16/02 19:30         U17: sv Herkol Schol U17 gew F - W. Koersel: 1 - 3

17/02 10:15         U10: G.T. Lommel Kol. - EP-Grote Heide IP10/G U11P

17/02 13:00         U15: KVK Wellen - Esperanza Pelt IP15a: 4 – 1   verslag Harrie Geven

Spelers: Mola Guynock, Jannis Joren, Rabijns Lars, Musayi Moses, Leppens Jonas, Akechtabou Lahcen, Krampiltz Rune, Groenen Ruben, Essers Juul, Geven Daryll, Belien Robbe, Marguillier Dylan, Van den Dungen Bjorn, Voorhout Aaron.

KVK Wellen welke nog alle wedstrijden heeft gewonnen is de te kloppen tegenstander vandaag. Helaas zijn we met 14 spelers aan deze wedstrijd begonnen en is de voorbereiding naar deze wedstrijd verre van optimaal te noemen. Gezien de verschillende omstandigheden hebben we (te) weinig en (te vaak) incompleet de trainingen moeten ondergaan.

Meteen vanaf de 1e minuut van de wedstrijd werd er behoorlijk veel druk op onze spelers gezet en eerlijk gezegd wisten we niet hoe we hiermee om moesten gaan. De beste kansen kwamen dan ook voor KVK Wellen en we trachten met zijn allen om dit snel om te buigen. Echter was dit niet terug te vinden in ons spel en het kleine aantal kansen welke we kregen werden dan ook niet benut.

Een moeilijke fase brak aan en verdedigend hadden we het niet onder controle zodat er dan ook aan de noodrem getrokken moest worden en we een strafschop tegen kregen: 1-0. Dit was even een tegenvaller maar na een mooi afstandsschot van Rune stond de stand weer gelijk: 1-1. In het tweede kwart werden we nog steeds onder druk gezet en via een vrije trap vanaf de rechter zijlijn werd een kopbal benut door Wellen: 2-1. Voor rust werd het nog 3-1 .

Na de rust kwamen we toch wel beter uit de kleedkamer en waren we driftig op zoek naar de aansluiting maar het was moeilijk om die vandaag te vinden. De duels werden niet gewonnen en de tegenstander was iets feller en soms iets harder om de bal van ons af te nemen. In deze fase werd er door beide ploegen niet gescoord.

Het laatste kwart moest het dan gaan worden maar helaas was dit een utopie. Ook in deze fase was er geen mogelijkheid om een stempel op de wedstrijd te drukken. Via een snelle uitval van Wellen kwam de spits tegenover onze keeper te staan en mede omdat Jonas deze aanvaller op de hielen zet moest hij een doelpoging maken welke in eerste instantie nog werd tegengehouden door Daryll maar in de rebound werd binnengeschoten. Eindstand 4-1.

Niet alleen de spelers maar ook de trainer en afgevaardigden zien graag dat we wedstrijden gaan winnen zo ook onze supporters welke na de wedstrijd (ook) niet tevreden waren. Zij weten ook goed dat wij wedstrijden kunnen winnen. We gaan deze week gelukkig weer compleet trainen en hopen op komend weekend toch weer op een goede steun van de supporters want die blijven we nodig hebben ondanks de tegenvallende resultaten.

17/02 13:00         U17: Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt IP17b: 3 – 2   Verslag afg Marc

Na het weerverlet en de carnavalsgekte, stonden we weer klaar voor een volgende uitwedstrijd.

Drie geschorste spelers en twee spelers doorgeschoven naar IP19: de kern wordt zo wel zeer klein.

Gelukkig krijgen we twee spelers van IP16 mee: Renor en Yakup.

Het wordt weer een geladen wedstrijd tegen Bilzen; altijd op het scherp van de snee. In de eerste speelhelft komen we al direct na 6 minuten met 1-0 op achterstand. We kunnen moeilijk kansen creëren waardoor het spel eenzijdig blijft.

Gelukkig geven we ook geen kansen meer weg en we gaan de rust in met 1-0.

In de laatste 20 minuten beginnen we pas goed te voetballen en geloven we nog in puntenwinst. Bij een verre uittrap van Robbe H. komt de bal bij Ulash. Die zet de bal door naar Juul en die kan Renor aanspelen. Renor scoort: 1-1. Onmiddellijk daarna maakt Bilzen er al 2-1 van. 

Vanaf dan zetten we alles op alles om toch nog gelijk te komen maar krijgen helaas nog de 3-1 binnen. We kunnen nog tegenscoren door een mooie actie van Mo: 3-2. 

Met nog maar twee minuten te gaan, kunnen we niet meer gelijkmaken. Eindscore: 3-2

17/02 13:00         U11: Esperanza Pelt IP11a IP/G - FC.Landen

17/02 13:00         U10: Esperanza Pelt IP10f IP/G - K.ESK.Leopoldsburg

17/02 13:00         U12: Esperanza Pelt IP12b PlB - K.Sp. Tongeren, Team Jorg 2-4 Verslag afg. Carina

Trainer Jorg kon maar beroep doen op 8 spelers en dat tegen een altijd stevig Tongeren. We begonnen deze keer wel goed aan de wedstrijd. Mooie pasjes, leuke combinaties, maar we konden slechts 2 kansen verzilveren: 2-0.

Een goed spelend Tongeren  kon voor de rust nog tegenscoren: 2-1.

Na de rust lukte ons niks meer. Matti viel nog uit met een blessure, waardoor we bij de ploeg van team Raf nog een speler moesten halen. Vermoeidheid speelde een grote rol deze wedstrijd. Een vinnig Tongeren kon zo nog 2x scoren.

Na zo'n mooie eerste helft, is het jammer dat deze wedstrijd verloren werd. 

Volgende week geen wedstrijd voor ons, Leopoldsburg geeft forfait met hun twee U12 ploegen.

17/02 13:00         U12: Esperanza Pelt IP12b PlA - K.Sp. Tongeren Team Raf: 2 – 4 Verslag trainer Raf

Voor deze wedstrijd kregen we bezoek van de voetbalbond (Audit) Controle in de kleedkamer, wedstrijdvoorbereiding etc.. Spelers en trainers onder de indruk? Ik weet het niet. Maar de wedstrijd liep in ieder geval anders dan verwacht.

Al snel viel Sami uit met een blessure. Dat betekende dat we geen wissels meer hadden. Terwijl Cas ziek op het veld liep... We komen door onze eigen fouten 0-2 achter tegen een vooral technisch beter Tongeren. Toch voetbalden we goed uit van achter en zo kregen we een dot van kansen. Na 2 mooie goals wordt het 2-2 voor de rust.

Maar het ‘vatje’ was leeg bij enkele spelers. Ook omdat we steeds minder combineerden en teveel spelers individueel alles wilden forceren. Tongeren sloeg 2 maal langs links toe. Telkens een perfecte voorzet richting de 2de paal: 2-4. Wij zorgde nog voor enkele mooie afstand schoten: 3 maal tegen de deklat en enkele open kansen, maar het bleef bij deze uitslag.

Volgende keer beter.

17/02 14:30         U14-15: SSD Opoeteren - sv Herkol U14-15 Kad G: 1 – 3 Verslag trainer Gilbert

Het heeft ons ontzettend veel moeite gekost om genoeg spelers te vinden om de match in Opoeteren toch te laten plaats vinden. Zelf zaten we met zieken en geblesseerden maar ook andere ploegen hebben er last van. Gelukkig kon trainer Arend toch nog 2 spelers overtuigen om mee te komen namelijk Dylan en Joppe. Tvjo Jack vonden we dan weer bereid om mee voor vervoer te zorgen waarvoor onze oprechte dank aan beiden. In de wedstrijd zelf was het vlug duidelijk dat wij de betere ploeg waren. Alleen in de zone van de waarheid lukte het nog niet echt. De thuisploeg hanteerde heel vaak de lange bal en op zo een tegenprik slaagde hun dan ook om de 1-0 binnen te duwen. Aan ons om een tandje bij te zetten, steviger in de duels te gaan en vooral de laatste pass te verzorgen.

Het was Joppe die via een mooie actie de bal toch nog voorbij de keeper in de korte hoek kreeg:1-1 en dat was ook de ruststand.

Tijdens de rust de spelers duidelijk gemaakt dat wij de betere waren en er vol voor moesten gaan. We speelden heel vaak op hun helft maar het bleef toch uitkijken naar hun counters. Op een enkele kans na gaven we niets meer weg en onze dominantie werd beloond met 2 doelpunten van Thomas.

Al bij al dus een dik verdiende zege tegen een ietwat gefrustreerde tegenstander(4 gele kaarten). Wij bleven kalm en lieten ons niet vangen. Zo hoort het dus.

Dikke proficiat met deze overwinning!! Tot dinsdag op training.

17/02 14:30         U19: K.Sportclub Tongeren - Esperanza Pelt IP19f: 2 – 3

18/02 10:00         U14: Esperanza Pelt IP14b - Bilzerse Waltwilder VV.: 2 - 4

18/02 10:00         U14-15: Lindelhoeven VV - Sp Grote Heide Kad U14-15 G: 7 -1 Verslag trainer Arend

Lindelhoeven uit was onze wedstrijd voor vandaag. Na de afmelding wegens griep van Marco kreeg ik gisteren laat van Jente nog de melding dat hij ziek was. Er vanuit gaande dat Lindelhoeven niet de sterkste tegenstander was, zou het geen probleem moeten zijn en zou de wedstrijd mooi gelijk moeten opgaan. Ik ging er natuurlijk niet van uit dat onze tegenstander enkele provinciale spelers zou gaan opstellen maar dat was kennelijk verkeerd gedacht. We werden dan ook vanaf het begin achteruit gedrukt en na 4 minuten stond een sterk Lindelhoeven dan ook met 2-0 voor. We hadden te veel ontzag en werden ook veel te simpel weggespeeld en onze inzet/vechtlust was ver te zoeken. In de 14de minuut konden we wel aansluiten na een vrije trap Joppe vanaf zo'n 20 meter rechtstreeks binnen: 2-1. De blijdschap duurde 1 minuut en de tegenstander kon sterk de bal uit een corner te vrij binnenkoppen: 3-1. In de korte wisselpauze eens goed de jongens proberen wakker te schudden maar Lindel bleef sterk uitvoetballen waar wij als ploeg geen antwoord op hadden. Elk duel werd verloren en er werd zonder vertrouwen gevoetbald, op die manier kun je het tegen geen enkele tegenstander halen. Het is al een paar weken te zien dat onze spelers denken dat 1x per week trainen voldoende is om elke week een goede prestatie neer te zetten, maar de eerste helft werden we kinderlijk simpel weg gespeeld. De tegenstander kon dan ook nog in het 2de kwart 3x scoren en gingen we rusten met een 6-1 achterstand.

Ik hoopte de kopjes in de rust weer fris te krijgen en dat we met opgeheven hoofd de tweede helft konden starten. Gelukkig was dit zo en was ik een paar keer getuige van mooie aanvallen en een keeper die er stond en goed mee speelde van achter uit; maar wat belangrijker was we straalde weer als ploeg. Dit is voor mij dan ook weer een positief uitgangspunt van waaruit we weer kunnen werken naar de volgende wedstrijden.

In die tweede helft kon alleen Lindelhoeven nog 1x scoren waardoor het 7-1 werd en we werden vernederd door een ploeg met 5 provinciale spelers in hun gelederen.

De tweede helft hebben we geknokt voor wat we waard zijn en ben ik zeer tevreden , maar de eerste helft was niet bijzonder.

18/02 10:00         U13: Esperanza Pelt IP13e PlA - K.ESK.Leopoldsburg: 2 – 1 Verslag trainer Gilbert

Op een moeilijk bespeelbaar veld mochten we deze ochtend met 1 team voetballen tegen Leopoldsburg. De bezoekers hebben immers maar 1 U-13 ploeg en nu was het de beurt aan onze andere ploeg om hen partij te geven. De vorige match wonnen we met 2-4. Het waren de bezoekers die zich het snelst aanpasten aan de omstandigheden daar waar wij wat meer tijd nodig hadden om in ons ritme te komen. Een foute of beter gezegd geen dekking zorgde ervoor dat we 0-1 achter kwamen. Maar we bleven koel (niet moeilijk met dit weer) en domineerden steeds meer. Kansen bleven niet uit en het was Jules die met een mooie goal de verdiende gelijkmaker binnen trapte.

Dat was dan meteen ook de ruststand.

Na de pauze gingen we door want we waren overtuigd dat we deze match zouden winnen. We speelden enkele mooie kansen bij elkaar en het was Rassi die zorgde voor een2-1 stand. Het laatste kwart werd ons mindere. We begonnen te twijfelen en de onzekerheden stapelden zich op. De bezoekers voelden dat en begonnen te drukken maar gelukkig ontbrak het hun aan scherpte. Op counter kregen we wel nog erg goede kansen voor de 3-1 maar het bleef spannend tot het eind. Een happy end want het bleef 2-1.

Proficiat voor de ploeg die goed aangemoedigd werden door het andere team en natuurlijk waren de ouders ook weer paraat!! Tot morgen!!

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n twaalftal jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Dit heeft een aantal seizoenen uitstekend gewerkt.

Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking jammer genoeg verlaten.

Deze samenwerking was immers tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits door een extern (onafhankelijk) en internationaal erkend auditbureau werd in 2012 een 2-sterrenlabel behaald, goed voor Provinciaal voetbal. In 2015 werd de 3-sterrenlabel gehaald en dat betekende met 12 teams deelnemen aan Interprovinciaal voetbal. Dat hield een flinke stap vooruit in en daarom werden de trainingen ook opgevoerd tot 3 keer per week!

In de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren behaald en daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal verkregen.

Inmiddels gaan we het 5e jaar in dat we met ruim 180 spelers interprovinciaal voetbal spelen.

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend. Daarboven wordt alleen nog 'elite' gespeeld.

Dat betekent dat er elk weekeinde met 12 teams ruim 180 spelers van (Neer) Pelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen. Bovendien spelen 2 teams van Esperanza Pelt van zowel de U8 als U9 provinciaal voetbal, dit als voorbereiding op het vanaf de U10 te spelen interprovinciaal voetal.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
gunther.scheelen@proximus.be
+32498141135
 
Jannick Verlinden
jannick.verlinden90@gmail.com
0487143087
 
Ronny Verberne
ronny@multiwear.be 
0475 643758
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140