27/04 19:30         Bilzerse Waltwilder VV. - Esperanza Pelt U13IP: 4 -3 en 4 – 4 Verslag trainer Gilbert

Onze laatste match in de reguliere competitie speelden we al op vrijdagavond en dit op het veld van Bilzen Waltwilder. Het was op aanvraag van Bilzen dat deze match verzet werd mede door het feit dat Bilzen anders te veel afwezigen zou hebben vanwege communie. Natuurlijk waren wij bereid om daar gevolg aan te geven. Als we kunnen meewerken doen we dat graag. Het waren erg leuke matchen en iedereen ging er vol voor. Beide ploegen hadden 1 wissel en zodoende kreeg iedereen meer als voldoende speeltijd. Op het ene veld kwamen we snel op voorsprong, liepen zelfs uit naar 0-2 en verzuimden we de 0-3 te maken waardoor een goed combinerende thuisploeg toch terug in de wedstrijd kwam. Hun goede spel werd ook beloond met 2 goals zodat we rusten gingen met 2-2.

Op het andere plein hadden we iets meer tijd nodig om in de match te geraken en kwamen snel 2-0 achter. Eens op dreef slaagden we er voor rust wel nog in de aansluitingstreffer te scoren.

De 2 de helft ging op en neer maar het was de thuisploeg die op het eind nipt de overhand hield: 4-3.

Aan de andere zijde kwamen we terug op voorsprong 2-3 maar enkele foutjes leverden toch nog 2 goals op voor de thuisclub. Toch bleven we knokken en lukte het ons nog om de verdiende gelijkmaker te scoren:4-4.

De evaluatie gesprekken afgelopen maandag verliepen vlot en we begrijpen dat 7 minuten erg kort is. Moesten er nog ouders zijn die met vragen zitten en een uitgebreider gesprek willen dan mogen die altijd een seintje geven hetzij naar de trainers hetzij naar onze TVJO.

Volgende week nog een extra drukke week met vriendenmatchen en toernooien. Onvoorzien kwam er nog een toernooi bij op 1 mei. Dit omdat er een ploeg afmeldde en wij bereid waren ook daar weer een hand te helpen. Iedereen krijgt een mail van trainer Patrick over waar en wanneer wie speelt. Tot dan!!

28/04 11:00         V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP15a: 4 – 2   Verslag Lahoucine

Dit is onze laatste competitie wedstrijd van het seizoen 2017-2018.

Het tweede helft van de competitie hebben we helaas niet veel wedstrijden gewonnen doordat we geen wedstrijd compleet waren door blessures of spelers die gestopt waren.

Maar ondanks de vele obstakels bleven onze spelers zich 100% ingeven en ook onze trouwe supporters die er altijd in bleven geloven. Maar na de verloren wedstrijd van afgelopen woensdag wilde Maasmechelen thuis zeker niet verliezen en dit lieten ze direct merken ze waren zeer gretig en veel feller en creëerden ook meer kansen.

Na 9 minuten scoorde ze de 1-0, wij gingen daarna meteen in de aanval en creëerde 2 mooie kansen die we helaas niet konden benutten. In de 23e minuut scoort Maasmechelen de 2-0 na balverlies op het middenveld. Dit was ook de ruststand.

We beginnen de tweede helft meteen met 2 mooie aanvallen maar ook hier waren we helaas niet in staat om deze te verzilveren. In de 48e minuut na een overtreding in het strafschopgebied penalty: 3-0.

Esperanza blijft druk zetten ook na een schitterende aanval van Moses en Guynock krijgen we de bal niet in het net. In de 55e minuut krijgen we een vrije trap die Rune er mooi in schiet: 3-1. We hebben afgelopen jaar niet veel scheidsrechters mee gehad; ook de scheidsrechter van vandaag was voor de thuisploeg. Zo hebben we zelden een rustig Maasmechelen mee gemaakt, maar natuurlijk, ze hadden ook niets te klagen.

Hij wou zelfs de wedstrijd stoppen omdat de supporters niet eens waren met zijn beslissingen.

Maar wij bleven door gaan en het resultaat was een mooie goal van Eynock: 3-2. Maar helaas 5 minuten later 4-2. We hadden de meeste kansen maar Maasmechelen was efficiënter en daarom hebben ze ook verdiend gewonnen.

