We zijn al weer aan onze 3e match in de nieuwe reeks. Over het algemeen lijkt het dat we prima ingedeeld zijn. Complimenten voor Voetbal Vlaanderen. We spelen tegen veelal gelijkwaardige tegenstanders; de uitslagen laten dat ook zien. Dit weekeinde wisten relatief veel teams/elftallen hun match te winnen!

Natuurlijk zal dat niet voor álle ploegen gelden, maar meestal zitten we goed. We hebben ook enkele sterkere tegenstanders; prima, daar kunnen we ons hartje aan ophalen.

Gewestelijk is dat toch wat anders. Ook hier mogen ploegen hun niveau aangeven: niveau 1 is het minst sterke niveau, niveau 2 het gemiddelde niveau en niveau 3 het sterkste niveau. Daar merk je toch dat er clubs zijn die hun ploegen in het laagste niveau (niveau 1) indelen en dan grote uitstslagen boeken: oei, wat zijn we goed!

Bij de jongste niveaus is dat niet te controleren omdat de scores niet bijgehouden worden. Officieel weet je dus bij een nieuwe competitie-indeling niet of je een sterke of een minder sterke ploeg tegen krijgt. Tja, zonder aan het principe van geen uitslagen in de krant te tornen, zijn hier gemakkelijke oplossingen voor.

Overigens doen wij daar niet aan mee! Wij proberen in alle eerlijkheid de juiste niveaus aan te geven. Maar ook wij kunnen ons wel eens vergissen….

U12: Esperanza Pelt IP12b PlA - Bilzerse Waltwilder VV, Team Jorg  5-2   Verslag afgevaardigde Carina

We begonnen goed aan de wedstrijd en kwamen al snel op 4-0. Daarna zakten we wat weg , onze passen werden wat slordiger, zodat Bilzen terug kon komen in de wedstrijd met 2 doelpunten. 

4-2 ruststand.

Na de rust begonnen de beide ploegen weer gretig aan de wedstrijd.  We creëerden weer een aantal kansen, net zoals Bilzen. Beide ploegen scoorden nog 1 maal. 

Eindstand 5-2.

Doelpunten werden gescoord door: Klaas, Tygo, Warre, Michiel en Ties.

27/01 13:00         U10: Esperanza Pelt IP10f IP/G - K.VK.Tienen: 8 - 8

27/01 13:00         U11: Esperanza Pelt IP11a IP/G - V. Maasmechelen: 12 - 0

27/01 14:30         U19: Esperanza Pelt IP19f - FC.Landen: 4 - 3

27/01 14:30         U16: K.V. Turnhout - Esperanza Pelt IP16g: 0 – 2                  Foto’s Luc Maes

Cursus penalty scoren:

1: Simon wil voorzetten maar wordt getorpedeerd

2: Kazim neemt de terechte penalty

3: Kazim trapt de bal in de hoek

4: keeper in de verkeerde hoek en mag de bal pakken

27/01 15:00         U11: EP Grote Heide IP11/G12M IP/GewB - Kattenbos Sp.

27/01 17:00         U17: V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP17b: 0 – 2   Verslag trainer Alex

We hadden een aantal licht geblesseerde spelers maar éénmaal de wedstrijd gestart was, was er niets meer van te merken. We starten sterk en spelen de bal goed rond. We krijgen vrij snel kansen  en het is onze kapitein Juul die kan scoren na een mooie center voor doel. Onze verdediging zit goed in elkaar en Maasmechelen krijgt geen enkele kans bij elkaar gespeeld. We gaan de rust in met een 0 - 1 maar eigenlijk moest het  0 - 3 zijn vermits er vele kansen waren. Onder de rust heb ik de jongens meegegeven dat we zo snel mogelijk moeten scoren en zo de wedstrijd controlerend uitspelen. Ook in de tweede helft krijgen we kansen en ondanks onze hardwerkende spitsen scoren we moeilijk. Uiteindelijk is het onze nr 6 Robbe die het bevrijdende doelpunt kan maken. Samengevat was het een wedstrijd van de gemiste kansen maar ben zeer tevreden over ons spel en de mentaliteit van mijn spelers ! Proficiat jongens

Robbe Jonkers heeft vrijdagavond voor het eerst meegespeeld met de beloften.

Dries Huysmans en Senne Doms zijn nog gekwetst.

Doelpunten : Juul 1x en Robbe  1x

28/01 09:30         U14-15: Sp Grote Heide Kad U14-15 G - Lutlommel VV: 5 - 0

Lutlommel was onze tegenstander op zondagmorgen. Makkie werd geroepen door sommige supporters en spelers maar een wedstrijd moet altijd nog gespeeld worden denk ik ZELF. Onze ploeg had zelf ook al gedacht dat zonder al te veel problemen deze match al gespeeld was. In de 5de minuut had Lars dan ook een super mooie actie uitgevoerd welke in 2de instantie via de keeper bij Marco op de grote backlijn in de voeten kwam en keihard de 1-0 binnenschoot. Lutlommel gaf niet op en wilde kostte wat kost toch een doelpuntje maken. Onze verdediging stond echter als een blok en de tegenstander kon geen enkele opening vinden in deze goede formatie. Het volgend doelpunt werd gescoord via Marco, met een mooie voorzet vanaf op de grote backlijn waarna iedereen mistte behalve de goed oplettende Fabian welke met een goede poging de 2-0 kon binnenschieten. Lutlommel liet zich echter niet doen en kon vanuit mooie combinaties onze keeper Kobe een paar keer zeer kort benaderen. Wachten op de 17de minuut was de moeite want Joppe haalde de achterlijn en gaf de bal voor op Bener; hij kwam mooi voor de tegenstander en maakte de 3--0.

