Ons auditgesprek vond een tweetal weken geleden plaats. Vandaag – zondag 15 februari – was de auditeur weer aanwezig om de laatste ‘proeve van bekwaamheid’ af te nemen. Helemaal uit Berlare, retour toch zo’n 260 km, om te kijken hoe wij als Jsw omgaan met het spelen van matchen, hoe we onze ploegen tactisch laten spelen en of we elke speler voldoende laten spelen. Dan had hij toch wel een mooie match uitgezocht: onze U15 provinciaal tegen de U15 provinciaal van Torpedo Hasselt. Torpedo Hasselt was al zo sportief geweest om de match te verzetten naar carnavalszondag omdat een groot aantal van onze U15 spelers vorige week op skivakantie waren met hun school. Ook dank aan onze vrijwilligers om dit allemaal weer mogelijk te maken.

De aanwezige toeschouwers – en dus ook de auditeur – werden verrast met een mooie match. Twee ploegen die wilden voetballen en het beste van zichzelf gaven. Beide ploegen stonden met enkele miniemen (U13) in het veld, maar ook die deden in beide teams erg goed werk.

De auditeur was van begin af aanwezig bij de ploeg: het voorbereidend gesprek, de W-up, de match, maar ook het gesprek van de trainer met de ploeg onder de halve. Maar goed dat hij internationale ervaring heeft en meertalig is, want het ‘Brussels’ van Jean-Pierre, de trainer van de U15, is niet voor iedereen even duidelijk.

Maar wel voor de spelers, want de spelers pakten uit met prima voetbal, ondanks de wisselingen in het veld.

Jean-Pierre had al een concessie aan het systeem gedaan door onze no’s 3 en 4 die in het hart van het centrum normaliter meer naast elkaar spelen en elkanders tegenstrever overnemen, nu vaster op de spits te laten spelen en de andere een meer vrije verdedigersrol te geven. Ook speelden we nu met 2 spitsen, daar waar we liever 4-3-3 spelen. Het pleit voor de auditeur dat hij dat meteen had gezien. Maar de uitleg van de trainer was voldoende duidelijk dat onze spelers waar nodig wel wat vaker aanpassen en we meerdere systemen kunnen spelen. Het wekelijkse praatje van Jean-Pierre over spelsystemen is daar niet vreemd aan. En opleiden voor spelen in meerdere systemen heeft ook zo zijn voordelen. Grote(re) clubs gingen ons hier al in voor! Maar een spelsysteem mag geen ratjetoe worden en daarom is en blijft onze rode draad 4:3:3 met achterin 4 op een rij in de zone!

Alles bijeen was het een mooie match en was het onder een lekker zonnetje genieten van prima ploegenspel. Dat onze jongens uiteindelijk met 4-0 aan het langste eind trokken was mooi meegenomen.

We hebben na de match nog even met de auditeur over de vervolgprocedure gebabbeld. Hij gaat nu zijn bevindingen helemaal op papier uitwerken. Dat conceptverslag krijgen we tevoren te zien en we kunnen daar op reageren. Als we opmerkingen hebben en die doorgeven, is het aan de auditeur om daar ja of nee iets mee te doen. Maar daarop krijgen we wel ’n antwoord!

Vervolgens gaat het verslag als definitieve versie naar de VFV/KBVB. Medio/einde maart krijgen we dan via E-kick-off de uitslag van de VFV met de mededeling hoe onze audit in zijn totaliteit wordt gewaardeerd.

We zijn gegaan voor 3 sterren met daarmee de mogelijkheid om Interprovinciaal te kunnen spelen én om gedurende 3 jaren voor onze 4 clubs een subsidie te kunnen ontvangen.

Afgaande op onze gevoelens hoe het allemaal is gelopen, zijn we nog steeds positief, zelfs vol vertrouwen. Maar alles valt pas helemaal in voege als we de einduitslag hebben. Daarvoor moeten we nog even geduld hebben.

Hoe dan ook willen we onze auditeur dhr. Tim Aga heel hartelijk bedanken voor de bijzonder fijne manier van auditeren. Altijd uiterst correct, altijd positief kritisch en altijd bereid te luisteren en in te gaan op vragen die ook wij hadden.

Daarmee is deze audit hoe dan ook geworden van wat wij belangrijk vonden: een objectieve doorlichting van onze jeugdwerking met een aantal leerrijke momenten voor aanpassingen c.q. verbeteringen.

We wachten het verslag en daarna de uitslag af; maar zitten ondertussen niet stil. We gaan gestaag verder met onze scouting, houden gesprekken, werken ideeën verder uit, enz., om zo allemaal samen de volgende stap te kunnen zetten voor de jeugdvoetbalopleiding in Neerpelt en dat voor elkaar met 4 clubs.

(Wordt vervolgd)

 

Jeugdsamenwerking Neerpelter Voetbal Clubs 

De jeugdafdelingen van de Neerpeltse voetbalclubs (FC Esperanza Pelt, Sporting Grote Heide, SV Herkol en Sparta Lille) sloegen 'n tiental jaren geleden de handen in mekaar en zetten een gezamenlijk jeugdbeleid op. Het doel was om elke speler/ster de kans te bieden te trainen én wedstrijden te spelen op zijn of haar niveau en in zijn of haar leeftijdscategorie. Het gebeurde immers dat niet elke club genoeg spelers had binnen bepaalde reeksen en daardoor speler/sters niet zouden kunnen voetballen. Door de krachten te bundelen, kon dit voorkomen worden. Na enkele jaren heeft Sparta Lille de samenwerking verlaten.

Deze samenwerking was tevens het begin van een constant streven naar kwaliteitsverbetering, een proces waaraan dag in dag uit gewerkt wordt! Via de verplichte audits in 2012 ( 2-sterrenlabel, goed voor Provinciaal voetbal), 2015 ( 3-sterrenlabel, goed voor Interprovinciaal voetbal) en nu in de audit van 2018, hebben we wederom 3-sterren en  daarmee weer toestemming voor 3 jaar Interprovinciaal voetbal!

Interprovinciaal voetbal wordt vamnuit Brussel aangestuurd, is provincieoverstijgend en daarmee nationaal voetbal. Dat betekent dat er elk weekeinde met 13 teams ruim 175 spelers van Neerpelt en directe omgeving Interprovinciaal voetbal spelen.

Bovendien spelen er bij de Jsw in elke jeugdcategorie een of meerdere teams in gewestelijke reeksen. 

 

Contactgegevens

TVJO (Technisch Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Gunther Scheelen
guntherscheelen.esperanza@proximus.be
+32498141135
 

AVJO (Algemeen Verantwoordelijke Jeugd Opleiding)

Jack Karsmakers
jack.karsmakers@skynet.be
+32477672745
 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbodc9 #eef12058 #170714215140