28/04 13:00         Esperanza Pelt IP12b PlB - V. Maasmechelen   Team Jorg: 12-1 Verslag en foto Corina

Onze laatste thuiswedstrijd mochten we spelen op het A-veld. De jongens moesten tonen aan trainer Jorg wat ze dit seizoen geleerd hadden en dat deden ze super. 

Het resultaat bleef niet uit,  12-1.Een dikke proficiat aan de jongens voor dit seizoen.

Na de wedstrijd werden de spelers van de U12 nog getrakteerd op frietjes.

Ook onze U10IP wist hun laatste competitiematch met veel doelpunten verschil te winnen. Ook zij werden op frietjes getrakteerd en lieten die zich goed smaken.

 

 28/04 13:00         Esperanza Pelt IP11a IP/G - K.Olympia SC.Wijgmaal

Onze U11IP had op zich een goede tegenstander. Maar met veel inzet en soms heel goed voetbal wisten de onzen toch een overwinning uit het vuur te slepen.

Hieronder een foto van het winnende team, met in het midden scheidsrechter Oliver, van de U13IP, die deze match prima leidde!

Een heel goed voorbeeld hoe het ook kan: jeugdspelers die matchen van jongere teams als scheidsrechter willen leiden! Wie durft, want het is vaak gewoon durven. De spelregels kent elke voetballer!

 

28/04 17:00         V. Maasmechelen - Esperanza Pelt IP16g

 29/04 09:30         Sp Grote Heide Kad U14-15 G - Kattenbos Sp: 1 – 4  Verslag trainer Arend Schellekens

Op zondag 29 april was het zover, laatste competitie wedstrijd van het seizoen en tevens de laatste voor Mario en mij als trainers/begeleiders. We wilden iets goed maken tegen de kampioen in onze reeks maar we wisten ook dat deze tegenstander terecht kampioen is geworden met verzorgd voetbal. Met Daryll als doelman, Caro op de 4, Thijs in de spits en onze eigen keeper Stef als rechtsbuiten, hoopten we op een stunt. We werden echter in de eerste helft op onze fairplay dik afgerekend. Te lief voor de stevige tegenstander, niet fel in de duels en veel te makkelijk balverlies was veelal het spelbeeld en daar rekende een goed en fel spelend Kattenbos ons op af.

Daryll had nog een paar prachtige safes laten zien maar kon ook niet voorkomen dat een mak spelend Grote Heide na het eerste kwart met 0-1 achter stond. Nog even duidelijk gemaakt dat er geknokt moest worden maar ook verzorgder spelen was de boodschap. Kattenbos bleef ons controleren en scoorde al vrij rap na een verkeerde inworp (speler met 2 benen binnen de lijnen) de 0-2. Wij kwamen echter steeds beter in de wedstrijd en wisten natuurlijk ook een paar mooie kansen af te dwingen maar we waren net niet scherp genoeg. Nu verdraaide Caro haar knie in een duel en moesten we jammer genoeg zonder haar verder, maar voor we ingespeeld waren op de nieuwe situatie had Kattenbos nog 2x gescoord.

Omdat ik weet dat onze ploeg te veel respect toonde voor de tegenstander en ik daar natuurlijk wat teleurgesteld over was, heb ik de jongens toch eens goed wakker geschud en wat mij betreft met resultaat. De 2de helft zag ik 2 gelijk opgaande ploegen terug met aan 2 kanten kansen om te scoren. Nu was het de Grote Heide die wat dreigender was en kansen kreeg, maar ook respect afdwong. Goed opletten van Daryll en druk naar voor leverde ons in het laatste kwart ons terecht doelpunt op na een hele mooie aanval. Thijs speelt Thijmen perfect in en deze bedient op zijn beurt een goed ingelopen Joppe in en hij besluit met een mooie stiftbal: 1-4.

Er werd verder niet meer gescoord en konden we ons dus klaarmaken voor de frietjes na de wedstrijd. Thijs,Caro en Daryll ontzettend bedankt voor jullie inzet in onze ploeg, maar bij deze ook aan alle spelers die ons gaandeweg dit seizoen hebben geholpen.

Spelers 'genieten' in de regen ......  Toeschouwers ......

Afscheid nemend ..........

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140