We zijn er weer weg mee; de eerste matchen van het 2e gedeelte van het seizoen zijn gespeeld! Nieuwe kansen met een aantal nieuwe tegenstanders! En iedereen is weer met 0 gestart, dus voor iedereen weer hetzelfde!

Enkele ploegen deden het geweldig; anderen lieten het enigszins afweten.

Elke week zullen we weer proberen uitslagen, verslagjes en foto's en zelfs filmpjes te laten zien. Maar dat kan alleen maar als trainers, afgevaardigden, ouders of gewoon supporters meewerken en de informatie aanleveren. Gelukkig zijn er die en mede daarom kunnen we de sportieve prestaties op onze velden volgen. Namens vele, vele lezers, bedankt hiervoor!    Dit E-mail adres wordt beschermd tegen spambots. U moet JavaScript geactiveerd hebben om het te kunnen zien.    

K.ESK.Leopoldsburg -  Esperanza Pelt IP10f IP/G

K.Sportclub Tongeren -  Esperanza Pelt IP12b PlA: 1 – 7              Verslag trainer Raf

Net  zoals de thuiswedstrijd kregen we een goed voetballende B ploeg in Tongeren tegen. Echter door het jaar verschil kwamen zij nooit echt in de match. Al gauw liepen we uit met mooie goals . We wonnen vlot de duels .

Kwa voetbal en combinaties was het in begin goed maar naarmate de wedstrijd vorderde werd dit wat  minder.  Open kansen werden ook gemist. Werkpunten  genoeg, maar toch een mooie start van de 2de helft van het seizoen

Einduitslag 1-7. Spelers ( alle 11 aanwezig – top! )

K.Sportclub Tongeren -  Esperanza Pelt IP12b PlB

Tongeren-Esp Pelt U12IP Team Jorg:  4-3                                            Verslag afg. Carina

Voor de eerste wedstrijd na de winterstop maakten we de verplaatsing naar Tongeren.

Tongeren begon feller aan de wedstrijd dan ons. In de verdediging liep niet alles volgens plan, waardoor we met 3-0 de rust ingingen. Wat peptalk tijdens de rust en de jongens begonnen met volle moed aan de tweede helft. We kwamen snel op 3-1 en toen begon het vertrouwen weer te groeien. Het spel werd beter, sneller en de duels feller. We kwamen terug tot 3-3. Jammer genoeg kwam Tongeren snel terug op voorsprong 4-3. We kregen nog enkele kansen, maar jammer genoeg konden we niet meer tegenscoren. Proficiat jongens, dat jullie na de 3-0 achterstand in de eerste helft , jullie toch zijn blijven inzetten in de tweede helft.

Super.!!

K.ESK.Leopoldsburg -  Esperanza Pelt IP13: 2 : 4

FC Maasland NO -  sv Herkol U12gew E

K.Sportclub Tongeren -  Esperanza Pelt IP15a: 9-0                          Verslag afg. Francis

Spelers: Beliën Robbe, Geven Daryll, Leppens Jonas, Essers Juul, Musayi Moses, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Rabijns Lars, Groenen Ruben, Voorhout Aaron, Van den Dungen Bjorn, Jannis Joren, Marguillier Dylan, Lemmens Stan, Mola Guynock.

Voor onze eerste wedstrijd na de winterstop ging het richting Tongeren. Aanvang van de wedstrijd was 14.30 uur. Dus tijd genoeg om wakker te worden?

Maar voetballen is een combinatie van verschillende factoren, die de trainer al meermaals heeft aangehaald. Het is een teamsport, en iedereen moet inspanningen leveren om tot een mooi resultaat te komen. Zo niet, dan laat je je medespelers in de steek. Alléén kan je niets, of toch weinig.

En vandaag kwam het pijnlijk tot uiting als je te weinig hebt gedaan. Je conditie tijdens de winterstop, inzet op training, en ook je rust voorafgaand aan de wedstrijd.

Over het verloop van de wedstrijd kunnen we kort zijn.

We liepen achter de feiten aan, en waren aan het voetballen tegen onszelf. Gevolg is dat we gemiddeld om de 10 minuten een goal tegen kregen. Zelf hebben we maar een paar acties kunnen doen. Uitslag 9 – 0.

