarna vallen we wat weg tot bijna tegen de rust, toen Moses de 3 - 0 kan scoren.

In het begin van de tweede helft beginnen we aardig. Juul kon op een voorzet van Moses net de bal niet in doel afwerken. Maar dan begonnen we slordig te gaan spelen. Passen kwamen niet uit, en man op man duels winnen was een probleem. Kortom het voelde niet lekker.

Met als gevolg dat Lyra kon terugkomen tot 3 - 2.

Op het einde was het zelfs nog bibberen met een laatste hoekschop die voor Lyra was.

Waarschijnlijk hebben we een minder goede dag gehad. Kan gebeuren. Laat ons hopen niet te dikwijls.

Maar we hebben toch nog gewonnen. J

Volgende week kopjes erbij hé jongens, want dan is er de verplaatsing naar Turnhout.

Inzet is de derde plaats.

En die voorbereiding begint maandag

 U16: Esperanza Pelt IP16g - V. Maasmechelen: 1 - 3                                     Fotograaf Luc Maes

 

 

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140