In de pauze duidelijk gemaakt dat er meer tempo gemaakt moest worden, maar we werden allemaal getuige van een zeer mak Grote Heide. De combinaties werden niet uitgevoerd en de laatste beslissende pas ging telkens onhaalbaar over de achter lijn. De ruststand was werd al in het eerste kwart bereikt. In de pauze geprobeerd onze ploeg te overtuigen wat meer gefocust te voetballen maar dat was vandaag te veel gevraagd voor sommige spelers en werd er op hetzelfde elan verder gevoetbald. In de 45ste minuut was er een mislukt schot nodig om Lars te bereiken die zonder nadenken Salah mooi inspeelde en 4-0 kon aantekenen. 5 minuten voor affluiten kon Joppe nog zijn goaltje meepikken en de 5-0 mooi geplaatst binnen te werken. Een duidelijke overwinning maar wel een beetje teleurgesteld in het spel dat onze jongens lieten zien.

28/01 09:30         U10: EP-Grote Heide IP10/G U11P - Peer SV

28/01 10:00         U17: KFC Ham United - sv Herkol Schol U17 gew F: 2 - 5

28/01 10:00         U14: Esperanza Pelt IP14b - K.Sportclub Tongeren: 1 – 1

Trainer Frederik was naar de cursus Physical Coach niv 1; zijn rol werd zoals vrijdag op de training overgenomen door trainer Patrick De Jong die vorig seizoen nog alle spelers onder zijn hoede had. Omdat Patrick ook nog de keepers van de middenbouw traint, is hij dus zeker geen onbekende voor de ploeg. En dat heeft zijn voordelen.

De eerste 10 minuten leek het alsof we door Tongeren, die de vorige matchen allemaal stevig gewonnen had, onder de voet gelopen werden. We lieten teveel doen, maar gelukkig niet zoveel dat Tongeren kon scoren. Maar dan ging het toch beter, enkele spelers namen de match in handen, gingen duels stevig aan om ook duels te winnen en zo kwamen we beter in de match. Tongeren had enkele snelle spelers in zijn ploeg en die probeerden ons met hun snelle rushes pijn te doen. Maar onze verdedigers gaven geen krimp en met soms stevige slidings werd de weg naar de goal afgeschermd. Zelf kwamen we ook enkele keren gevaarlijk voor de goal, maar net als Tongeren ook zonder succes. Een 0-0 ruststand was het verdict, niet onlogisch trouwens. In de tweede helft ging het zeker in het begin goed tegen elkaar op. Beide ploegen kwamen voor de goal, maar beiden wisten niet te scoren. Het spel werd wel wat bitsiger, enerzijds omdat wij met veel strijdlust verdedigden en Tongeren daar moeite mee had, anderzijds omdat de jonge en op zich prima fluitende scheidsrechter, die situaties niet altijd even goed beoordeelde en even wel erg gul - zo niet té gul - met gele kaarten was. Er vielen 6 gele kaarten, ‘eerlijk’ verdeeld over de ploegen. Dat ging even wel ten koste van de kwaliteit en dat was jammer. Maar langzamerhand kwam ook bij ons het voetbal weer boven en uit een corner die in eerste instantie gemist werd, knalde Sander van op links hard in de korte hoek: 1-0. Dat verbeterde de sfeer in het veld niet en ook langs de lijn werd er vaker vanuit Tongeren kant veel op de scheidsrechter geroepen. Dat had toch zijn effect, want na enkele keren zeer terecht voor buitenspel te hebben gefloten waarbij de tegenpartij erg uit hun dak gingen, liet hij een wederom buitenspelsituatie lopen en daaruit wist Tongeren 1 – 1 te scoren. Die gelijkmaker was op zich niet onverdiend, maar wel jammer omdat de aanval afgefloten had moeten worden. Knap van onze mannen dat ze gewoon door bleven gaan en op deze manier een zeer verdienstelijk gelijkspel uit de brand wisten te slepen. Zeker niet onverdiend, qua inzet en strijdlust heel goed en voor de supporters een erg aantrekkelijke match.

Spelers van dienst: Liam Bergmans; Damir Bokombaev; Mathias Boons; Thibo Creemers; Andreas Drieskens; Joren Fransen; Lars Knevels; Driekes Meert; Simon Meus; Mathias Rabijns; Tijs Renckens; Arno Rogiers; Sander Vermeulen en Martijn Vervloet.

Na de match gingen de spelers zoals ze elke match doen, heel gedisciplineerd even uitlopen en stretchen, om dan na een lekkere douche in de kantine te genieten van heerlijke broodjes zoals attente ouders na elke match voor de mannen regelen!

Voetbal een feest?  Jazeker, in de Jeugdsamenwerking Neerpelt zéker.

Verder wensen we alle spelers voor morgen in Genk in het project Limburgse Talentdetectie heel veel succes. Voor de andere spelers is er gewoon trainen.

 

Woensdag echter lassen we na overleg met het bestuur van de Esperanza de training  van de U14 af. De eerste ploeg van Esperanza Pelt speelt tegen Lommel sk; de U15IP speelt tegen Leopoldsburg; de dames en de U10-11 trainen en daarom zijn er geen kleedlokalen vrij! Omdat er ook nog enkele U14-ers met de U15 – skiën met school – mee moeten doen, is dat de beste oplossing.

28/01 10:30         U12: GS Beek - sv Herkol U12gew E

Woensdag:

31/01 19:30         U15: Esperanza Pelt IP15a – K.ESK.Leopoldsburg

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140