Het is voor jullie niet leuk om zo te verliezen, en ook onze supporters zijn beter gewoon.

Maar we blijven positief, en maandag gaan we er terug tegenaan hè. Neuzen in dezelfde richting.

Wij weten dat jullie kunnen voetballen!!

Esperanza Pelt IP19f - K.Sportclub Tongeren: 1-2

EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB - FC Eksel

Sp Grote Heide U10Gew M - Kattenbos Sp.

Sp Grote Heide Kad U14-15 G -  Hamont 99:  9 – 2          Verslag trainer Arend

Hamont 99 c was een tegenstander die wij al kende van de eerste helft competitie. 2x werd er al gewonnen van deze ploeg vorig jaar maar we wisten dat er enkele snelle spelers bij Hamont spelen. Na een goede opwarming wist ik dat onze ploeg klaar was voor de eerste wedstrijd en alles wilde geven voor een overwinning. In de 4de minuut werd Hamont al verrast door een mooie uitbraak van Jente op rechts ,hij legde de bal netjes op het hoofd van Joppe die vrij de 1-0 binnen kopte. Hamont had geen vat op onze ploeg en moest toekijken hoe onze ploeg de wedstrijd controleerde. Na 10 minuten voetballen had Joppe een mooie assist op Marco die na een mooie dribbel door het midden de 2-0 wist te scoren. Nog geen minuut later kon dezelfde Marco van de grote backlijn de bal binnen lobben: 3-0. De trainer had de spelers verteld dat wij ons eigen tempo en spel moesten spelen zodat we vaak zouden scoren. Maar het draaide anders want het was Hamont die een foutje in de verdediging afstrafte en 3-1 scoorde in de 26ste minuut. Nog geen minuut later werden we weer na een fout afgestraft en scoorde de tegenstander 3-2. Op geen enkel moment werd er in het kamp van Grote Heide getwijfeld over een goed resultaat, dit omdat het vandaag de betere ploeg was. Taoufik lette goed op en kon een flauw ingespeelde bal nog een laatste tik geven en de keeper van Hamont verslaan: 4-2. Deze tik was op dit moment zeker het mooiste doelpunt . Grote Heide trok de wedstrijd meer en meer naar zich toe en kon voor de rust nog 1x via de voet van Joppe de 5-2 binnen schieten. Nogmaals in de rust aangegeven dat we meer druk vooruit moesten zetten omdat de tegenstander al een verslagen indruk gaf.

Onze afgevaardigde en verzorger waren nog niet buiten om te zien dat Joppe kort na rust van de grote backlijn de 6-2 kon scoren. Hamont gaf op dit moment nog goed partij en bleef voetballen om zelf nog te scoren, maar gaf hierdoor wel de kans aan grote heide om nog meer kansen bij elkaar te voetballen. In de 57ste minuut zette Joppe Thijmen vrij voor de keeper maar kon pas bij de 4de poging de bal voorbij de keeper plaatsen: 7-2. 10 minuten later schot op goal van Joppe en de goed meegelopen Bener kon ook zijn goaltje meepikken: 8-2. 3 minuten voor tijd zette Fabian zich goed door op links en bereikte de goed meegelopen Joppe welke er de 9-2 kon scoren. Ondanks de duidelijke uitslag moet ik Hamont een groot compliment geven omdat zij met opgeheven hoofd de wedstrijd wilde uitspelen en ook de aanval bleef zoeken. Maar ook de spelers van de Grote Heide voor hun mooie wedstrijd.

EP-Grote Heide IP10/G U11P - Sp.Wijchmaal

sv Herkol U14-15 Kad G - Sp. Lille : 4 – 2                            Verslag trainer Gilbert

Eerste wedstrijd vandaag van de nieuwe kalender met als tegenstander buur Sparta Lille. Deze tegenstander speelde de vorige ronde in dezelfde reeks en beide wedstrijden werden toen verloren, al was het de laatste keer erg nipt. De ploeg was dus erg gemotiveerd om beter te doen. We bespraken hoe we het gingen aanpakken en na een stevige opwarming begonnen we eraan.

