Ile kosztuje egzamin TOEFL?

Koszty rejestracji na TOEFL iBT różnią się w zależności od kraju, a czasami nawet od centrum testowego do centrum testowego. Opłata za test może wynosić od 160-250 USD, ale w większości miejsc jest to około 200 USD. Jeśli nie będziesz się uczył (zły pomysł) lub pożyczysz swoje materiały do nauki (lepszy pomysł) i zarejestrujesz się na czas (świetny pomysł), to wszystko, co będziesz musiał zapłacić – chyba że zdecydujesz, że potrzebujesz zmienić datę testu (60 USD), zlecić ponowną ocenę sekcji (80 USD za sekcję) lub wysłać więcej raportów wyników niż cztery, które są zawarte w opłacie za test (18 USD za raport).

Ale czekaj, mówisz. Co jeśli chcę zrobić więcej niż tylko wziąć test? Cóż, mój przyjacielu, czytaj dalej, aby znaleźć równowagę między kosztami, efektywnością i zaangażowaniem w naukę, która najbardziej Ci odpowiada.

Plan nauki przyjazny portfelowi: około $20

Jeśli jesteś osobą, która sama się uczy i ma dobrą grupę ludzi, z którymi może się uczyć, powinieneś być w stanie zmaksymalizować swoje wyniki na TOEFL bez zbyt dużych inwestycji finansowych. Jako minimum, zalecałbym, abyś zaopatrzył się w Oficjalny przewodnik po teście TOEFL (czwarte wydanie) lub jedną z książek z 5 oficjalnymi testami praktycznymi. Są to najbardziej aktualne książki opublikowane przez twórców testu, więc są one jednymi z najlepszych źródeł dla pytań praktycznych. Nie są to książki zabawne i nie skupiają się na nauczaniu umiejętności – nawet oficjalny przewodnik jest w większości tylko pytaniami praktycznymi – ale nie można ich pobić, jeśli chodzi o autentyczny materiał do ćwiczeń i pełnowymiarowe testy praktyczne.

Jeśli połączysz oficjalny przewodnik z zasobami dostępnymi online (takimi jak ten blog!), możesz zebrać minimalną ilość materiału, aby dowiedzieć się o TOEFl i zdobyć trochę praktyki.

Praktykuj do egzaminu TOEFL z Magoosh.

Plan nauki oszczędzający czas: $40-50

Pierwszy plan jest świetny, jeśli naprawdę musisz zaoszczędzić pieniądze. Ale co, jeśli twoim problemem nie są pieniądze, ale znalezienie czasu na naukę? W tym przypadku, polowanie na te wszystkie zasoby dla siebie nie jest prawdopodobnie najlepszym wykorzystaniem czasu, który masz na naukę.

Chcemy uniknąć niepoważnych wydatków, więc spróbujmy uzyskać maksymalną praktykę z minimalnych zasobów. Nadal zdecydowanie potrzebujesz Oficjalnego przewodnika.

W Oficjalnym przewodniku jest mnóstwo ćwiczeń w czytaniu, co powinno wystarczyć, abyś zaczął. Aby uzyskać więcej, można spróbować innego kompleksowego podręcznika testowego, takiego jak Cambridge Preparation for the TOEFL Test (około 40 dolarów), lub można polegać na zewnętrznych zasobach. Aby uzyskać największą różnorodność przy najmniejszym zaangażowaniu, spróbuj subskrypcji Time Magazine lub innego cotygodniowego czasopisma, które obejmuje szeroki zakres tematów. 30 dolarów za roczną prenumeratę

Uzupełnij swoją lekturę książką do nauki słownictwa. Wypróbuj 400 Must-Have Words for the TOEFL McGraw-Hill’a lub Essential Words for the TOEFL Barrona. Obie są łatwo dostępne za mniej niż $10.

Dobra wiadomość: Poza książkami wymienionymi powyżej, najlepsze zasoby do słuchania są darmowe. Subskrybuj podcast TOEFL na ESLPod.com dla dialogów związanych z nauką akademicką, stworzonych specjalnie dla przygotowania do TOEFL.

Plan intensywny

Oba powyższe plany są świetne, jeśli masz czas, zasoby i motywację do samodzielnej nauki. Ale wiele osób uważa, że zajęcia w cztery oczy są pomocne: nie tylko mogą one wyjaśnić obszary trudności i pomóc ci zidentyfikować i skorygować twoje słabości, ale także pomogą ci utrzymać się na właściwej drodze i wyeliminować zgadywanie z twojego planu nauki. Oczywiście, wiąże się to z kosztami, które dla wielu osób są zaporowe. Ogólnie rzecz biorąc, możesz oczekiwać, że zapłacisz od 25 do 50 dolarów za godzinę za prywatnego korepetytora; miesięczny, kompleksowy kurs w grupie wyniesie cię około 1000 dolarów.

Prywatny korepetytor: $25-50 za godzinę

Kurs: $800-1500 za kompletny kurs między 4-16 tygodni (szacunkowo)

Jeśli szukasz bardziej przystępnej alternatywy dla kursu w osobie, możesz chcieć sprawdzić nasz kurs przygotowawczy TOEFL online.

Jak dużo kosztuje TOEFL? Samo przystąpienie do testu będzie Cię kosztować około 200 dolarów. Ale to, ile faktycznie wydasz, będzie zależało od twojego stylu nauki, mocnych i słabych stron, a także od tego, ile czasu i pieniędzy jesteś gotów poświęcić na poprawę swojego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *