21/04 10:00         U12: FC.Landen - Esperanza Pelt IP12b PlB: team Jorg 1 – 1 Verslag afg. Carina

Veel vermoeide spelers vandaag op het veld. Was de sportdag op vrijdag daar de oorzaak van of het warme weer....

We begonnen onder een stralende lentezon dus een beetje nonchalant aan de wedstrijd. Er werd weinig gelopen zonder bal en de passen waren slordig.

Landen kon scoren via een mooi afstandsschot: 1-0.

Even daarna konden wij ook tegenscoren, ook een mooi doelpunt , een mooie lobbal van Rube: 1-1.

Na de rust waren er voor beide ploegen nog wat kansen, maar er werd niet meer gescoord.

Het was een mooie sportieve match.

Volgende week alweer de laatste match, nog eens alles geven jongens.

21/04 10:00         U12: FC.Landen - Esperanza Pelt IP12b PlA team Raf: 3 – 3 Verslag trainer Raf

In Landen werd er door ons goed gevoetbald. De wedstrijd werd voor een keer ook uitgespeeld.

We missen wel wat kansen en door individuele foutjes staat het in het laatste kwart 3-1 voor Landen. Veel druk laatste kwartier, afgekeurde goal ( keeper duwt bal tegen zijnnet en bal eruit) welke zuiver binnen was. En een mooie vrije trap geeft een einduitslag van 3-3.

Proficiat mannen . De frikandel hebben jullie al verdiend.

Minpunt Laurens nogmaals gekwetst ... veel beterschap!

21/04 14:30         U19: Esperanza Pelt IP19f - K.Olympia SC.Wijgmaal: 3 – 2 Zie verslag elders

21/04 14:30         U17: Esperanza Pelt IP17b - K.VK.Tienen: 3 - 0

22/04 10:00         U15: Esperanza Pelt IP15a - K.Olympia SC.Wijgmaal: 2 - 3  Verslag afg Francis

Spelers: Beliën Robbe, Geven Daryll, Leppens Jonas, Essers Juul, Musayi Moses, , Krampiltz Rune, Rabijns Lars, Marguillier Dylan, Jannis Joren, Groenen Ruben, Van den Dungen Bjorn, Knevels Lars.

Afwezig: Mola Guynock, Voorhout Aaron. Geschort, wel aanwezig: Akechtabou Lahcen.

Vandaag was het voor ons de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen. Beide ploegen begonnen stevig aan de wedstrijd.

Toch was het Wijgmaal die de 0 – 1 op liet optekenen. Voordien waren we al een paar keer goed weggekomen.

Wij van onze kant kwamen overal iets te laat, en de tegenstander probeerde daarvan te profiteren. Bij de rust was het 0 – 1.

In de tweede helft probeerden wij wat meer druk te zetten, maar het vlotte allemaal niet zo goed. Passen kwamen niet uit, en we wonnen te weinig duels. Was het de zon?

Maar ja die schijnt even hard voor beide partijen hé? Of zijn we misschien te laat gaan slapen met die mooie weer?

In de 45ste minuut kregen we de 0 – 2 gepresenteerd.

Rond de 60ste minuut kon Mozes doorbreken, en werd foutief afgestopt in strafschopgebied. De penalty die hierop volgde werd door Jonas in doel gewerkt: 1 – 2.

Nu kregen we terug wat meer energie, maar in de 76ste minuut kon Wijgmaal toch de 1 – 3 scoren. We gaven niet op, en probeerden toch met zijn allen nog een gelijkspel uit de brand te slepen.

Dylan die al wat gekwetst was na een eerder duel, bleef toch nog zijn uiterste best doen. Ook Joren hadden we voordien al wat moeten verzorgen. En ja op een flater van de keeper van Wijgmaal, kon Moses nog de 2 – 3 op het scorebord prikken. Spijtig genoeg was de reguliere speeltijd voorbij, en hebben we sportief de jongens van Wijgmaal proficiat gewenst met hun overwinning.

Hopelijk zijn wij woensdag weer aan de beurt. Het is en blijft toch altijd leuker als je wint. Dank aan de jongens voor hun inzet, en we bedanken ook Lars Knevels om ons te komen helpen en voor zijn inzet op het veld.

Supporters, volgende afspraak woensdag 19.30, thuis.

22/04 10:00         U13: Esperanza Pelt IP13e PlA - FC.Landen: 3 - 1 en 1 -1

22/04 10:00         U14-15: G.T. Lommel Kol. - Sp Grote Heide Kad U14-15 G: 2 – 1 Verslag Arend

Zaterdag werd nog geknokt voor de 2de plaats in een rechtstreeks duel met Lommel Kolonie. Geplaagd met 6 afmeldingen hadden we toch een ploeg bij elkaar weten te sprokkelen met dank aan onze ploeg van Herkol en natuurlijk Joren van onze U15 Esperanza. Anders dan Kattenbos had de trainer van Lommel Kolonie Jean Pierre (oud trainer Grote Heide) er wel begrip voor dat we 3 spelers in de ploeg hadden die 1 wedstrijd IP hadden gespeeld en dus in onze ogen gewoon gewestelijk zijn. Het vriendschappelijke bleef zich de hele wedstrijd handhaven en werd er door beide ploegen fair en op redelijk niveau gevoetbald. Lommel had voorin enkele zeer beweeglijke spelers en dat maakte dat ze af en toe gevaarlijker voor het doel kwamen dan wij. Terwijl hun de bal over 4 a 5 schijven zuiver konden spelen was bij ons vaak al bij de 1ste keer inspelen de bal onzuiver en kon de tegenstander makkelijk overnemen. Dit was afgelopen woensdag ook al onze grootste probleem, maar in deze wedstrijd werd er meer gevoetbald en waren onze ploegen aan elkaar gewaagd. In de 18de miste onze keeper een redelijk makkelijke voorzet maar keerde de bal in onze ogen nog net voor de lijn. Echter de scheidsrechter vond dat de bal over de lijn was, maar kon dit gezien haar positie en de positie van de keeper nooit zelf waarnemen. Had naar mijn mening de goal nooit mogen toekennen: 1-0. Ook de trainer van Lommel Kolonie gaf dit na de wedstrijd toe. Maar goed iedereen maakt foutjes en we dachten ook zeker dat dit recht te zetten was. In het 2de kwart werd er door ons iets beter gevoetbald en waren de betere kansjes voor de Grote Heide en werd ook net voor rust beloond. Uit een voorzet van Jente miste ook de keeper van Lommel en kon Thomas de bal wel duidelijk binnen leggen: 1-1. Bij aanvang 2de helft gaf Joren aan niet lang te willen spelen omdat hij zondag ook moest spelen en dat hij af en toe wat kramp kreeg. Na 10 minuten hebben we dan ook gewisseld, maar dat hield in dat we verschillende posities moesten wisselen, omdat we nu eenmaal geen 2 ‘laatste mannen’ bij hadden. Beide trainers wisten nu ook dat de ploeg die nu ging scoren de winnaar zou zijn maar beide hoopten gezien de wedstrijd dat het een gelijkspel zou worden. Het was echter Lommel Kolonie die de wedstrijd in het 3de kwart al besliste en de 3 punten thuis hield 2-1.

Ik kijk terug op een fijne en faire wedstrijd tussen 2 ploegen van gelijk niveau en met 2 trainers die hetzelfde denken over jeugdvoetbal welke ook streng en rechtvaardig zijn maar sportief.

Voetbal kan echt een feest zijn.

22/04 10:00         U17: sv Herkol Schol U17 gew F - Thes Sport Tessenderlo: 5 - 2

20/04 20:00         U16IP: Esperanza Pelt U16IP – KVK Tienen U16IP: 1- 3    Foto’s Luc

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140