Het eerste kwart was Lille duidelijk de betere ploeg. De bal geraakte niet weg bij ons achteraan en goals konden niet uit blijven. Het werd dan 0-1 en wat later via vrije trap zelfs 0-2. We bleven het moeilijk hebben en na een korte pauze die welgekomen was, zochten we naar de oplossing. Niet afwachtend spelen, steviger en scherper in de duels en af en toe eens een flinke trap tegen de bal, maar dan wel richting flanken.

Langzaamaan geraakten wij aan de overkant.Een fout op onze spits leverde een penalty op maar deze kans leverde echter niet de aansluitingstreffer op. Toch bleven we doorgaan op ons elan en hadden we later pech met een bal op de paal. Toch kwam de aansluiting er nog voor de rust zodat het na 40 minuten 1-2 was.

Overtuigd dat we de bezoekers aan konden, begonnen we gretig aan de 2de helft. Tal van schoten op het bezoekende doel misten richting en er werd ook niet meer gescoord dat derde kwart. Nog maar een tandje bij dan want we verdienden echt wel meer.

Plots werd het dan 2-2 en even later kwamen we zelfs op voorsprong 3-2. Lille probeerde het nog wel. Ze speelden heel veel de lange bal en rekende op hun snelheid vooraan. Onze verdediging gaf echter geen krimp meer en onze doelman joeg onze ploeg naar voor. Een scherpe counter werd nog bekroond zodat de eindstand 4-2 werd. Mooi resultaat,goede inzet, dikke proficiat jongens!!

GS Beek -  sv Herkol Schol U17 gew F 5 - 2

K.ESK.Leopoldsburg -  Esperanza Pelt IP16g: 1 – 5    Foto's papa van Lucas Maes

Esperanza Pelt IP14b - K. ESK.Leopoldsburg: 3 - 5

FC.Landen -  Esperanza Pelt IP11a IP/G;  2 - 4 

Onze U11 zijn goed van start gegaan in 2018: 2-4 gewonnen in Landen met een nieuwe outfit! Houden zo! ðŸ‘ðŸ‘ŠðŸ˜  Zie onderstaand filmpje

https://www.facebook.com/jswneerpelt/videos/1846937358681362/

K.ESK.Leopoldsburg -  Esperanza Pelt IP17b: 0 – 2                         Verslag Afg Marc

Spelers en staf wensen iedereen een gelukkig en gezond 2018!

Vandaag eerste wedstrijd van de tweede seizoenshelft tegen Leopoldsburg. Hopelijk kunnen we dezelfde prestatie neerzetten als vorig seizoen en opnieuw voor de titel gaan. Goed begonnen aan de match met veel druk op de tegenstander. Na 8 minuten mooie combinatie van Mo naar Senne. Die laatste brengt de bal voor doel tot bij Xavier. Die trapt nipt naast. Onmiddellijk daarna krijgt Senne een mooie grote kans maar trapt over doel. Na 11 minuten krijgt Ulash een diepe bal toegespeeld. De bal belandt tegen de paal en ook bij de rebound komt de bal net niet in de netten terecht. Na 24 minuten kunnen we wel scoren: Jordi trapt mooi binnen.

Xavier heeft nog eens pech in de 28ste minuut: de bal gaat net naast het doel. Bij een vrije trap buiten de rechthoek, kan Dries F. de bal richting winkelhaak krullen maar de bal kaatst weer af op het doelhout. We zijn 34 minuten ver.

We kunnen gaan rusten met een verdiende voorsprong die omwille van pech niet zo groot is: 0-1. Tweede wedstrijdhelft blijven we goed voetballen met soms mooie combinaties maar kunnen moeilijk scoren. In de 52ste minuut kan Robbe J. eindelijk de geruststellende 0-2 scoren. Diezelfde Robbe gaat na 72 minuten op wandel met de bal en passeert hierbij verschillende tegenstanders. Hij geeft nog een mooie dieptepas naar Dries F. De keeper van Leopoldsburg laat een mooie redding zien.

Vandaag verdiend gewonnen en de bal zeer weinig weggegeven.

De start is dus niet gemist!

 

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140